Czas ukradziony

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Les temps volé
Ag2S

Opowieść o marzeniach, miłości i radości życia. Czy doręczony po czterdziestu trzech latach list może odmienić czyjeś życie? Przekona się o tym Flavie Richalet, nauczycielka historii w bretońskim miasteczku, która dla rozrywki pisuje romantyczne opowiastki o miłości, przyjmowane z entuzjazmem przez jej przyjaciółki. Dwudziestodziewięcioletnia Flavie ma za sobą kilka nieudanych związków i...

Opowieść o marzeniach, miłości i radości życia.

Czy doręczony po czterdziestu trzech latach list może odmienić czyjeś życie?

Przekona się o tym Flavie Richalet, nauczycielka historii w bretońskim miasteczku, która dla rozrywki pisuje romantyczne opowiastki o miłości, przyjmowane z entuzjazmem przez jej przyjaciółki. Dwudziestodziewięcioletnia Flavie ma za sobą kilka nieudanych związków i wciąż czeka na swojego księcia na białym koniu. Pewnego dnia znajduje wśród innych przesyłek stary list w pożółkłej kopercie. Został wysłany przed czterdziestoma trzema laty do pewnej dziewczyny, Amelie Lacombe, lecz z winy poczty nie dotarł do adresatki.
Młoda kobieta decyduje się go przeczytać; okazuje się, że nadawca, mężczyzna, podpisujący się literą "E", kochał z wzajemnością Amelie i czekał na jej odpowiedź.
Flavie, uwielbiająca romanse, postanawia odnaleźć tych dwoje, uznając, że ich historia będzie wspaniałym tematem jej następnej opowieści. Wierzy, że uda jej się na nowo połączyć Amelie i Erwana. Ale czy dawna miłość mogła przetrwać ponad czterdzieści lat? Flavie nie spodziewa się, że los szykuje dla niej wspaniałą niespodziankę…

Lekka, miła lektura na lato, napisana z poczuciem humoru i przymrużeniem oka.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Czas_ukradziony-p-34908-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Czas_ukradziony-p-34908-1-30-.html

Izabela Pycio | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

"Miłość taka jak ta zdarza się rzadko i trzeba o nią dbać. I nigdy nie jest za późno, żeby o nią walczyć."

Sympatyczna i pogodna lektura, lekki i przyjemny styl narracji, ciepłe barwy wplecione w fabułę. Pomysł na wakacyjne spotkanie z książką, przytulne otulenie historią o nadziei, ufności w uśmiech losu, spełnieniu marzeń, miłości zdolnej przetrwać życiowe zawirowania i perturbacje. Nie zabrakło tajemnic skrywanych w losach bohaterów, choć odkrywamy je z łatwością i przewidywalnie, to jednak w sielankowym i wdzięcznym klimacie. Powieść na miły wieczór czytelniczy, ujmujący relaks przy zachodzie słońca, złapanie dobrego nastroju i pozytywnych myśli.

Czasem skutkiem szeregu nieporozumień i fatalnych zbiegów okoliczności zmienne i kapryśne przeznaczenie doprowadza do rozłąki kochających się osób. Okazuje się jednak, że gorące płomienne uczucie wcale nie przygasa, towarzyszy przez całe życie, spychane w zakamarki duszy, wciąż się tli w sercu. Miłość, która przezwycięża czas i...

virgo123 | 2017-09-30
Przeczytana: 30 września 2017

Takie książki są najlepsze :) Ta opowiada historię listu, który nie dotarł do ukochanej autora tego listu, tylko po kilkudziesięciu latach trafił do zupełnie przypadkowej osoby. Ale za to bardzo zdeterminowanej, bo główna bohaterka postanowiła mimo wszystko odnaleźć i jego i ją oraz połączyć ich, o ile byłoby to możliwe. A przy okazji i ona spotkała miłość swojego życia, zupełnie przypadkowo. Zakończenie bardzo wzruszające :) Polecam ;)

Aleksandra | 2017-08-08
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Całą recenzję znajdziesz tutaj: http://dlalejdis.pl/artykuly/czas_ukradziony_recenzja

Powieść „Czas ukradziony” czyta się jednym tchem, nie mogąc się od niej oderwać, by nie poznać kolejnego fragmentu tej romantycznej i jednocześnie tragicznej historii. Ma w sobie niesamowity urok i lekkość, a postacie dają wrażenie istniejących osób. Ogromnym atutem powieści jest główna bohaterka - Falvie. Jest to bohaterka mocno stąpająca przez życie, jednak w głębi siebie pragnie doświadczyć prawdziwej miłości. Myślę, że każda z nas w tej postaci odnajdzie cząstkę siebie. Czytając książkę doświadczymy skrajnych emocji: wzruszenia, zaskoczenia, rozpaczy czy niedowierzania.

Czas ukradziony miała być lekką lekturą na lato. Lekką i niewymagającą.
Czy spełniła te oczekiwania?
Tak.
Powieść to typowy romans, pełen schematów, prostych dialogów i do bólu przewidywalnej fabuły.
Autorka próbowała ubarwić opowiadaną przez siebie historię porcją poczucia humoru, co chwilami nawet się udawało.
Czas ukradziony to nie jest zła książka, to absolutnie typowy romans, pełen ckliwości i nieprzemijającej miłości.
Bohaterowie są fajni, uczucia wielki, przeciwności losu do pokonania. obowiązkowy happy end.
Dla miłośników gatunku zapewne się spodoba.

Joanna | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017