Sektor Dwunasty

Cykl: Szpital Kosmiczny (tom 5) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Sector General
Sektor, Dwunasty

Szpital Główny Sektora Dwunastego, do którego budowy przyczyniła się, paradoksalnie, wojna Ziemian z Orligianami, to jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych. Jego personel pierwszej pomocy udziela chorym jeszcze w przestrzeni, na pokładzie statku szpitalnego Rhabwar. Doktor Conway, patolog Murchison, empata Prilicla i siostra Naydrad spotykają się tam z niesamowitymi przypadkami, choćby z bezbronnym na pozór ślimakowatym EGCL, który ogłusza wrogów emocjami i może zagrozić całemu Szpitalowi, czy kolonią tajemniczych symbiontów, które - wszystko na to wskazuje - padły ofiarą kanibala.

źródło opisu: [Rebis, 2003]

Efemeryda | 2017-03-25

Buszując w antykwariacie natrafiłam na małą książeczkę, cienką, w czarnej niczym się nie wyróżniającej okładce. Po otwarciu autograf na wklejce. Hmm.. autora nie kojarzyła, ale opis z tyłu był interesujący. Pod koniec lat 70 - tych nie mieliśmy zbyt wielu autorów "zachodnich". Nabyłam za kieszonkowe.
Przeczytałam i zaczęłam pożądać reszty. Przeczytałam powoli w mękach w oryginale ze 4 tomy, a potem po kilku latach, gdy wyszła po polsku reszta serii to ja nabyłam. Stoi sobie na półce, a ja czasem sięgam po nią by nostalgicznie powspominać.
Nie wszystkie tomy serii trzymają poziom, ale warto zapoznać się z każdym.

Krzysztof | 2017-02-28
Przeczytana: styczeń 2017