No Game No Life light novel: tom 6

Tłumaczenie: Aleksandra Kulińska
Cykl: No Game No Life (light novel) (tom 6) | Seria: No Game No Life (light novel)
Wydawnictwo: Waneko
ノーゲーム・ノーライフ (Nōgēmu Nōraifu)
light novel, fantasy
Ryuu

Disboard. Twórca świata, w którym o wszystkim decydują gry – Najwyższy Bóg Tet – umiera z głodu, leżąc w jednej z bocznych uliczek Elkii. Ocalony dzięki hojności Izuny, postanawia opowiedzieć jej liczącą ponad sześć tysięcy lat historię o mężczyźnie, który rzucił wyzwanie światu i doprowadził do zakończenia wyniszczającej „Wielkiej Wojny”, oraz towarzyszącej mu młodej dziewczynie. „To co,...

„To co, zagramy jeszcze raz…. Tym razem z pewnością wygram!”

Tom szósty No Game No Life ponownie przeniesie Was do alternatywnego świata fantasy. Poznacie „Najstarszy Mit” – historię, która nie zachowała się ani w księgach, ani w ludzkiej pamięci, a której „ja” nigdy nie zapomnę.

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=143&tom_id=6

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=143&tom_id=6

ToTylkoOn | 2017-10-15
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 15 października 2017

Kolejny tom z serii, wydawało by się, że znów będzie zdominowany przez nasze rodzeństwo. Ale tu nadchodzi zmiana, wytrwały czytelnik dostaje perełkę z historii krainy. Historię opowiadającą o tym jak było zanim powstały zasady. Czasy w których ludzie nieustannie walczyli o przetrwanie, kiedy każdy dzień był walką o życie. Gdybym miał pomyśleć, że w takich czasach powstanie uczucie silniejsze od wszystkiego, nie uwierzył bym. Lecz oprócz tego wszystkiego dostajemy mnóstwo humoru oraz nie jednoznacznych sytuacji. Szczerze ten tom mnie w końcu zaskoczył czymś nowym. :D

Akari | 2017-10-14
Na półkach: Novelki
Przeczytana: 14 października 2017

A oto przed państwem recenzja szóstego tomu No game no life. Gdzie tym razem historia nie skupia się na rodzeństwu Sorze i Shiro, a jak głosi napis z obwoluty, małżeństwu, które rzuciło wyzwanie światu. Wreszcie dowiemy się, jak doszło do zakończenia tej strasznej Wielkiej Wojny i jakim cudem nieznaczący drobny chłopiec będący Bogiem Gier, zyskał tytuł Najwyższego Boga. A także obowiązkowo na sam koniec zostaniemy uraczeni przedsmakiem tego, co ma być w następnym tomie, czyli kolejnego kroku genialnego rodzeństwa, rzucającego znów wyzwanie.
Ale do rzeczy. Nowelka zaczyna się spokojnie, od komicznego incydentu, kiedy to Izuna znajduje Teta leżącego w bocznej uliczce Elkii, który o zgrozo umiera z głodu. W podzięce za nakarmienie oferuje grę, podczas której opowiada jej pewien mit, który tak naprawdę zna tylko on, a który opisuje, jak doszło do zakończenia Wielkiej Wojny. I w tym momencie następuje koniec sielanki oraz tego, co, poniekąd reprezentowało styl Kamiyi. Do tej pory jego...

Inga | 2017-10-19
Mysz | 2017-08-28