Wonder Woman By Greg Rucka Vol. 1
9788328119949
komiksy
Łukasz

Opowieść o księżniczce Amazonek autorstwa wielokrotnego laureata Nagrody Eisnera Grega Rucki. Wonder Woman opuszcza Rajską Wyspę i rozpoczyna pracę jako ambasadorka Temiskiry na Ziemi. Publikuje tom esejów, w których przedstawia swoje spojrzenie na szereg kwestii obyczajowych i etycznych. Nie wszystkim ludziom podoba się jej filozofia. Ponadto kruczowłosa wojowniczka musi poradzić sobie z...

Wonder Woman opuszcza Rajską Wyspę i rozpoczyna pracę jako ambasadorka Temiskiry na Ziemi. Publikuje tom esejów, w których przedstawia swoje spojrzenie na szereg kwestii obyczajowych i etycznych. Nie wszystkim ludziom podoba się jej filozofia. Ponadto kruczowłosa wojowniczka musi poradzić sobie z przeciwnikami – pośród nich znajdą się Srebrna Łabędzica, Doktor Psycho oraz kilka greckich bóstw.

Gościnnie występują: Batman i Flash.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w powieści graficznej Wonder Woman: The Hiketeia oraz w zeszytach serii Wonder Woman #195–205.

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/332466-wonder-woman-tom-1

źródło okładki: https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/331/334...»

Wkp | 2017-06-17
Przeczytana: 09 lipca 2017

KSIĘŻNICZKA DIANA

To, że run „Wonder Woman” pisany przez Grega Ruckę należy do jednych z najlepszych w ponad 75-letniej historii serii wie chyba każdy, kto lubi amerykańskie komiksy głównego nurtu. Oczywiście oznaczać może to wiele, sam zresztą do zebranych tu opowieść podchodziłem z duża dozą niepewności, ale, jak się szybko okazało, niepotrzebnie. Album ten bowiem to naprawdę znakomity komiks po raz kolejny potwierdzający klasę scenarzysty.

Całość mojej recenzji opublikowana na blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/06/17/wonder-woman-tom-1-greg-rucka-j-g-jones-drew-johnsosn-shane-davis-stephen-sadowski/

Marek Adamkiewicz | 2017-08-23

Wonder Woman nie jest w Polsce szczególnie popularną bohaterką. Rodzimi wydawcy dosyć rzadko raczyli nas dotąd przygodami wojowniczej Amazonki. Poprawa tej sytuacji nastąpiła całkiem niedawno, kiedy Egmont rozpoczął wydawanie przygód heroiny z „Nowego DC Comics”, a w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów DC ukazał się „Krąg”, na łamach którego Diana i jej towarzyszki z Temiskiry mierzyły się z nazistami. To wszystko jednak nic, ponieważ fani komiksów dopiero teraz otrzymali tytuł, który jest prawdziwie godny najpopularniejszej superbohaterki ze stajni DC. Run Grega Rucki wydobył z tej postaci wszystko, co w niej najlepsze.

Pierwszy tom tego zbiorczego wydania można podzielić na dwie części. Pierwsza, krótsza, zawiera „Hiketeję”, opowieść nominowaną do nagrody Eisnera. Diana przyjmuje w niej pod swoje skrzydła pewną kobietę, Danielle Wellys. Obie wiążą się ze sobą na zasadzie starogreckiego rytuału, w myśl którego jedna osoba prosi drugą o opiekę i schronienie. Opiekun nie może zawieść...

Pierwszy tom "Wonder Woman" to świetny miks polityki, intryg, mitologii i tematyki superbohaterskiej. Tak duża rozpiętość oznacza oczywiście bardzo rozbudowaną fabułę, w której pojawia się wiele wątków i postaci - a to jest to, co uwielbiam.

Scenariusz Grega Rucki robi wrażenie - od ciekawych pod względem charakterów i działań bohaterów przez podejmowanie wątków politycznych (wiążących się z rolą Wonder Woman jako ambasadorki) po wplecenie w wydarzenia mitologicznych aspektów. To wszystko układa się w skomplikowaną, barwną i interesującą mozaikę. Kogo my tu nie mamy - psychopatę, krnąbrnych bogów, chutliwego Zeusa, kobiety sukcesu, a także gościnne występy Batmana czy Flasha. Dzięki temu świat komiksu tętni życiem, cały czas coś się w nim dzieje - i nieważne, czy dotyczy to przyziemnych (np. spotkania z mediami), czy nadnaturalnych spraw.

Wyróżniłbym dwie części nowej pozycji DC Deluxe - historię pt. "Hiketeja" i pozostałe epizody, które tworzą jedną fabułę....

AliEns00 | 2017-06-20
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Rucka jak zwykle w formie. Szkoda, że jedynie za "Hiketeje" w warstwie rysunkowej odpowiada J.G.Jones. Reszta rysowników to klasyczni wyrobnicy, na szczęście ich prace są całkiem przyzwoite.
Autor rozbudowuje wątki z różnych funkcji które pełni Diana a wszystko scala się w logiczną całość. W zasadzie nie jest to komiks superhero, co tylko zwiększa jego atrakcyjność.

apl | 2017-11-08
Przeczytana: 06 listopada 2017

Kurcze........ no bardzo lubię WW ale w ogóle opowieść mnie nie porwała. Hiketeia w zasadzie fajna, rysunki na dobrym poziomie... a później trochę za mało emocji sposób budowania akcji u mnie wywoływał ;(

Franko | 2018-05-16
Smigacz | 2018-04-26