Poezja profiluje człowieka

Wydawnictwo: Poligraf
poezja

Kazimiera Szczykutowicz – ur. w 1948 r. w Sędku woj. Świętokrzyskie. Kielczanka. Nauczycielka matematyki. Maturę i zawód zdobyła na Dolnym Śląsku. Urok Kielecczyzny sprawił, że wróciła na rodzinną ziemię i tutaj pracowała w swoim zawodzie – aż do przejścia na emeryturę. Jako poetka zadebiutowała w 2007 roku, będąc członkinią grupy literackiej „Irys” przy Wojskowym Klubie Garnizonowym na...

Jako poetka zadebiutowała w 2007 roku, będąc członkinią grupy literackiej „Irys” przy Wojskowym Klubie Garnizonowym na kieleckiej Bukówce. Pisze liryki, poematy, haiku, fraszki, aforyzmy, wiersze satyryczne oraz poezję dziecięcą.
Publikowała w kraju i za granicą, w wielu almanachach, Kwartalniku Świętokrzyskim, prasie literackiej i krajoznawczej, między innymi w Gazecie Kulturalnej, Poznaj swój kraj, miesięczniku BIESZCZADY, kwartalniku historycznym NADWISŁOCZE, w Polonijnym Dzienniku Związkowym w Chicago – USA, na stronach internetowych: Poezja polska i POEMA.
Jej poezja jest przetłumaczona na język serbski, angielski, a książki dla dzieci przełożono na brajla – znajdują się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach, w bibliotece ośrodka.
Do tej pory wydała 12 pozycji książkowych, w tym 4 dla dzieci.
Członkini Związku Literatów Polskich oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl