Sztuka pisania

Wydawnictwo: Złote Myśli
poradniki

Przewodnik jak tworzyć popularne formy pisarskie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.Praktyczne porady i konkretne wskazówki jak pisać różne teksty. Czego dokładnie dowiesz się z tego poradnika? Jak pisać teksty, począwszy od opowiadania, CV, listu motywacyjnego czy recenzji, a skończywszy na ofercie handlowej lub rozprawce? Poznasz najważniejsze zasady pisania poszczególnych tekstów...

Czego dokładnie dowiesz się z tego poradnika?

Poznasz najważniejsze zasady pisania poszczególnych tekstów oraz wskazówki, jak redagować teksty, aby nie tylko spełniały wszystkie wymogi formalne, ale były zrozumiałe i ciekawe.
Będziesz w stanie sam napisać od podstaw dobrze zredagowany i mający prawidłową kompozycję tekst (np. ciekawie napisane opowiadanie), który spełni swoje zadanie.
Zyskasz umiejętność pisania w sposób zrozumiały dla odbiorców tekstów, przez co Twoje pismo (np. oferta handlowa, podanie) będzie lepiej odebrane przez adresata.
Poznasz zasady prawidłowej kompozycji i właściwego formatowania takich dokumentów, jak podanie, list motywacyjny czy protokół.

W całym poradniku znajduje się 26 różnych form tekstów, które zostały szczegółowo omówione i wytłumaczone na przykładach.

źródło opisu: favore.pl

Felzmann | 2013-07-14
Na półkach: Przeczytane, Fachowe

Tytuł "Sztuka pisania" obiecuje wiele, a tymczasem jest to krótki i przeznaczony raczej dla dzieci leksykon piśmiennictwa.
Żeby pokazać czytelnikom o czym to jest, to przepiszę kilka fragmencików:
Biografia - jest to przedstawienie życia jakiejś postaci. Jeśli chcesz napisać czyjąś biografię, musisz mieć na to zgodę danej osoby.
Oferta reklamowa - jest to informacja na temat produktów lub usług, mająca na celu ich promocję. Wskazówki: Pisz prawdę. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, itd. itp.

Anna | 2015-12-06
magda_904 | 2016-09-06