Sektor Dwunasty

Cykl: Szpital Kosmiczny (tom 5) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Sector General
Sektor, Dwunasty

Szpital Główny Sektora Dwunastego, do którego budowy przyczyniła się, paradoksalnie, wojna Ziemian z Orligianami, to jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych. Jego personel pierwszej pomocy udziela chorym jeszcze w przestrzeni, na pokładzie statku szpitalnego Rhabwar. Doktor Conway, patolog Murchison, empata Prilicla i siostra Naydrad spotykają się tam z niesamowitymi przypadkami, choćby z bezbronnym na pozór ślimakowatym EGCL, który ogłusza wrogów emocjami i może zagrozić całemu Szpitalowi, czy kolonią tajemniczych symbiontów, które - wszystko na to wskazuje - padły ofiarą kanibala.

źródło opisu: [Rebis, 2003]

Aliath | 2016-11-21