Folly Cove
Dobromiła Jankowska
Ag2S

Rodzinne więzy łączą nas na zawsze – bez względu na to, jak daleko próbujemy od nich uciec… Trzy siostry Bradford znane są z urody, pięknych głosów, legendarnych przodków i eleganckiej matki, która od dnia, kiedy zniknął jej mąż, samotnie prowadzi stary Hotel nad Zatoką Szaleńców. Najstarsza została i stworzyła sobie z pozoru idealne życie: wyszła za mąż, urodziła dziecko i pomaga matce...

Najstarsza została i stworzyła sobie z pozoru idealne życie: wyszła za mąż, urodziła dziecko i pomaga matce prowadzić hotel. Dwie młodsze uciekły, by spełniać marzenia. Po serii kiepskich decyzji obie muszą wrócić do domu, stawiając czoło krytycznej matce i najstarszej siostrze. Wszystkie postanawiają urządzić przyjęcie urodzinowe dla matki, z trudem starając się utrzymać w tajemnicy fikcję, które z taką pieczołowitością tworzyły. Ale kiedy otwierają się stare bolesne rany i wychodzą na jaw rodzinne sekrety, siostrzane więzi zostają wystawione na ciężką próbę.

Kameralne, szczere spojrzenie na siostrzeństwo, pełne ciepła i humoru. Fascynująca historia o rodzinie: o tym, co ją potrafi rozbić, ale przede wszystkim o miłości, która cementuje jak nic innego.

Powieść, która śpiewa: o miłości do dziecka, utracie i o żalu za życiem. O cichych zwycięstwach, gdy uda się przetrwać i odnaleźć na nowo.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133109/hotel-nad-zatoka?idcat=0

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133109/hotel-nad-zatoka?idcat=0

Oficjalna recenzja
Leśna_czytelnia książek: 424

Hotel pod kobiecą gwiazdą

Hotel nad Zatoką Szaleńców w Nowej Anglii to wyjątkowe miejsce nie tylko dla przyjezdnych gości, ale również dla kobiet z rodziny Bradfordów. To właśnie na tamtejszych korytarzach i w bankietowych salach przeplatają się losy kilku pokoleń, wraca się do zdawałoby się zapomnianych już wspomnień i snuje plany na przyszłość.

Rodzina Bradfordów płcią piękną stoi, a pieczę nad nią sprawuje elegancka i wyrafinowana Sara, głowa rodziny, matka i babcia, przede wszystkim jednak właścicielka hotelu, który jest jej całym życiem, bo pozwolił jej stworzyć je na nowo. Stał się jej oazą, skrytką na tajemnice, na nowo zapisaną kartką. Czym innym jest dla jej trzech córek, które marzyły, żeby wyrwać się z miejsca w którym od najmłodszych lat musiały sprzątać, pomagać w kuchni, zachowywać się cicho i być przygotowane na opuszczenie swojego pokoju, gdyby nagle okazało się, że jest nadkomplet gości. Po wielu perypetiach, złych wyborach, zaskakujących decyzjach i czasie, który wcale nie zagoił ran, ponownie w komplecie znalazły się w hotelu nad zatoką i postanowiły wyjaśnić to, co do tej pory było jednym wielkim znakiem zapytania. Okazuje się, że każda z tych kobiet skrywa tajemnice, które mają wpływ na pozostałe. W ich rozwikłaniu i pogodzeniu pomaga kolejna Bradfordówna, barwna i uduchowiona ciotka Flossie, która też ma swoje za uszami.

Holly Robinson stworzyła niesamowicie wciągającą opowieść o siostrzanej i matczynej miłości. Trudnej, ale niepowtarzalnej. To powieść o kobietach dla kobiet, z paroma powielonymi schematami, za to bez przyprawiających o ból głowy banału i tandety. W „Hotelu nad zatoką” jest wszystko to, co powinno znaleźć się w dobrej powieści obyczajowej – różnorodni bohaterowie, a każdy z nich mający swoją historię, momenty wzruszające i zabawne, świetnie poprowadzona narracja, która sprawia, że książkę z lekkością i łatwością się pochłania.

Po cudownej „Dziewczynie, którą kochałeś” Jojo Moyes, fatalnych „Pięknych złamanych sercach” Sary Barnard i wciągającym „Hotelu nad Zatoką” Holly Robinson mogę powiedzieć, że mój wakacyjny głód na powieści obyczajowe został zaspokojony i cieszę się, że po tej uczcie nie będzie mi się odbijać. Bon appétit!

Karolina Purłan

Edyta | 2017-09-08
Na półkach: Kindle - ebook, Przeczytane
Przeczytana: 08 września 2017

Niestety bardzo średnia.
Chciałam ją przeczytać jak tylko się ukazała - spodziewałam się jakiejś historii mocno powiązanej z prowadzeniem hotelu, gośćmi,a w tle wplecione losy prowadzących go sióstr. Refleksja po przeczytaniu jest taka, ze jest to historia których moim zdaniem na rynku wydawniczym jest tysiące, niczym szczególnym nie wyróżniająca się, przewidywalna i dosyć nudna. Dokończyłam, ale trochę zmęczyłam się nią.

asia_33 | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Opowieść o trzech siostrach i ich lekko apodyktycznej matce,prowadzącej rodzinny hotel.Sporo rodzinnych sekretów,smutków i radości.W sam raz na długi jesienny wieczór.

Elwira | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017

Takich historii, że hotel, że nad zatoką, że matka i córki itp. w sumie czytałam już na kopy… Ale za każdym razem sięgam po kolejną z czystej ciekawości.

Tutaj opowieść poznajemy z kilku stron, dzięki narracji trzecioosobowej. Dzięki temu jesteśmy niejako w środku opowieści. Mimo, że fabuła dość zwyczajna, to zaciekawia i wciąga. Napisana przystępnie i dość lekko doprawiona zarówno humorem, jak i poważniejszymi przemyśleniami

I może momentami jakby tego „doszlifowania” zabrakło, to ja już czekam na następną książkę tej autorki.

Aga | 2017-07-30
Na półkach: 2017, Recenzje, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 lipca 2017

--> https://naszksiazkowir.blogspot.com/2017/07/holly-robinson-hotel-nad-zatoka.html

Zazwyczaj, gdy widzę opis podobny do tego, który znajduje się na tyle okładki „Hotelu nad zatoką”, nie decyduję się na przeczytanie książki. Dzieje się tak dlatego, że zwykle kojarzy mi się to z kolejną banalną sagą, opowiadającą o rodzinnych problemach i ich pokonywaniu. Ale w tym wypadku zrobiłam wyjątek. I wiecie co? Nie żałuję.

Rodzina Bradfordów lata temu zbudowała hotel nad Zatoką Szaleńców. Gdy Sarah poślubiła Neila Bradforda, zajazd stał się także i jej dziedzictwem. Dlatego kobieta pracowała ciężko, by go utrzymać i uświetnić, nawet gdy zostawił ją mąż, a jej życie nie było do końca takie, jak opowiadała. Jednak Sarah nie załamała się kompletnie, trzymała żelazną ręką swój biznes, a do tego wychowywała trzy wspaniałe córki: Laurę, Elly i Anne. Każda z nich już dawno dorosła, zbudowała sobie własne życie, ale ostatecznie wszystkie trzy znajdują się znów w tym samym miejscu – w Zatoce...

KobieceRecenzje365 | 2018-01-18

Ostatnio miałam przyjemność czytać książkę obyczajową pt. "Hotel nad zatoką". To moja ostatnia pozycja do recenzji w tym roku i już wam mówię, co o niej myślę.

"Rodzinne więzy łączą nas na zawsze – bez względu na to, jak daleko próbujemy od nich uciec…

Najstarsza z sióstr została i stworzyła sobie na pozór idealne życie: wyszła za mąż, urodziła dziecko i pomaga matce prowadzić hotel. Dwie młodsze uciekły, by spełniać marzenia. Po serii kiepskich decyzji obie muszą wrócić do domu, stawiając czoło krytycznej matce i najstarszej siostrze. Wszystkie postanawiają urządzić przyjęcie urodzinowe dla matki, z trudem starając się utrzymać w tajemnicy fikcję, które z taką pieczołowitością tworzyły. Ale kiedy otwierają się stare bolesne rany i wychodzą na jaw rodzinne sekrety, siostrzane więzi zostają...

Zabookowane | 2017-08-03

„Hotel nad zatoką” Holly Robinson to powieść o kobietach dla kobiet (co w żadnym wypadku nie powinno budzić złych skojarzeń). To niebanalna historia o trzech siostrach, o ich różnych wyborach życiowych, porażkach, rozczarowaniach i o tym, co im się udało, o mężczyznach w ich życiu i relacjach rodzinnych, które nigdy nie są łatwe. Wreszcie to też historia rodziny, skomplikowana i obfitująca w tajemnice. Wiele się wydarzyło w Zatoce Szaleńców, a Anne, Elly i Laura muszą odkryć karty z przeszłości, by zbudować dla siebie nową przyszłość.

Dzieciństwo panienek Bradford mogłoby wydać się idylliczne. Wychowały się w przepięknej nadmorskiej okolicy Nowej Anglii, w uroczym hotelu od lat należącym do rodziny. W dodatku wszystkie były urodziwe i utalentowane – pięknie śpiewały (do tego stopnia, że ich występy uatrakcyjniały pobyt hotelowych gości). Małżeństwo rodziców, Sarah i Neila, choć zawarte z miłości, nie okazało się jednak szczęśliwe. Nadużywający alkoholu ojciec opuścił żonę i...

LiterackaKavka | 2017-08-22

wszystkie recenzje na literackakavka.pl

ach, te baby!

Zdarza mi się mieć koleżanki, ale nie za dużo. Z kobietami nigdy nie było mi po drodze. Wystarczyła mi moja siostra i mama, siostra mojej mamy, siostra taty – szalone ciotki kochane, babcie – równie szalone. Nie mam normalnych kobiet w rodzinie, co oczywiście wzbudza moją dumę. Nie konfliktujemy się, bo i po co? Wystarczają nam ustne przepychanki i wytworzony, zwłaszcza między mną, siostrą a mamą system wbijania sobie szpili w ogromnym natężeniu, kiedy jesteśmy we trzy. Brzmi to, jakbyśmy cały czas się obrażały, albo się śmiały ze swoich przywar, ale ostatecznie bardzo się kochamy. Każda z nas jest silną kobietą, każda inną, z kilkoma cechami wspólnymi. Te docinki to są chyba z miłości, przynajmniej chciałabym tak myśleć! W każdym razie – baby to są jakieś inne. Komplikują, to co nieskomplikowane, mówią dużo za dużo, plotkują (choć ostatnio stwierdzam, że mężczyźni to straszne plotkary!), bardziej się emocjonują, bardziej...

Sayuri | 2017-08-26
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Podobno w rodzinie jest siła, dzięki której można wszystko. Ale jak to w rodzinie, różnie bywa i też tak, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach i to jeszcze trzeba stanąć w środku, by nie wycieli ;)

Laura, Elly i Anne to siostry, które rzadko się widują, nawet dzwonią mało do siebie. Wszystkie trzy starają się unikać kontaktów z matką Sarah Bradford, która po mężu zajmuje się hotelem nad Zatoką Szaleńców. Wszystkie je łączy trudna przeszłość jak i teraźniejszość. O tym wszystkim wciąż, ale delikatnie przypomina bratowa Sary, która jest powierniczką ich wszelkich tajemnic, ale pragnie by wszystkie one zostały ujawnione dla oczyszczenia atmosfery. Szczególnie gdy zbliżają się urodziny Sarah Bradford oraz wszystkie siostry są razem w jednej miejscowości. Czy to się uda? Przeczytajcie...

Bo warto, chociaż na początku miałam problem z jej rozpoczęciem. Ale przyznam, że zawsze mam z tym problem gdy chodzi o tego typu literaturę. Lecz potem gdy wczytam się dalej jest coraz...

Urszula | 2017-09-03
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2017

1. Dość przeciętna historia kobiet w rodzinie
2. Bohaterki stereotypowe, oczywista tajemnica rodzinna
3. mężczyźni w tej historii słabo narysowani
4. Płaska historia z happy endem gdzie każda kobieta oczywiście odnajduje swojego księcia
5. Niby o sile kobiecości a i tak kończy sie tym ze szczęśliwa to ty tylko kobieto z facetem będziesz ;)

anika1986 | 2018-07-11
Przeczytana: 2018 rok

Hmm... ta książka budzi we mnie kilka emocji, ukazane są historie 4 kobiet - matki i trzech córek, każda ma swoje życie, plany jednak los krzyżuje ich drogi w miejscu gdzie dorastały gdzie przeżywały najlepsze a może i najgorsze momenty swojego życia ... książka ukazuje kobiety ich lęki, obawy, niby takie ułożone życie ... właśnie niby ułożone a każda z nich skrywa tajemnice, kłamstwa ... lektura dla kobiet o losach kobiet. Czy wrócę jeszcze do tej książki hmm... nie wiem trochę się nią zmęczyłam - nie mówię że jest zła ale też nie jest świetna.