Atheists Who Kneel and Pray

Wydawnictwo: Kindle Edition
angielski
mclena

Yara Phillips is a wandering muse. She dates men who need her, but always moves on to something new, never staying in one place for very long. David Lisey is in need of a muse. A talented musician lacking lyrical inspiration. When he first sees her, he knows he's found what he's been looking for. Yara believes she can give David exactly what he needs to reach his full potential: A broken...

Yara Phillips is a wandering muse.

David Lisey is in need of a muse.

A broken heart.

David’s religion is love.

Yara’s religion is heartache.

Neither is willing to surrender, but religion always requires sacrifice.

źródło opisu: http://www.tarrynfisher.com/

źródło okładki: http://www.tarrynfisher.com/

mclena | 2017-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2017

"There is no moving on when you’re truly in love. You try and you keep trying, but that love is a stain on your life. It’s just not that easy."

Baaaardzo fajne wydanie Tarryn Fisher! Przyznaję, że mam z tą autorką problem, nie tyle z jej stylem bo mimo swojej unikalności jest naprawdę dobry i trafia do mnie, to jednak trudno jest mi w 100% poczuć emocje które chce przekazać. Zawsze kiedy widze opinie innych jak wychwalaja Tarryn pod niebiosa, zastanawiam sie, dlaczego ja tego nie czuję. Nadal nie mam odpowiedzi.
Znakiem rozpoznawczym Fisher jest napięcie i złe wybory i ten duet bardzo dobrze sie sprawdza. Przez połowę książki żyłam w tak ogromnym napięciu, że tracilam kontakt z rzeczywistością. Czytałam chcac czytać jeszcze szybciej, ta niecierpliwość pchala mnie w słowa, zdania, rozdzialy... mialam wrażenie że latam. Ale jednak final byl dla mnie zbyt minimalistyczny. Przy takim tempie akcji potrzebuję eksplozji, i czasami chocby nie wiem jak piekne byly słowa, nie potrafia tych...

slammed | 2017-08-22
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Na pewno zdziwię większość z Was, jeśli powiem, że jest to pierwsza powieść Tarryn jaką przeczytałam. Nie wiem dlaczego wcześniej nie zaczęłam od innych, ale to nie ważne. Gdy Colleen na grupie fanowskiej napisała, że Tarryn będzie prowadzić live'a dotyczącym tej książki i żebyśmy kto chce zaczęli czytać, więcej mi motywacji nie trzeba było. Chciałam się w końcu dowiedzieć o czym jest ta książka. I bardzo mnie poruszyła.

Zacznę najpierw od tego, ze trochę mi to przeszkadzało, że bardzo szybko zmieniały się sceny w książce. Jesteśmy w jednym momencie, a akapit później jesteśmy już w momencie, który się odbywa kilka miesięcy później. Dodatkowo nie ma zbyt wylewnych dialogów między bohaterami. Jest też to książka, która mimo, że jest opowiadana z perspektywy Yary, głównej bohaterki, to nie poznajemy zbytnio jej osobowości, lecz raczej zarys tego co się dzieje. Jednak spokojnie, dowiadujemy się najważniejszych rzeczy z jej psychiki.

Yara to dziewczyna, która jest zagubiona i tak...

Farrah | 2017-12-17
Magdalena | 2017-10-16