Mała Lama zbuntowana

Tłumaczenie: Wojciech Mann
Wydawnictwo: MANDO
Llama Llama Mad at Mama
MamaNaPetardzie

Jest sobota, piękny dzień, Mała Lama bawi się. Ale wtem – zabawy kres! Czas do sklepu. A to pech! Specjalnie dla polskich dzieci tłumaczy Wojciech Mann "Kiedy czytamy książki z dziećmi, dzielimy się innymi światami, a co nawet ważniejsze, dzielimy się sobą. Wspólne czytanie buduje intymną relację, która uczy dziecko, co to znaczy być jedną z wielu istot żyjących na naszej planecie". Anna...

Jest sobota,
Czas do sklepu.
A to pech!

Specjalnie dla polskich dzieci tłumaczy Wojciech Mann

Anna Dewdney, autorka serii o przygodach Małej Lamy

Bestseller „The New York Times”. Ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie książek Netflix wyprodukował serial animowany dla dzieci.

źródło opisu: http://www.empik.com/lama-lama-i-mama-dewdney-anna,p1178395903

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

MamaNaPetardzie | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Pełna recenzja:

Trzecia książeczka Pani Anny opowiada o przygodach Lamy w sklepie. Oj pewnie nie jedna mama chociaż raz w życiu poznała na własnej skórze bunt dziecka w miejscu publicznym. I jak temu zaradzić, kiedy mała osóbka nie chce współpracować?

" Jest sobota, piękny dzień,
Mała Lama bawi się.
A wtem- zabawy kres!
Czas do sklepu. A to pech!"

W większości przypadków dzieci nudzą się w sklepach i buntują, no chyba,że odwiedzimy z nimi dział zabawek w którym mogą przebywać wiecznie. I jak wiele czasu byśmy spędzili na tym jednym dziale nigdy się im nie znudzi, chociażby były tam codziennie.

Autorka w tej książce doskonale pokazała pewne zachowanie małych szkrabów w sklepie. Dzieci przebywające w dusznych, tłocznych i mdłych miejscach w których tak na prawdę nie mają co robić nie czują się w nich dobrze. Wtedy pojawia się u nich instynkt, że muszą zrobić wszystko żeby jak najszybciej...

Kacik_mysi | 2018-09-12

Tym razem mała Lama idzie wraz z mamą na zakupy wiadomo jak pewnie każdy rodzic wie jak wyglądają w rzeczywistości zakupy z dzieckiem. Często się zdarza, że kończą płaczem, butem lub innymi nieprzyjemnościami. Dlatego ważne jest tłumaczenie dziecku pewnych sytuacji a najlepiej wytłumaczą naszym pociechom książki. Dlatego spokojnie mogę polecić wam tą książkę i myślę, że pozbędziecie się tego typu problemów. Tutaj nie tylko dziecko się uczy ale i rodzic (patrzy pod innym kątem ) w pewnym momencie obydwoje zrozumiecie, że robienie zakupów będzie pestka. Książka jak wszystkie części małej posiada wspaniałe ilustracje i piękne opowiadania które są wierszowane

Basia | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018