Hotel nad zatoką

Dobromiła Jankowska
Dobromiła Jankowska

Hotel pod kobiecą gwiazdą

Ależ to było nudne !
Powinnam dostać medal za to, że dobrnęłam do końca.

Ależ to było nudne !
Powinnam dostać medal za to, że dobrnęłam do końca.

przyjemna

przyjemna

Piękna opowieść o sile miłości 🙂 W końcówce podobała mi się najmniej, jednak całość przyjemnie się czytało

Bardzo mila i przyjemna opowieść.
Warto dbać o relacje z rodziną.

Bardzo mila i przyjemna opowieść.
Warto dbać o relacje z rodziną.

Hotel nad zatoką to dom dla Sary i jej trzech córek. Wszystkie panie żyją po swojemu, ale gdy popadają w kłopoty wracają do hotelu. Stosunki między tymi spokrewnionymi kobietami są z różnych względów mocno napięte. Do połowy dobra lektura. Opisuje bardziej lub mniej życiowe sytuacje. Potem autorka wsiadła na romantycznego konia i nie zsiadła z niego do końca książki. Bardzo szkoda. Nie lubię kiedy dobra obyczajówka przekształca się w trywialnego harlequina. Ten dodatkowo kończy się balem! Wielką szansą na miłość dla wszystkich kopciuszków. I to już była przesada. Może być.

Trzy siostry i matka, brak ojca, hotel nad zatoką i ich historie. Tajemnice, sekrety, miłość, dzieci, konie i oczekiwanie na imprezę urodzinową.
Matka prowadzi hotel, najstarsza córka ma stadninę, męża i dorastającą córkę, środkowa siostra pracuje w Los Angeles, a najmłodsza właśnie wraca z małą córeczką.
Każda z kobiet ma swoje tajemnice, ciekawsze i mniej ciekawsze. W książce coś się dzieje, ale nie na tyle, żeby wrócić do niej.
Potencjał był i może byłoby lepiej gdy zrobić z tego 3 tomy? A nie jeden. Czytając miałam wrażenie, że czegoś brak, że jest zbyt szybko i za szybko wszystko uproszczone. W żadną historię nie dało się głębiej wejść, bo coś się zaczęło i zaraz skończyło.
Książka napisana prosto, ciekawie, dobrze się czytało, ale dla mnie delikatne braki w fabule.

Każda z kobiet ma swoje tajemnice, ciekawsze i mniej ciekawsze. W...

„Hotel nad zatoką” Holly Robinson, to historia rodziny Bradford: Sarah oraz jej córek: Laury, Elly i Anne. Sarah prowadzi hotel nad zatoką Szaleńców, po tym jak mąż ją zostawił. Laura została z matką, razem z mężem wychowuje córkę, z kolei pozostałe siostry wyjechały stamtąd, by żyć po swojemu. Jednak pod wpływem zamieszania w życiu bohaterki wracają nad zatokę…

Z początku tę książkę czytało mi się dobrze, ze względu na to, że potrzebowałam przeczytać coś lekkiego i przewidywalnego, dzięki czemu mogłam się zrelaksować. Im bliżej byłam końca, tym trudniej było mi skończyć czytać tę pozycję, bo nie mogłam się w nią wciągnąć. Nie za bardzo ciekawiło mnie, jak zakończą się losy bohaterów, do końca pozostali dla mnie obojętni (chociaż Flossie była bardzo barwną postacią).

Bardzo dobrze został w książce opisany wątek męża Laury, który okazał się gejem, chociaż robił wszystko by nim nie być. Rozumiałam, co musiał czuć będąc w takiej sytuacji i dlaczego dopuścił się tego, czego się dopuścił tylko po to, by uciec przed samym sobą.

Pojawił się też wątek udaru mózgu i chociaż nie jestem specjalistką w dziedzinie medycyny, nie wydaje mi się, że zaraz po wyjściu ze szpitala można prowadzić samochód i żyć jak przed udarem. Poczytałam trochę na ten temat i okazuje się, że życie po udarze wcale nie jest takie łatwe, jak to było opisane w tej powieści.

Jeżeli chcecie zrelaksować się przy książce, to „Hotel nad zatoką” może być dla was, ale musicie wiedzieć, że ta książka nie różni się od innych pozycji.

IG swiat.wedlug.ksiazek

Z...

Hmm... ta książka budzi we mnie kilka emocji, ukazane są historie 4 kobiet - matki i trzech córek, każda ma swoje życie, plany jednak los krzyżuje ich drogi w miejscu gdzie dorastały gdzie przeżywały najlepsze a może i najgorsze momenty swojego życia ... książka ukazuje kobiety ich lęki, obawy, niby takie ułożone życie ... właśnie niby ułożone a każda z nich skrywa tajemnice, kłamstwa ... lektura dla kobiet o losach kobiet. Czy wrócę jeszcze do tej książki hmm... nie wiem trochę się nią zmęczyłam - nie mówię że jest zła ale też nie jest świetna.

Ostatnio miałam przyjemność czytać książkę obyczajową pt. "Hotel nad zatoką". To moja ostatnia pozycja do recenzji w tym roku i już wam mówię, co o niej myślę.

"Rodzinne więzy łączą nas na zawsze – bez względu na to, jak daleko próbujemy od nich uciec…

Trzy siostry Bradford znane są z urody, pięknych głosów, legendarnych przodków i eleganckiej matki, która od dnia, kiedy zniknął jej mąż, samotnie prowadzi stary Hotel nad Zatoką Szaleńców.

Najstarsza z sióstr została i stworzyła sobie na pozór idealne życie: wyszła za mąż, urodziła dziecko i pomaga matce prowadzić hotel. Dwie młodsze uciekły, by spełniać marzenia. Po serii kiepskich decyzji obie muszą wrócić do domu, stawiając czoło krytycznej matce i najstarszej siostrze. Wszystkie postanawiają urządzić przyjęcie urodzinowe dla matki, z trudem starając się utrzymać w tajemnicy fikcję, które z taką pieczołowitością tworzyły. Ale kiedy otwierają się stare bolesne rany i wychodzą na jaw rodzinne sekrety, siostrzane więzi zostają wystawione na ciężką próbę.

Kameralne, szczere spojrzenie na siostrzeństwo, pełne ciepła i humoru. Fascynująca historia o rodzinie: o tym, co ją potrafi rozbić, ale przede wszystkim o miłości, która cementuje jak nic innego.

Powieść, która śpiewa: o miłości do dziecka, utracie i o żalu za życiem. O cichych zwycięstwach, gdy uda się przetrwać i odnaleźć na nowo."

"Hotel nad zatoką" jest moim zdaniem książką jakich jest wiele na rynku. Mamy tu dość spokojną oraz powolną fabułę, która nie ma zbyt wielu zwrotów akcji oraz malowniczy krajobraz miejsca akcji i dość oklepane problemy bohaterów. Mam wrażenie, że odkąd poznałam książki fantasy oraz kryminały, których od roku jestem ogromnym fanem, nie satysfakcjonują mnie takie powieści. Nie powiem, bo autorka potrafi pisać, jej styl był dobry i lekki, ale mimo wszystko to na czym została oparta fabuła... Wydawało mi się po prostu nudne i jednym z wielu, co już czytałam. Może to kwestia tego, że zbyt wiele książek czytałam, które wyglądają dokładnie jak "Hotel nad zatoką". Wiem, że znajdzie się wiele osób, którym owa książka się spodoba, ale ja mogę powiedzieć szczerze, że ta powieść nie trafiła we mnie i w moje teraźniejsze gusta. Może gdybym miała ten sam gust czytelniczy, co wcześniej, tę książkę bym odebrała trochę inaczej. Książka mnie znudziła, a postacie były mało ekspresyjne, przez co męczyłam ją przez długi okres czasu. Niespecjalnie interesowało mnie to, jak ta powieść się skończy, a to już o czymś świadczy.

Mamy tutaj trzy bohaterki, trzy historie i jeden hotel. Przy takim układzie powinno się sporo dziać, a moim zdaniem nie działo się tam nic. Bohaterki były takie same, moim zdaniem przekalkowane, schematyczne i zupełnie nie wyróżniające się. Nie czułam ich charyzmy, a w same ich problemy po prostu nie potrafiłam się wczuć.

Jeśli miałabym ocenić tę książkę, to wypadła ona zdecydowanie najgorzej w tym roku. Dlaczego tak się stało? Przez samą fabułę, która mnie niesamowicie znużyła, czytało mi się ją źle i mam wrażenie, że przez ten czas mogłam przeczytać coś zdecydowanie w moim guście książkowym. W tym momencie zdecydowanie wolę kryminały i moje ukochane fantasy.

Dziękuję za przeczytanie Wydawnictwu Marginesy.

2090

Opowieść o trzech siostrach i ich lekko apodyktycznej matce,prowadzącej rodzinny hotel.Sporo rodzinnych sekretów,smutków i radości.W sam raz na długi jesienny wieczór.

• 2017

Dodaj cytat z książki Hotel nad zatoką