Największy kupiec świata

Wydawnictwo: Medium
The greatest salesman in the world
83-85312-52-8

Największy kupiec świata, opowieść o potędze zasad przekazywanych przez tradycyjną mądrość. Zostały one spisane na dziesięciu starożytnych pergaminach. Zapoznając się z nimi i korzystając z ich mądrości bohater osiąga bogactwo i szczęście, szacunek i lojalność otoczenia, spokój wewnętrzny i poczucie spełnienia w życiu. Zostaje największym kupcem świata.

Ramon | 2010-06-01
Przeczytana: 2001 rok

Małe, piękne, mądre i praktyczne arcydzieło. Najlepsza z książek Mandino. Tylko tłumaczenie tytułu sknocone, sensowniej: Największy sprzedawca świata. Książka praktycznie dla każdego i do czytania przez całe życie :)

Asia | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

"Największy kupiec świata" to pewnego rodzaju poradnik "jak żyć?". W książce poznamy duchowy dekalog, który poprowadzi nas do spełnienia. Co ważne, ta książka jest dla wszystkich. Naprawdę. Każdy, bez względu na to ile ma lat, w jakim momencie swojego życia się znajduje, co chce osiągnąć – znajdzie w niej coś dla siebie. Choćby jedno zdanie, które będzie impulsem do dalszego działania. A to właśnie często pierwszy krok bywa najtrudniejszy.

Cała recenzja na blogu, zapraszam! :)

dzidziola | 2013-06-29

Ta książka udowadnia, że nie potrzeba epopei, żeby trafić do serc czytelników i pobudzić myślenie do działania. Ta książka jest arcydziełem ponadczasowym, którą zawsze każdy powinien mieć przy sobie.

Drażniło mnie odwoływanie się do kupiectwa, ale poza tym... to prawdziwa perełka.
Zawiera w sobie bardzo silne afirmacje - warte do zastosowania w życiu.

Ewela | 2016-02-04
Przeczytana: 03 marca 2014

Ta książka to moja "biblia" motywacyjna. Potwierdza, że nie wielkość ale jakość świadczy o przekazie. Mała, a kryje w sobie wielkie przesłanie... Podnosi na duchu, uczy miłości do innych, wybaczania ale także akceptacji tego, co nieuniknione. a mnie wpłynęła oczyszczająco. Polecam każdemu nie tylko do jednokrotnego przeczytania ale do przypominania sobie jej świetnych prawd w chwilach zwątpienia :)

zetens | 2014-06-13

Trudno mi ocenić tę "książkę" - pisana jakby w mistycznym języku, każda część to osobno numerowany "pergamin". Troche w stylu Coelho czego nie lubie ale dużo w niej prawd ponadczasowych trafiających w sedno niczym u Briana Tracy'ego

edmund | 2013-01-08
Przeczytana: 2006 rok

Kapitalna! Krótka, mądra, ubrana (moim zdaniem) w piękną historię i bardzo pouczająca.

beacinska | 2010-09-28

pergaminy - recepta na zycie