Sekrety udanej podróży

Wydawnictwo: E-bookowo
inne
LubimyCzytać

Pomysł na napisanie tego poradnika pojawił się w trakcie powrotu z jednej z moich ostatnich podróży. Do domu wracałam autokarem. Z rozmów pasażerów wynikało, że nie lubią podróżować, ponieważ nie potrafią się do tego wystarczająco dobrze przygotować i za każdym razem spotykają ich jakieś przykre niespodzianki.W ten sposób powiązują oni niemiłe przeżycia z faktem wyjazdu, przez co podróżowanie staje się dla nich przymusem, a nie przyjemnością.Pomyślałam wtedy, że warto by było pomóc osobom, dla których wyjazdy wiążą się ze stresem oraz niedostatecznym przygotowaniem. Chcę w ten sposób pomóc czytelnikom zaplanować i odbyć każdą wycieczkę, żeby mogli odkryć urok i magię podróżowania.W e-booku znajdują się konkretne i skuteczne wskazówki, które pomogą zorganizować każdą podróż. Zapewnią poczucie odpowiedniego przygotowania oraz ustrzegą przed stresem związanym z wyjazdem. Spis treści: 1. Planowanie 1.1. Lista kontrolna    1.2. Wydatki    2. Rodzaj wycieczki2.1. Pobyt nad morzem    2.2. Wycieczka w góry    2.3. Wyjazd na narty    2.4. Podróż za granicę    3. Środek transportu 3.1. Samochód    3.2. Samolot    3.3. Autokar    3.4. Autostop    4. Bagaż 4.1. Co zabrać    4.2. Jak spakować    5. Pamiętaj o... 5.1. dokumentach    5.2. telefonie komórkowym    6. Pamiątki z podróży 6.1. Pora na zakupy    6.2. Jak fotografować    6.3. Jak dobrze wyjść na zdjęciu    6.4. Dziennik podróżny    7. Daleko od domu 7.1. Pobyt w hotelu    7.2. Troska o pupila    8. Zdrowie... i choroba 8.1. Wyposażenie apteczki    8.2. Choroba lokomocyjna    8.3. Diabetyk w podróży    8.4. Jet-lag* - jak go uniknąć    8.5. Ostrożnie z jedzeniem!    9. Bezpieczeństwo 9.1. Wakacje z dziećmi    9.2. Niebezpieczna pogoda    10. Dom bez opieki 10.1. Zanim wyjedziesz...    10.2. W trosce o rośliny    11. Wakacje w domu 11.1. Pomysły na spędzenie wolnego czasu    11.2. Zajęcia dla dzieci    11.3. Organizowanie przyjęć    12. Emocje 12.1 Jak uniknąć stresu    12.2. Jak uniknąć rodzinnego konfliktu    12.3. Ciesz się chwilą!    13. Ciekawostki 13.1. Przepowiadanie pogody    13.2. Jak znaleźć czterolistną koniczynę    14. Warto wiedzieć14.1. Fototypy cery    14.2. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne    14.3. Co zrobić gdy upał nie daje spać    11.4. Savoir-vivre    14.5. Porady końcowe

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!