Mała Lama zbuntowana

Okładka książki Mała Lama zbuntowana Anna Dewdney
Okładka książki Mała Lama zbuntowana
Anna Dewdney Wydawnictwo: MANDO Cykl: Mała Lama (tom 2) opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
2018-05-23
2018-05-23
40 min.
Wojciech Mann

Tym razem mała Lama idzie wraz z mamą na zakupy wiadomo jak pewnie każdy rodzic wie jak wyglądają w rzeczywistości zakupy z dzieckiem. Często się zdarza, że kończą płaczem, butem lub innymi nieprzyjemnościami. Dlatego ważne jest tłumaczenie dziecku pewnych sytuacji a najlepiej wytłumaczą naszym pociechom książki. Dlatego spokojnie mogę polecić wam tą książkę i myślę, że pozbędziecie się tego typu problemów. Tutaj nie tylko dziecko się uczy ale i rodzic (patrzy pod innym kątem ) w pewnym momencie obydwoje zrozumiecie, że robienie zakupów będzie pestka. Książka jak wszystkie części małej posiada wspaniałe ilustracje i piękne opowiadania które są wierszowane

Pełna recenzja:

Trzecia książeczka Pani Anny opowiada o przygodach Lamy w sklepie. Oj pewnie nie jedna mama chociaż raz w życiu poznała na własnej skórze bunt dziecka w miejscu publicznym. I jak temu zaradzić, kiedy mała osóbka nie chce współpracować?

" Jest sobota, piękny dzień,
Mała Lama bawi się.
A wtem- zabawy kres!
Czas do sklepu. A to pech!"

W większości przypadków dzieci nudzą się w sklepach i buntują, no chyba,że odwiedzimy z nimi dział zabawek w którym mogą przebywać wiecznie. I jak wiele czasu byśmy spędzili na tym jednym dziale nigdy się im nie znudzi, chociażby były tam codziennie.

Autorka w tej książce doskonale pokazała pewne zachowanie małych szkrabów w sklepie. Dzieci przebywające w dusznych, tłocznych i mdłych miejscach w których tak na prawdę nie mają co robić nie czują się w nich dobrze. Wtedy pojawia się u nich instynkt, że muszą zrobić wszystko żeby jak najszybciej się z tamtąd wydostać.

Pełna recenzja:

" Jest sobota, piękny...

Na półkach: , , , , , ,

Fajna książka pokazująca w zabawny sposób oblicza macierzyństwa. Bo komu choć raz nie zbuntowało się dziecko, niech pierwszy rzuci kamieniem. 🙃

Krótka historia, bogata w obrazki i co najważniejsze rymowana.

Krótka historia, bogata w obrazki i co najważniejsze rymowana.

Dno, nawet jak dla dzieci.

Dno, nawet jak dla dzieci.

• Literatura dziecięca
  • Przeczytane w 2019