Microsoft Excel 2016 PL Biblia

Wydawnictwo: Helion
Microsoft Excel 2016 Bible
Excel, arkusz kalkulacyjny, Office
poradniki

Podobno nikt nie zna wszystkich możliwości Excela, choć jest to najpopularniejszy arkusz kalkulacyjny na świecie. Z pewnością jest bardzo wszechstronny. Prowadzenie domowego budżetu, analizy biznesowe, opracowywanie raportów i zestawień, statystyczna analiza wyników badań naukowych czy notowań giełdy, korespondencja seryjna, a nawet wysyłanie powiadomień e-mail — to tylko kilka sposobów wykorzystania tego potężnego oprogramowania. Aby je docenić, trzeba się jednak umieć nim posłużyć, nawet jeśli to jest Excel w wersji 2016, uznanej za najłatwiejszą w obsłudze.

Niniejsza książka to zaktualizowane wydanie kultowego podręcznika, przeznaczonego dla wszystkich użytkowników Excela, niezależnie od stopnia wtajemniczenia. Uwzględniono w nim zmiany wprowadzone w Excelu 2016. Przedstawiono poszczególne możliwości programu, od stosowania szablonów, przez obsługę formuł i tworzenie tabel przestawnych, aż po analizę danych i wiele innych przydatnych funkcji. Każdy, kto korzysta z Excela, powinien mieć ten cenny przewodnik zawsze w zasięgu ręki. Okaże się niezawodną i błyskawiczną pomocą!

Najważniejsze zagadnienia ujęte w książce:

solidne podstawy Excela, cenne zwłaszcza dla początkujących,
posługiwanie się formułami i funkcjami przy wykonywaniu obliczeń,
prezentacja danych na wykresach oraz wykorzystanie grafiki,
analiza danych, w tym porządkowanie danych, tabele przestawne, analiza co-jeśli i dodatek Analysis ToolPak,
zaawansowane funkcje Excela, w tym sprawdzanie poprawności danych i ich ochrona,
programowanie w języku VBA w Excelu.
Poznaj Excela i sprawdź, w czym jeszcze może Ci pomóc!

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/excel-2016-pl-biblia-john...(?)

źródło okładki: http://helion.pl