Proroctwo: Dziecko Ziemi

Okładka książki Proroctwo: Dziecko Ziemi Elizabeth Haydon
Okładka książki Proroctwo: Dziecko Ziemi
Elizabeth Haydon Wydawnictwo: Mag Cykl: Rapsodia (tom 2) Seria: Andrzej Sapkowski Przedstawia fantasy, science fiction
Rapsodia (tom 2)
Andrzej Sapkowski Przedstawia
Prophecy: Child of Earth
Mag
2001-06-19
2001-06-19
Anna Reszka
fantasy śpiew muzyka magia

Drugi tom cyklu Symfonia wieków, opowiadającej o losach Bajarki Rapsodii, asasyna Achmeda i olbrzyma Grunthora. W tym tomie główna bohaterka odnajduje także swojego dawnego ukochanego. Rapsodia i Ashe wyruszają w niebezpieczną podróż, podczas której spotkają smoczycę Elynsynos i stają do walki o życie patriarchy Sepulvarty. W tym samym czasie Achmed i Grunthor, poszukują śladów znienawidzonego demona, zagłębiają tajniki górskiej siedziby bogów i swych nowych, niedawno odkrytych mocy...
Podobało mi się że autorka opowiedziała więcej o koncepcji żywiołów stojącej za systemem magii. Każdy z czterech głównych bohaterów jest powiązany z jednym z pięciu elementów. Grunthor jest związany z ziemią, Achmed włada magią wibracyjną, która jest powiązana z wiatrem, Ashe dowodzi wodą, a Rapsodia z kolei, odkrywa w sobie moc panowania nad ogniem oraz eterem (piątym żywiołem wywodzącym się z gwiazd) i dzierżąc w dłoni płonący miecz Clarion, dowiaduje się o swoim posłannictwie: Iliachenva'ar -- Ostatnia Strażniczka i Obrończyni. Każdy z nich jest nosicielem jednego z żywiołów a razem, stanowią jedyną skuteczną broń przeciwko nieznającemu czasu Złu -- F'dorowi.
Elizabeth Haydon, jak sama podkreśliła w jednym z wywiadów, nie pretenduje do miana wielkiej pisarki. Swoją twórczość określa bez żenady jako efekt uboczny postrzelonego umysłu. I muszę przyznać, że podoba mi się takie wariactwo.

Świetna kontynuacja "Rapsodii". Główna bohaterka, odnajduje swojego dawnego ukochanego, i to w jakich okolicznościach! Autorka w rewelacyjny sposób pokazuje walkę duchową jak i fizyczną Rapsodii, zarówno z przeciwnościami losu jak i z własnymi słabościami. Już sięgam po kolejny tom

Jedna z ulubionych książek przeczytanych w czasach szkolnych. Pełna zwrotów akcji opowieść, niesamowita przygoda.

Wciągająca książka, w której znajdziemy kilka tajemniczych wątków, pozytywnych bohaterów, mały wątek miłosny :D Dobra i raczej lekka lektura.

Cudowna

Cudowna

Bardzo wciągające :)

Bardzo wciągające :)

Nie przeczytane tylko dokładniej rzecz ujmując PORZUCONE. Nie zafascynowała mnie ta książka.

Książka wciąga, naprawdę nieźle się ją czyta. :)

Książka wciąga, naprawdę nieźle się ją czyta. :)

od tej książki zaczęła się moja miłość do fantastyki

od tej książki zaczęła się moja miłość do fantastyki

Doszłam do połowy i dalej już nie mogłam. Okropnie mi się nie podobało.

Doszłam do połowy i dalej już nie mogłam. Okropnie mi się nie podobało.

• Smoki
  • Fantasy/Fantastyka