Czas ukradziony

2017-07-06
2017-07-06
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Bez większych wrażeń. Nie wiem dlaczego mnie nie porwało, szkoda bo liczyłam na wyciskacz łez.

Bardzo lekka, przypominająca nastoletnie miłości. Przynajmniej szybko się czyta :)

Łatwa,lekka książka na letnie dni.

Łatwa,lekka książka na letnie dni.

Lekka ,miła i przyjemna powieść obyczajowa z poczuciem humoru i wzruszającym zakończeniem Polecam.

Takie książki są najlepsze :) Ta opowiada historię listu, który nie dotarł do ukochanej autora tego listu, tylko po kilkudziesięciu latach trafił do zupełnie przypadkowej osoby. Ale za to bardzo zdeterminowanej, bo główna bohaterka postanowiła mimo wszystko odnaleźć i jego i ją oraz połączyć ich, o ile byłoby to możliwe. A przy okazji i ona spotkała miłość swojego życia, zupełnie przypadkowo. Zakończenie bardzo wzruszające :) Polecam ;)

Czas ukradziony miała być lekką lekturą na lato. Lekką i niewymagającą.
Czy spełniła te oczekiwania?
Tak.
Powieść to typowy romans, pełen schematów, prostych dialogów i do bólu przewidywalnej fabuły.
Autorka próbowała ubarwić opowiadaną przez siebie historię porcją poczucia humoru, co chwilami nawet się udawało.
Czas ukradziony to nie jest zła książka, to absolutnie typowy romans, pełen ckliwości i nieprzemijającej miłości.
Bohaterowie są fajni, uczucia wielki, przeciwności losu do pokonania. obowiązkowy happy end.
Dla miłośników gatunku zapewne się spodoba.

Czas ukradziony miała być lekką lekturą na lato. Lekką i niewymagającą.
Czy spełniła te oczekiwania?
Tak.
Czas ukradziony to nie jest zła książka, to absolutnie typowy...

Całą recenzję znajdziesz tutaj: http://dlalejdis.pl/artykuly/czas_ukradziony_recenzja

Powieść „Czas ukradziony” czyta się jednym tchem, nie mogąc się od niej oderwać, by nie poznać kolejnego fragmentu tej romantycznej i jednocześnie tragicznej historii. Ma w sobie niesamowity urok i lekkość, a postacie dają wrażenie istniejących osób. Ogromnym atutem powieści jest główna bohaterka - Falvie. Jest to bohaterka mocno stąpająca przez życie, jednak w głębi siebie pragnie doświadczyć prawdziwej miłości. Myślę, że każda z nas w tej postaci odnajdzie cząstkę siebie. Czytając książkę doświadczymy skrajnych emocji: wzruszenia, zaskoczenia, rozpaczy czy niedowierzania.

"Miłość taka jak ta zdarza się rzadko i trzeba o nią dbać. I nigdy nie jest za późno, żeby o nią walczyć."

Sympatyczna i pogodna lektura, lekki i przyjemny styl narracji, ciepłe barwy wplecione w fabułę. Pomysł na wakacyjne spotkanie z książką, przytulne otulenie historią o nadziei, ufności w uśmiech losu, spełnieniu marzeń, miłości zdolnej przetrwać życiowe zawirowania i perturbacje. Nie zabrakło tajemnic skrywanych w losach bohaterów, choć odkrywamy je z łatwością i przewidywalnie, to jednak w sielankowym i wdzięcznym klimacie. Powieść na miły wieczór czytelniczy, ujmujący relaks przy zachodzie słońca, złapanie dobrego nastroju i pozytywnych myśli.

Czasem skutkiem szeregu nieporozumień i fatalnych zbiegów okoliczności zmienne i kapryśne przeznaczenie doprowadza do rozłąki kochających się osób. Okazuje się jednak, że gorące płomienne uczucie wcale nie przygasa, towarzyszy przez całe życie, spychane w zakamarki duszy, wciąż się tli w sercu. Miłość, która przezwycięża czas i przeszkody, nadal trwa pomimo, że nadzieja na wspólne życie przygasła już wiele lat temu. To także świadectwo, że lepiej kochać i cierpieć, choćby szczęście trwało krótko, nie warto wycofywać się, oddzielać od niego, a później żałować, że nie zdołało się skolekcjonować pięknych wspomnień.

Karouac, rustykalne miasteczko położone w historycznej krainie Bretanii, stało się wymarzonym zakątkiem Francji dla trzydziestoletniej Flavii Richalet do pomyślnego ułożenia życia. Właśnie tam odnajduje wewnętrzny spokój i równowagę, mnóstwo inspiracji do twórczej pracy, oraz serdeczne przyjaciółki, widuje się z nimi na wypełnionych szydełkowaniem i rozmowach cotygodniowych klubowych spotkaniach. Kobieta jest nauczycielką historii i geografii w gimnazjum, pisze również romanse dając ujście barwnej wyobraźni. W tym niemal idealnym świecie brakuje jednak partnera, z którym można by było dzielić troski i uśmiechy zwykłej codzienności.

Pewnego dnia Flavie znajduje w skrzynce pocztowej list sprzed ponad czterdziestu lat, który w osobliwy sposób dopiero teraz dotarł pod właściwy adres. Niestety, jego adresatka już od dawna nie mieszka w tym domu. Po przeczytaniu listu Flavie decyduje się odnaleźć jego nadawcę i odbiorcę, jest przekonana, że pożółkłe kartki papieru wypełnione emocjonalnymi i wzruszającymi słowami, naprowadzą ją na niezwykłą opowieść. Rozpoczyna prywatne śledztwo, jeszcze nie domyśla się, że właśnie ono pomyślnym zrządzeniem losu, szczęśliwym trafem, odmieni także i jej życie, nadając mu blasku i gorących płomieni w sercu. Jakie wskazówki skrywa list, z jaką mocą jest w stanie odwrócić bolesną przeszłość w wypełnioną wiarą przyszłość?

bookendorfina.pl

• 2017
  • Ebooki
  • Przeczytane w 2018
  • Sagi/babskie

Dodaj cytat z książki Czas ukradziony