Anne of Avonlea (version 3) (dramatic reading)

Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2)
Wydawnictwo: LibriVox recordings are Public Domain in the USA
Anne of Avonlea
Ania, Avonlea
angielski
Carnival

Following Anne of Green Gables (1908), the book covers the second chapter in the life of Anne Shirley. This book follows Anne from the age of 16 to 18, during the two years that she teaches at Avonlea school. It includes many of the characters from Anne of Green Gables, as well as new ones like Mr. Harrison, Miss Lavendar Lewis, Paul Irving, and the twins Dora and Davy. (Summary by Wikipedia)
Cast:
Miss Eliza Andrews/Mrs. Bell: Malane
Miss Catherine Andrews/Mrs. Allan: Sarah Jennings
Mrs. Theodore White/Mrs. Andrews: Janet248
Mrs. James White/Mrs. Harrison: Beth Thomas
Lauretta White/Barbara Shaw/Annetta Bell/Carrie Sloane/Julia Bell/Miss Sarah Copp: Cheri Gardner
Peter Sloane/Mr. Barry/Mr. Irving/Jimmy Andrews/Oliver Sloane/Willie White/Joe Sloane: David Lawrence
Ned Clay/John Henry Carter/St. Clair Donnell/Fred Wright: Skythrock
Judson Parker/Harmon Andrews: Algy Pug
Jerry Corcoran/Thomas Lynde: John Steigerwald

Audio edited by: Arielle Lipshaw

Genre(s): Children's Fiction, Dramatic Readings, Romance
Language: English

źródło opisu: https://librivox.org/anne-of-avonlea-dramatic-read...(?)

źródło okładki: https://librivox.org/anne-of-avonlea-dramatic-read...»

ChicaDeAyer | 2015-03-10
Przeczytana: 2007 rok

Klasyka nigdy się nie zestarzeje, tak jak i nie spowszednieją przygody Ani Shirley. Choć czytałam ją bardzo dawno temu, jestem przekonana co do jej jakości oraz faktu, iż dziś podobałaby mi się w równym stopniu co niegdyś. Ciepła, piękna historia, przynosząca otuchę i chwile wzruszenia. Przy tym potrafiąca przemycić na swoich kartach mądrość życiową.
Ponadczasowa - bez wahania bym ją poleciła!

Monika | 2013-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 07 lipca 2013

Myślę, że tej książki nikomu rekomendować nie trzeba. Klasyka w najlepszym wydaniu. I tylko żal, że czas biegnie, a Ania rośnie. Bardzo brakowało mi też w powieści Mateusza.

Księgowa | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Moje oczarowanie Anią trwa nadal i rzekłabym, że się pogłębia. Uroczy, staroświecki, niespieszny świat. Dowcip i wdzięk. Polecam dziewczynkom w każdym wieku.

Ania z Avonlea podobała mi się bardziej niż Ania z Zielonego Wzgórza. Może jest tu mniej pięknych opisów, za to więcej miłości, humoru i więcej ciekawych zachwycających przygód. Tą pozycję chce się czytać, ma swój niepowtarzalny urok, człowiek chce tak samo optymistycznie patrzeć na świat jak autorka. A nie wiem czy wiecie optymizm jest humanitarny, a tego drugiego w naszym współczesnym świecie jest coraz mniej. Żyjmy jej zasadami ocalając od zapomnienia.

I ponownie powróciłam do dawnych lat,a to wszystko za sprawą dalszych losów Ani Shirley.

Tym razem nasza bohaterka już jest dorosła, uczy dzieci i jednoczesnie nadal popada w drobne kłopoty, jak to ona.
Życie zmienia się za sprawą dwójki bliźniąt, które zarówno Ani, jak i Maryli dodają energii, ale i trosk.
Powoli Ania zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas zmian, dalszej nauki i być może- miłość. Ale to już w następnym tomie.

Polecam, jest to jednak z bardzo mądrych książek, do której sięga się w kazdym wieku.

"Trzeba żyć tak, aby upiększyć swe imię, nawet jeśli poprzednio nie brzmiało pięknie. Niech każdy, kto myśli o nas, wyobraża sobie nasze zalety, które mu przysłonią brzydotę imienia."

Po raz kolejny zanurzamy się w świat Ani z Zielonego Wzgórza, która mimo swoich siedemnastu lat, cały czas zaskakuje swoimi pomysłami. Nauczycielka, która zaczyna uczyć w swoim miasteczku, musi zmierzyć się nie tylko z grupą maluchów, ale także bliźniętami, które wzięła pod opiekę Maryla. A wszyscy dobrze wiemy, że Ania bliźnięta kocha ponad życia, byle nie trzy pary bliźniąt pod rząd.

Ciekawa i wzruszająca kontynuacja nie odstaje od poprzedniczki. Ubóstwiam Anię i z uśmiechem sięgam po kolejne części.

Monika KanapaLiteracka | 2014-03-12
Na półkach: Na regale, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 marca 2014

Ania Shirley powraca jako nauczycielka w szkole w Avonlea! Uczy dzieci, z którymi jeszcze rok wcześniej siedziała w szkolnych ławach. Czy życie nauczycielki może być fascynująca przygodą? Jakie zakręty na drodze napotkają mieszkanki Zielonego Wzgórza? Czy siedemnastoletnia Ania zdobędzie szacunek miejscowych dzieciaków, a Maryla udźwignie ciężar jaki niespodziewanie spadnie na jej barki? A może należałoby się doradzić nowego sąsiada?

Za co składam kolejny pokłon pani Montgomery? Za to, że napisała około dwieście stron codziennej rutyny życia na wsi, a ja każdą stronę czytałam z uśmiechem. O czym może być książka, która nie opowiada o niczym konkretnym? O tym, że nasze zwyczajne, monotonne życie, wypełnione codziennymi obowiązkami, problemami i od czasu do czasu radościami, jest najpiękniejszym darem.

„Chociaż Ania nie odznaczała się pięknością w ścisłym tego słowa znaczeniu, była pełna czaru i patrzący na nią pozostawali zawsze pod jej urokiem. Widok jej budził myśli o bogactwie...

Lucy Skywalker | 2014-03-04

Smutne byłoby dzieciństwo i dorastanie dziewczynki,która nie zna przygód rozmarzonej i uroczej Ani Shirley. Jest tak bardzo do mnie podobna, że traktuje ją jak siostrę bliźniaczkę, a farbowane na zielono włosy do dziś wzmagają Pana Chichotka. Mam nadzieję, że istnieje jeszcze choć trochę takich słodkich i roztrzepanych, ale inteligentnych i wartościowych dziewczyn. Co tu dużo mówić- klasyk młodzieżowy.

lacerta | 2014-04-24
Przeczytana: 2008 rok

Ania uspokaja mnie i zatrzymuje w swoim świecie jak żaden inny bohater. Chociaż już siedemnastoletnia to wciąż z wieloma pomysłami, marzeniami i śmiesznymi wypadkami.
Czytając cieszyłam się z ponownego spotkania z Avonlea, Marylą, Małgorzatą Lind. Z radością poznałam Tolę i Tadzia. Strasznie brakowało mi Mateusza. Z ostatnim zdaniem cieszę się, że Ania wreszcie dojrzała do miłości.

Shama | 2016-04-17

Ania jest już doroślejsza co nie znaczy, że przestała marzyć w swojej baśniowej krainie. Jest teraz nauczycielką w Avonlea, a do Zielonego Wzgórza przybywają bliźnięta Tola i Tadzio. Nowe przyjaźnie Ani z panią Lawendą, Jasiem Irvingiem, panem Harrisonem, jej przygody, upadki, wzloty, szczęście i łzy. Całą serię o Ani czyta się tak lekko i przyjemnie i razem z nią możemy zapomnieć o szarej rzeczywistości a zacząć marzyć...

Ania wraz z zakochanym w niej Gilbercie udają się na uniwersytet.Diana jest zaręczona a czy Gilbertowi uda się zdobyć miłość szarookiej Ani ?

Czego (być może) nie wiecie o Lucy Maud Montgomery

Lucy Maud Montgomery, ukochana autorka wielu pokoleń dziewcząt, wczoraj obchodziłaby 140. urodziny. Jeśli waszą wyobraźnią też niegdyś zawładnęła rudowłosa Ania Shirley, sprawdźcie, czy dobrze znacie pisarkę, która powołała ją do życia.