Mały miliarder

Wydawnictwo: Mała Kurka
Billionaire Boy
Karolina Zaremba
Ag2S

Józek Burak jest najbogatszym chłopcem na świecie. Może pływać w pieniądzach. Dosłownie. Ma zjeżdżalnię wodną, która prowadzi z jego sypialni wprost do ogromnego basenu. Własny tor wyścigowy w ogrodzie. Kolejkę górską na tyłach domu. Krokodyla. W dniu dwunastych urodzin dostaje od swojego Taty czek na dwa miliony funtów. Ale prosi o jeszcze jeden prezent. Taki prawdziwy.

źródło opisu: http://malakurka.pl/

źródło okładki: http://malakurka.pl/

Ziutek Burak poprzez doświadczenie poznaje, że za pieniądze nie można kupić przyjaźni ani miłości. I, że zapiekanka pasterska (widziałam jak Gordon Ramsay masakrował restauratorów, którzy nie potrafili tego upiec w jednym z programów), jest znacznie smaczniejsza, niż najlepszy kawior.
Polecam nie tylko dla dzieci, ale głównie dla dorosłych, którzy dobrami luksusowymi zapychają sobie brak uczuć.

ania | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Kolejna książka Davida Walliamsa za mną.
Będzie jedną z moich ulubionych.
Tym razem autor uczy dzieci, że pieniądze nie są najważniejsze w życiu, a przyjazń i miłość; że bogactwo wcale nie uszczęśliwia i że nie wszystko można kupić.
W bardzo zabawny sposób pokazuje tzw. posh class.
Polecam, tylko w oryginale, bo chyba nie ma jej na polskim rynku.

karuzela | 2013-09-07
Przeczytana: 2012 rok

Jak dotad moja ulubiona powiesc Davida Walliamsa. Bardzo doglebny wglad w psychike malego chlopca, jego bol i smutek sa niemal fizycznie odczuwalne. I do tego ten charakterystyczny styl pisania, za ktory uwielbiam Walliamsa. Dobra lektura rowniez dla rodzicow, by juz zawsze potrafili odroznic to co dziecko chce, od tego co potrzebuje. Ksiazka pochlonieta przeze mnie w okamgnieniu.

Moderna | 2017-12-09
Przeczytana: grudzień 2017