Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicza rewolucja, czyli jak „Szkoła Szpiegów“ zastawiła pułapkę na dzieciakiLubimyCzytać1
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant4
- ArtykułyW nazwaniu tkwi siłaArnika0
- ArtykułyLive z Zadie Smith już 30 września — tego nie możesz przegapić. Sprawdź szczegóły!LubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Ewa Trojnar
8
6,8/10
EWA TROJNAR jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, adiunktem w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na problematyce stosunków międzynarodowych w Azji Wschodniej. Prowadziła badania naukowe w Japonii, na Tajwanie (m.in. w ramach stypendium Taiwan Fellowship),w Chinach, a także w krajach Azji Południowo-Wschodniej. W jej dorobku znajdują się artykuły naukowe i studia publikowane w pracach zbiorowych. Jest autorem, współautorem i redaktorem następujących monografii: Japonia a monarchie Zatoki Perskiej (Kraków 2009),Malezja (Warszawa 2009),Pokojowe negocjacje czy twarda gra? Rozwój stosunków ponad Cieśniną Tajwańską (Kraków 2012),The Taiwan Issues (Kraków 2012) oraz China at the Beginning of the 21st Century (Kraków 2014).
6,8/10średnia ocena książek autora
21 przeczytało książki autora
72 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Bliżej Azji. Współczesne wyzwania dla bezpieczeństwa
Ewa Trojnar, Łukasz Gacek
6,0 z 1 ocen
7 czytelników 0 opinii
2017
Tajwan. Dylematy rozwoju
Ewa Trojnar
Cykl: Societas (tom 80)
7,0 z 1 ocen
13 czytelników 0 opinii
2015
Pokojowe negocjacje czy twarda gra? Rozwój stosunków ponad Cieśniną Tajwańską
Ewa Trojnar, Łukasz Gacek
Cykl: Societas (tom 54)
0,0 z ocen
10 czytelników 0 opinii
2013
Teoretyczne i praktyczne problemy kultury politycznej. Studia i szkice
Ewa Trojnar, Tadeusz Paleczny
Cykl: Societas (tom 67)
0,0 z ocen
5 czytelników 0 opinii
2013
Najnowsze opinie o książkach autora
Malezja Adam W. Jelonek
7,1
Najlepsza pozycja na rynku dotycząca Malezji. Nie dlatego jednak, że powala warsztatem naukowym czy stylem, ale po prostu jest jedyną po ten temat sięgającą.
Autorzy serwują nam raczej wciągającą ekspresową wycieczkę przez historię Malezji, od czasów najdawniejszych do współczesności. Książka ma znośne tempo, które jednak siada przy szczegółowych opisach rozgrywek wewnątrzpartyjnych. Wynika to pewnie też z tego, że całość życia publicznego jest w tym kraju w rękach jednej partii (tzw. Przymierza),stąd potrzeba wgryzienia się w jej strukturę. Niemniej - kazuistyczne opisy konceptów politycznych każdej frakcji i ich walka o władzę przysparzają o sen. Wadził mi także brak skupienia się na kwestiach kulturowych czy obyczajowych czy szybkie prześlizgnięcie się po czasach kolonialnych. Całość jest jednak kopalnią wiedzy o tym ciekawym kraju i stanowić może świetną wyprawkę dla osób, które planują się tam wybrać.
No i nie sposób nie wspomnieć o okładce! Gdyby ktoś ogłosił kiedyś konkurs na najbardziej odpychającą oprawę książki to ta z „Malezji” wygrałaby w cuglach. Ledwo widoczne zdjęcia wpasowane w chyba najnudniejszy fragment książki (o problemach jednego z kolejnych, zresztą mało istotnego, premiera Malezji),a wszystko to umieszczone pod mieniącą się kolorami tęczy winietą. Tak, ta okładka to estetyczna zbrodnia.
Książka jest więc trochę jak durian: na zewnątrz egzotyczna, w środku do przełknięcia. Z braku laku może nawet smakować.