Księżycowe blizny

Wydawnictwo: Kirin
Date Masamune, Japonia
historyczna
Asai

Date Masamune był jednym z najbardziej charyzmatycznych dowódców okresu jednoczenia Japonii (1568–1603)… … ale w roku 1571 ma pięć lat i jest całkiem zwyczajnym chłopcem – jeśli nie liczyć faktu, że jest synem daimyō w prowincji Mutsu. Tymczasem nad jego głową powoli gromadzą się czarne chmury, tym bardziej, że w kraju, od lat pogrążonym w wojnie, rozpoczął się proces ustalania nowego układu...

… ale w roku 1571 ma pięć lat i jest całkiem zwyczajnym chłopcem – jeśli nie liczyć faktu, że jest synem daimyō w prowincji Mutsu. Tymczasem nad jego głową powoli gromadzą się czarne chmury, tym bardziej, że w kraju, od lat pogrążonym w wojnie, rozpoczął się proces ustalania nowego układu sił, wyłaniania zwycięzców i przegranych, a na dodatek w okolicy wybucha zaraza. Aby przetrwać trudne chwile, mały Bontenmaru – bo tak brzmiało dziecięce imię Masamune – będzie potrzebował wiernego i lojalnego towarzysza i opiekuna. Czy piętnastoletni Kagetsuna podoła tej odpowiedzialności?

Księżycowe blizny to nie tylko fabularyzowana biografia młodego Masamune; to także dopracowany w najmniejszych szczegółach obraz Japonii z czasów, gdy kraj był podzielony na wiele zwalczających się nawzajem księstw, władza szogunatu Ashikaga dogorywała, a w umysłach ludzi choroby były dziełem demonów.

źródło opisu: http://sklep.kirin.pl/pl/ksiazki/1366-ksiezycowe-blizny.html

źródło okładki: http://sklep.kirin.pl/pl/ksiazki/1366-ksiezycowe-blizny.html

moshi_moshi | 2017-08-15
Przeczytana: 2017 rok

Staram się tego unikać, ale naprawdę nie widzę sensu pisać tego samego drugi raz, dlatego wszystkich zainteresowanych opinią, odsyłam do mojej, mam nadzieję wyczerpującej, recenzji - http://czytelnia.tanuki.pl/pokaz/3330/ksiezycowe-blizny-recenzja-ksiazki .

Shou | 2017-07-18
MizuKi | 2017-08-17