Biznes to nie bajka. Albo jak na 1000 sposobów pogmatwano proste sprawy z życia firmy

Tłumaczenie: Jarosław Sawicki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Power of Simplicity
poradniki

Książka, którą masz w ręku, nie bez przyczyny robi furorę wśród menedżerów na całym świecie. Jack Trout przywraca im jasność widzenia. Pomaga odzyskać kontrolę nad podstawowymi zadaniami. Aby to osiągnąć, trzeba rozproszyć istne mroki piekielne: komiczny żargon akademickich guru, new age'owe czary-mary oraz mgławicowy labirynt modnych koncepcji, jaki w pogoni za łatwym zarobkiem wznieśli teoretycy i konsultanci.

"Wróćmy do podstaw!" - nawołuje Trout. Teoria chaosu jest dobra w fizyce.
W zarządzaniu, mimo skomplikowanych struktur przedsiębiorstw i tym bardziej złożonej sytuacji na rynku, pewne "prawa ciążenia" nie przestały obowiązywać. Konkurenci są dla ciebie nieprzyjaciółmi - i niczym więcej. Klucz do powodzenia to odróżnianie się od reszty rynku. Zadaniem marketingu jest właśnie przekuwanie prostych pomysłów w strategię różnicowania.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Biznes_to_nie_bajka__Albo...(?)

źródło okładki: własne

Eternal | 2018-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Uważam, iż największą zaletą tej książki jest dla mnie to, że pokazała mi biznes w prostej i czytelnej postaci. Zanegowała wiele teorii, które są dzisiaj tak popularne, pozwalając dostrzec ukryte sedno. Książka udowodniła mi, że biznes być może nie jest łatwy, ale na pewno jest rządzony prostymi regułami i nie trzeba niczego na siłę komplikować. Polecam

Patryk_A | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

Książka fajnie prosto napisana, otwiera oczy na wiele spraw związanych z biznesem.

Ula | 2017-05-10
Przeczytana: 08 maja 2017

Niezłe streszczenie HBR Must Reads.