Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów

Wydawnictwo: Bis

Zabawne opowiadania o Wiewiórku i Bobrze, którzy mieszkają w lesie nad błękitnym strumieniem. Są do siebie zupełnie niepodobni, każdy z nich ma swoje upodobania, niezrozumiałe dla tego drugiego, jednak przyjaźnią się ze sobą i lubią wspólnie spędzać czas. Niekiedy w okolicy dochodzi do zagadkowych i niepokojących zdarzeń. Wówczas Wiewiórek i Bóbr zmieniają się w prawdziwych leśnych detektywów i usiłują dociec, kto stoi za tymi tajemniczymi wypadkami. W ten sposób poznają inne zwierzęta i ich niekiedy dość niezwykłe zwyczaje. Połączenie dobrej zabawy z edukacją przyrodniczą.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl

Ida | 2018-03-01
Przeczytana: 01 marca 2018

Pełna opinia na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Detektyw to zawód trudny i niezbyt przyjemny, ale co innego, gdy jest się leśnym detektywem! Wtedy praca staje się nie tylko przyjemna, ale i bardzo pouczająca.
Wiewiór i Bóbr są naszymi przewodnikami po lesie. Jako mali leśni detektywi, odkrywają przed nami tajemnice mieszkańców drzew, strumyków i innych zakątków kniei. Ich życie obfituje w codzienne niespodzianki i ciekawostki, dlatego wraz z nimi poznamy las, jakiego nam nie udałoby się zobaczyć. (...)
Przyroda to temat fascynujący i piękny. Z Wiewiórem i Bobrem poznamy świat zwierząt, ich wygląd, zwyczaje, zachowania, charakterystyczne cechy. Świetna przygoda dla najmłodszych czytelników, ciekawych świata przyrody. Wprawdzie chwilami nasi bohaterowie są wyjątkowo gadatliwi, ale ich przydługawe dialogi kończą się przeważnie wesołą puentą, dlatego wybaczamy im.
(...)

Agnieszka | 2018-04-22
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Książka o lesie, zwierzętach i ich zwyczajach. Wiewiórek osiągnął już taki wiek, że opuścił mamę i zaczął życie we własnej dziupli. Odpowiedzialnie z właściwym sobie rozsądkiem zaczął być dorosłym. Kiedy przeprowadził się w nowe dla siebie okolice nie znał tam nikogo. Na szczęście poznał szybko dziwnego jegomościa, który przy bliższym poznaniu wydał się całkiem sympatycznym i do rzeczy, interesującym zwierzęciem. Okazało się, że jest to bóbr i podobnie jak wiewiórek rozpoczął swoje dorosłe życie, zbudował żeremie i zamierzał zrobić zalew, ale perswazje wiewiórka pomogły i bóbr odstąpił od tego działania.

Obaj bacznie obserwują otoczenie, które nie raz je zadziwia i próbują te zdziwienia wyjaśniać, przeprowadzając czasem bardziej, a czasem mniej skomplikowane śledztwa. Dzięki podjętym przez siebie działaniom dowiadują się ciekawych rzeczy o mieszkańcach lasu, ich zwyczajach, naturze, możliwościach i talentach. Często są zaskoczeni wynikami swoich dochodzeń, czasem nie mogą uwierzyć...

zelkaa | 2018-04-03