Bardzo dziwny świat. Opowiadania fantastyczne

Okładka książki Bardzo dziwny świat. Opowiadania fantastyczne Fredric Brown, Jack Finney, Ariadna Gromowa, Zenna Henderson, Raphael A. Lafferty, Lew Mogilew
Okładka książki Bardzo dziwny świat. Opowiadania fantastyczne
Fredric BrownJack Finney Wydawnictwo: Książka i Wiedza Seria: Koliber fantasy, science fiction
164 str. 2 godz. 44 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Seria:
Koliber
Wydawnictwo:
Książka i Wiedza
Data wydania:
1975-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1975-01-01
Liczba stron:
164
Czas czytania
2 godz. 44 min.
Język:
polski
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Złoty Wiek SF 1 Fredric Brown, Edmond Hamilton, Cyril M. Kornbluth, Raphael A. Lafferty, Murray Leinster, H. Beam Piper, Mack Reynolds, William Tenn, Jack Vance, F. L. Wallace, Stanley G. Weinbaum
Ocena 5,8
Złoty Wiek SF 1 Fredric Brown, Edmo...
Okładka książki Złoty Wiek SF 2 Fredric Brown, Harry Harrison, Malcolm Jameson, Cyril M. Kornbluth, Raphael A. Lafferty, Keith Laumer, Murray Leinster, Frederik Pohl, Stanley G. Weinbaum
Ocena 6,5
Złoty Wiek SF 2 Fredric Brown, Harr...
Okładka książki Mars. The Golden Age Stephen Bartholomew, Fredric Brown, Frank W. Coggins, Charles E. Fritch, Randall Garrett, Arthur G. Hill, Bascom Jones, Tom Leahy, Vernon L. McCain, R. H. Nelson, Kris Neville, Rog Phillips, Jack Sharkey, Robert Shea, Mari Wolf
Ocena 0,0
Mars. The Gold... Stephen Bartholomew...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Galaktyka I. Radziecka fantastyka naukowa Kir Bułyczow, Marietta Czudakowa, Anatolij Dnieprow, Sewer Gansowski, Ariadna Gromowa, Iwan Jefremow, Aleksander Kazancew, Władimir Michajłow, Aleksander Mirier, Arkadij Strugacki, Borys Strugacki, Wadim Szefner, Ilja Warszawski
Ocena 6,8
Galaktyka I. R... Kir Bułyczow, Marie...
Okładka książki Żuraw w garści. Kontakt Kir Bułyczow, Jarosław Gołowanow, Julij Gusman
Ocena 6,3
Żuraw w garści... Kir Bułyczow, Jaros...
Okładka książki Spotkanie w przestworzach 2 - antologia młodych 79 Andrzej Milczarek, Jerzy Misiec, Julia Nidecka, Marek Oramus, Maciej Parowski, Zbigniew Pietrzykowski, Zbigniew Prostak, Jacek Rodek, Marek Rustecki, Darosław Jerzy Toruń, Andrzej Żelazny, Wiktor Żwikiewicz
Ocena 6,1
Spotkanie w pr... Andrzej Milczarek, ...

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
44 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
925
164

Na półkach: , ,

Mała formatem, ale wielka opowiadaniami. Nic to, że mały wybór z wybranych i, że powtórki z „Kroków w nieznane” (tych pierwszych rzecz jasna). Każda antologia, antologienka, czy jakikolwiek wybór opowiadać z fantastyką był w czasach systemowego niedoboru zawsze łykany jak rybka przez pelikana. Prawdziwy Złoty Wiek, ale nie SF, tylko wydawców. Nakłady po 30 tysi, 50 tysi, ba - i 100-tysięczne wsiąkały w PRL, jak woda w piasek Arrakis. Powiedziałbym nawet, że Bóg stworzył tamten system permanentnego niedoboru, żeby ćwiczyć tych, co książek łaknęli.

Imperialistycznych kawałków polecać nie trzeba. Te dwa radzieckie dodano tu co prawda ideologicznie, ale równo trzymają fason i klimat z tamtymi. Uwadze polecam opowiadanie Gromowej, bo jak oczy przymrużyć, to rezonuje jak najlepsze z Guslaru.

Małe kieszonkowe wydanie, ale jakże cieszyło. Dziś nieco przyblakłe, ale opowiadania w nim zaklęte oczytało się już pewnie ochnaście razy w późniejszych konfiguracjach z innymi. Warto i dziś wziąć za pazuchę na podróż. Te sześć opowiadań będzie w sam raz.

Mała formatem, ale wielka opowiadaniami. Nic to, że mały wybór z wybranych i, że powtórki z „Kroków w nieznane” (tych pierwszych rzecz jasna). Każda antologia, antologienka, czy jakikolwiek wybór opowiadać z fantastyką był w czasach systemowego niedoboru zawsze łykany jak rybka przez pelikana. Prawdziwy Złoty Wiek, ale nie SF, tylko wydawców. Nakłady po 30 tysi, 50 tysi, ba...

więcej Pokaż mimo to

avatar
237
190

Na półkach: ,

Książka dzieli się na sześć opowiadań rosyjskich i amerykańskich autorów. Nie są proporcjonalne wielkością, niektóre z nich zajmują dużo więcej stron niż pozostałe, ich tematyka również jest niejednorodna, jednak wszystkie zostały zachowane w klimacie science-fiction.
Pierwsze opowiadanie było na pewno najzabawniejsze, drugie wydawało mi się trochę nijakie, trzecie to moje ulubione, bo chociaż autor nie stawiał tutaj na śmiech, pokazywał, że wcale nie trzeba ze sobą wojować. Te trzy opowiadania skupiały się na spotkaniach z przybyszami z kosmosu. Kolejne trzy opowiadania traktowały o tajemniczych wynalazkach i posiadały już trochę inny klimat, niemniej jednak też było w nich coś niezwykłego.
Widać, że to stara książka i kiedy została wydana czasy były inne, więc powieść różni się od tych, które powstają teraz. Dlatego jest to swego rodzaju podróż w czasie literatury i nie powiem, jest przyjemna, aczkolwiek nie porywająca.

Książka dzieli się na sześć opowiadań rosyjskich i amerykańskich autorów. Nie są proporcjonalne wielkością, niektóre z nich zajmują dużo więcej stron niż pozostałe, ich tematyka również jest niejednorodna, jednak wszystkie zostały zachowane w klimacie science-fiction.
Pierwsze opowiadanie było na pewno najzabawniejsze, drugie wydawało mi się trochę nijakie, trzecie to moje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
966
966

Na półkach: ,

Kilka świetnych opowiadań w jednej książce. Tematyka fantastyczna i science-fiction. Błyskotliwe dziełka, część napisana z przymrużeniem oka w lekkim oraz zabawnym stylu.
Trzy pierwsze opowiadania skupiają się na tematyce kontaktu ludzi z przybyszami z odległych planet. "Mąż opatrznościowy" to opowiadanie bardzo żartobliwe, lecz ujmujące. "Bardzo dziwny świat" jest niezwykle ciekawe i porusza kilka interesujących kwestii biologicznych, psychologicznych, filozoficznych w kontekście rozwoju naszego gatunku. "Podkomitet" to znakomite opowiadanie, które jest pacyfistyczne w swoim wydźwięku. Krótkie powiadanie czwarte "Siedem dni strachu" z dużą (nawet wielką) dawką humoru mówi o młodych wynalazcach, którzy opracowali urządzenia powodujące znikanie i pojawianie się obiektów materialnych. Dwa ostatnie mają tytuł "Okno w przeszłość" oraz "Twarz z fotografii" i zajmują się zagadnieniem podróży w czasie. Każde opowiadanie inne i każde za jakichś względów wyjątkowe.
Super pozycja czytelnicza dla fanów dobrej literatury, szczególnie dobrej literatury fantastycznej i fantastycznonaukowej. Sześć opowiadań, sześć autorów, osiem gwiazdek w ocenie prawie z prędkością światła przyznaję. Jednym słowem fantastyczna.

Kilka świetnych opowiadań w jednej książce. Tematyka fantastyczna i science-fiction. Błyskotliwe dziełka, część napisana z przymrużeniem oka w lekkim oraz zabawnym stylu.
Trzy pierwsze opowiadania skupiają się na tematyce kontaktu ludzi z przybyszami z odległych planet. "Mąż opatrznościowy" to opowiadanie bardzo żartobliwe, lecz ujmujące. "Bardzo dziwny świat" jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1886
185

Na półkach: , , ,

Fantastyczny wybór zabawnych opowiadań science fiction autorów amerykańskich i rosyjskich, a właściwie radzieckich. Opowiadania nierówne pod względem literackim, od świetnych, jak pierwsze - o tym jak kosmici porwali z ziemi pijaka i jakie wnioski z tego wyciągnęli, przez dziecięco naiwne, opowiadające o tym jak kobieta i dziecko łączą ludzi i kosmitów, którzy byli w stanie wojny, aż do złych, jak radzieckie o profesorze, który wynalazł sposób podróży w czasie. Cudowna lektura, głównie dzięki dokonanemu wyborowi.
I ciekawa rzecz. O ile opowiadania amerykańskie, mimo że na pierwszy rzut oka staroświeckie i "niedzisiejsze", wciąż są zabawne i w sumie aktualne, to opowiadania radzieckie są po prostu świadectwem historii. W zabawny sposób. W jednym kosmici odkrywają na Ziemi reakcjonistów, a w drugim naukowiec nie jest w stanie dogłębnie zapoznać się z rewolucyjnym urządzeniem, ponieważ kończy mu się delegacja :).
Warto przeczytać.

Fantastyczny wybór zabawnych opowiadań science fiction autorów amerykańskich i rosyjskich, a właściwie radzieckich. Opowiadania nierówne pod względem literackim, od świetnych, jak pierwsze - o tym jak kosmici porwali z ziemi pijaka i jakie wnioski z tego wyciągnęli, przez dziecięco naiwne, opowiadające o tym jak kobieta i dziecko łączą ludzi i kosmitów, którzy byli w stanie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    57
  • Chcę przeczytać
    46
  • Posiadam
    26
  • Fantastyka
    7
  • Sci-fi
    2
  • 2014
    2
  • Książki
    2
  • Fantastyka naukowa
    2
  • 🚀 Fantastyka naukowa
    1
  • Literatura radziecka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bardzo dziwny świat. Opowiadania fantastyczne


Podobne książki

Przeczytaj także