Pokojowe negocjacje czy twarda gra? Rozwój stosunków ponad Cieśniną Tajwańską

Cykl: Societas (tom 54)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Prowadzenie badań naukowych poświęconych problematyce rozwoju stosunków ponad Cieśniną Tajwańską stanowi nie lada wyzwanie. Ich unikatowość i zarazem złożoność zjednują i dzielą uczonych na całym świecie. Powstaniu prac naukowych o tej tematyce sprzyjają różnorodne podejścia badawcze, prowadzące często do rozbieżnych wyjaśnień i prognoz dotyczących rozwoju wypadków. Wśród nich panuje jednak dość powszechna akceptacja poziomu skomplikowania zagadnienia. Nie zrażając się tym faktem, a wręcz czerpiąc z niego badawczą satysfakcję, autorzy oddają w ręce Czytelników opracowanie poświęcone bieżącym stosunkom pomiędzy Chinami a Tajwanem, uwzględniające wnikliwą analizę zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych uwarunkowań procesu. Monografia powstała w oparciu o aktualne dane. Jest to praca o charakterze nie tylko podręcznikowym, ale i analitycznym.

Ze „Wstępu”

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=125990