Outcast: Opętanie #2 - Bezkresne, nieprzebyte zgliszcza

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: Outcast: Opętanie (tom 2)
Wydawnictwo: Mucha Comics
9788361319900
horror, dreszczowiec
komiksy
Pharas

Ciąg dalszy przebojowego horroru twórcy Żywych trupów, Roberta Kirkmana! Kyle Barnes przez całe życie zmagał się z ludźmi opętanymi przez demony. Teraz szuka wyjaśnień. W świetle zdobytych informacji Kyle zaczyna dochodzić do prawdy. Dlaczego odkąd stanął na nogi, życie jego rodziny i przyjaciół rozpada się na jego oczach? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach jako...

Ciąg dalszy przebojowego horroru twórcy Żywych trupów, Roberta Kirkmana!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach jako Outcast #7-12, autorstwa Roberta Kirkmana i Paula Azacety.

źródło opisu: http://muchacomics.com/

źródło okładki: http://muchacomics.com/

Marek Adamkiewicz | 2017-08-16

Bardzo cieszy, że Mucha Comics coraz głębiej wchodzi w komiksową grozę. Dzięki takiej wydawniczej polityce polski czytelnik ma okazję poznać kilka niezwykle interesujących tytułów. Jednym z takowych jest właśnie „Outcast”. Pierwszy tom wciąż powstającej serii autorstwa Roberta Kirkmana i Paula Azacety intrygował. Przedstawiona w nim historia była jednak dosyć enigmatyczna i wyraźnie dało się wyczuć, że twórcy dopiero rozpoczynają zdradzanie szczegółów na temat bohaterów i świata przedstawionego. To, co zdążyli przekazać, mocno wzmagało ciekawość odbiorcy. „Bezkresne, nieprzebyte zgliszcza” rzucają nieco więcej światła na to, o co w tym wszystkim chodzi.

Całe życie Kyle’a Barnesa naznaczone jest traumą. Z niewiadomych przyczyn jego bliskich prześladuje potężna, mroczna siła, która w ten sposób chce dotrzeć do samego bohatera. Młody mężczyzna przez długi czas uważał, że dobrym sposobem na walkę z dręczącymi jego rodzinę demonami będzie odcięcie się od świata w małym miasteczku,...

Chris3z8 | 2017-08-18

Drugi tom znacznie poprawniejszy od wstępu. Autor porzucił tanie chwyty (a przynajmniej część z nich) i zaczął się skupiać na relacjach rodzinnych, pogłębiając siatkę znajomości oraz pokrewieństwo problemów, z którymi zmaga się miasteczko z ludźmi opętanymi. Kruki wciąż przesiadują na dachówkach, a zło czai się w alejce, ale nie robi tego za każdym skrętem, co sprawia, że nie muszę narzekać na powtarzalność. Kirkman wybrnął ze ślepych uliczek i nie szedł na hura - przedstawiając egzorcyzmy w sztampowym wydaniu. Dialogi celniejsze niż w części pierwszej, a dramatycznie o półkę wyżej niż w chwilach, gdy Kirkmam bawił się z ludźmi opętanymi przez szatana lub, jak główny bohater zerwał z przeszłością w sprawie matki. Seria nabiera rozpędu i mam nadzieję, że autor odejdzie od oklepanych regułek horroru i zamieni się w pełnokrwisty dramat z elementami grozy.

NieZnamSięToSięWypow | 2017-11-13

Robert Kirkman skupił się w dużej mierze na wątpliwościach i przemyśleniach głównych bohaterów: Kyle’a Barnesa i duchownego Andersona. Kiedy odkrywają z jak poważnym problem muszą się zmierzyć, nie są w stanie uwierzyć, jak ogromna jest skala opętań okolicznych mieszkańców. Kulminacyjnym punktem jest moment, kiedy Kyle chcąc pomóc pewnej nastolatce z pobliskiego miasteczka, doprowadza ja do stanu „bezkontaktowego”. Sytuacja ta, tak silnie na niego wpłynęła, że pomiędzy nim a duchownym doszło do poważnej zwady. Kyle nie wierzy, że mógłby coś zmienić, zaś duchowny szuka oparcia i siły w Bogu.

Reszta recenzji na Nie znam się, to się wypowiem:

Z nową komiksową serią Roberta Kirkmana mam wyraźny problem, który wiąże się z faktem, że nim przeczytałem, to obejrzałem oba sezony telewizyjnej adaptacji wyprodukowanej przez stację Cinemax. I z punktu widzenia potencjalnej przyjemności czytelniczej, to był błąd. Ponieważ znajomość głównych zrębów fabularnych powoduje, że lektura nie wciąga na tyle, na ile by mogła. Oczywiście są pewne różnice między narracją filmową a książkową, wyśledzenie ich sprawia pewną dozę przyjemności. Bez zmian jednak pozostaje główna nić fabularna, co stanowi kłopotliwą, bo mało atrakcyjną, kwestię.

Skrajnie różnymi postaciami są wielebny Anderson i Kyle Barnes. Pierwszy wierzy, że potęgą nadaną mu bezpośrednio przez Boga potrafi wypędzać z ludzi demony niemocy i ucisku. Z każdą kolejną sceną z udziałem byłych egzorcyzmowanych skuteczność duchownego poddawana jest w wątpliwość, gdyż okazuje się, że wyniki działań są raczej mierne. Co powoduje, że jego wiara słabnie. Za to drugi z panów nie jest...

QUEENfan | 2018-01-19
Kamilla | 2017-12-30