Nothing Less

Cykl: Landon Gibson (tom 2)
Wydawnictwo: Znak Literanova
karollllllla

Zmysłowa Nora coraz bardziej zaprząta myśli Landona. Niestety, dziewczyna stara się trzymać na dystans, gdyż uważa, że ich związek skazany jest na porażkę. Sytuację próbuje wykorzystać Dakota, która coraz bardziej żałuje decyzji o rozstaniu z chłopakiem. Kiedy spada na nią wiadomość o poważnej chorobie ojca, uświadamia sobie, że Landon to jedyna bliska jej osoba… Ale czy po tym, co między nimi zaszło, porozumienie jest jeszcze możliwe?

Landon będzie musiał podjąć decyzję, która wpłynie na losy ich wszystkich: wrócić do swojej pierwszej miłości czy odkryć tajemnice Nory i pomóc jej w walce z dręczącymi ją demonami.

Internetowa sensacja, która przerodziła się w jeden z najbardziej popularnych cykli wydawniczych, w końcu doczekała się kontynuacji. Ponad miliard odsłon na Wattpadzie i setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy uczyniły After jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii. W Nothing More i Nothing Less Anna Todd powraca do bohaterów, których pokochały miliony czytelniczek na całym świecie.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,86408,Nothing-Less

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,86408,Nothing-Less

Grazia_czytaninka_ | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Muszę przyznać, że choć książkę czyta się w miarę szybko, to jednak niczym szczególnym mnie nie porwała. Nie była to jedna z tych historii, które śledzi się z zapartym tchem, od których wprost nie można się oderwać. Mnóstwo w niej schematyczności, brak wprowadzenia jakiejś nutki świeżości.

London to chłopak, który z każdym dniem coraz bardziej dojrzewa. Autorka stawia go w trudnej sytuacji, gdyż musi wybrać: albo dawna miłość, albo ta obecna. Tylko jak wybrać pomiędzy dwoma kobietami, dwiema tak różnymi, a jednocześnie tak samo pociągającymi?

Plusem książki niewątpliwie jest narracja z dwóch punktów widzenia: Londona oraz Nory, pozwala nam to na głębsze wniknięcie w psychikę każdego z nich. Choć Nora od początku jest postacią skrywającą tajemnice. Tajemnice, które w gruncie rzeczy nie zrobiły większego wrażenia na Londonie, gdy je odkrył. Dla mnie, jeśli pojawia się już jakaś skrywana rzecz, powinna mnie zaszokować, wbić dosłownie w fotel w którym akurat siedzę, tutaj tak się...

werka777 | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Akcja „Nothing less” przypomina falę na wykresie liniowym - uwita wokół tematu uczucia Landona i Nory zjeżdża w dół, by po chwili móc wznieść się do góry. Choć ogromną część fabuły poświęciła Anna Todd emocjonalnym rozterkom, w książce pojawiają się elementy wprowadzające zamieszanie, a już na pewno w końcowej fazie. Lekka i niezła kontynuacja. Według mnie zacznie lepsza od poprzedniej części, w której zbytnio nic się nie działo. Tutaj zafundowała autorka czytelnikowi coś więcej, więc jeżeli pierwszy tom Was usatysfakcjonował, ten zapewni Wam jeszcze lepszą rozrywkę, a jeśli rozczarował – teraz dostaniecie małą rekompensatę.

monweg | 2017-08-24

Anna Renee Todd, dwudziestoośmioletnia amerykańska powieściopisarka (no bez przesady), autorka serii After. Todd pierwszy tom After opublikowała w 2013 roku za pośrednictwem platformy internetowej Wattpad, gdzie cieszył się dużą popularnością. W maju 2014 podpisała umowę z grupą wydawniczą Gallery Books oraz kontrakt filmowy z Paramount Pictures. Todd mieszka w Austin w Teksasie.

Między nami mówiąc to przyznaję, że jestem chyba literacką masochistką. Dlaczego? Przeczytałam wszystkie wcześniejsze opasłe powieści Anny Todd z serii After i do dzisiaj nie wiem z jakiego powodu, ponieważ książki tej amerykańskiej pisarki (?) uważam za całkowite gnioty. I oto co robię. Gdy pojawiają się kolejne w jej dorobku „dzieła”, włącza się mój masochizm i czytam… Ale do rzeczy.

Dzisiaj postanowiłam napisać o najnowszym cyklu Todd Landon Gibson łącznie, czyli będzie jedna opinia o dwóch tomach z jakże ambitnymi tytułami: Nothing more i Nothing less.

Landon przeprowadza się do Nowego Jorku...

Ewelina | 2018-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Druga część historii Landona, według mnie zdecydowanie lepiej napisana, niż pierwsza. Autorka nie skupia się tak bardzo na rozmyślaniach i odczuciach bohatera. Jest tu więcej "akcji".
Między Landonem a Norą rodzi się głębsze uczucie, choć Dakota nie daje spokoju swojemu byłemu chłopakowi i wciąż staje na drodze między nim a Norą. Landon próbuje rozgryźć Norę, pomimo jej niechęci do zdradzania szczegółów z jej życia. Posuwa się nawet do tego, że śledzi dziewczynę, gdy ta któregoś dnia wraca od niego do domu, sprawdza profil jej siostry na facebooku, byle dowiedzieć się czegoś więcej. Gdy Dakota w złości i z zazdrości wyjawia Landonowi największy sekret Nory, czy ma nadzieję, że dzięki temu odzyska swojego chłopaka? Czy Landon tak łatwo odpuści sobie Norę?

angela | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Logan i Nora kontynuują swoją znajomość, lecz żadne z nich nie wie w którą stronę ona zmierza. Czy pisane jest im szczęście? A może powrót Dakoty wszystko zmieni?

Jak pierwsza część zawodziła tak tą część znacznie się polepszyła. Książka ta wnosi wiele dramatyzmu, który wciąga czytelników w euforię tajemniczych uczuć. Głównie przerzucany jest tu aspekt skrywanej przeszłości, który trochę drażni, ale z drugiej strony daje mroczny pogląd. Niestety dalszym minusem tej historii jest kolejne lamentowanie bohatera, co bardzo wyprowadza z równowagi.

Podsumowując seria przygód Landona jest ciekawa, lecz nie porywa czytelnika za serce tak bardzo jak seria "After". Książki oczywiście nie mogę polecić, gdyż nie zawładnęła moimi emocjami.

Moja ocena: 7/10

Jagoda30 | 2018-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2018

Zakończyłam moją przygodę z bohaterami serii After, po dwóch ostatnich książkach o Landonie mogę powiedzieć,że nareszcie zakończyłam

Jak już wcześniej pisałam, przeczytałam tą część tylko po to, żeby dowiedzieć się z kim ożenił się Landon i mając nadzieję, ze nie jest to Dakota. Czytając drugą część miałam nadzieję, że nie jest to również Nora, tylko ktoś trzeci

Wszyscy bohaterowie są nudni i irytujący. Cała książka jest nudna i irytująca. Naprawde szkoda na nią czasu

O ile Seria After bardzo mi się podobała, o tyle książki o Landonie nie powinny były nigdy powstać.

Nie polecam

ewka_czyta | 2018-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2018

O okładce: Przy pisaniu recenzji na temat pierwszej części serii o Landonie Gibsonie wspomniałam, że okładki powieści autorstwa Anny Todd nie wyróżniają się niczym szczególnym. Na większości tytuł stanowi centrum, a tło jest raczej jednolite. Tak było w przypadku Nothing More i podobnie jest z Nothing Less. O ile z tą pierwszą miałam niecodzienne skojarzenie, o tyle tom drugi podoba mi się już znacznie bardziej. Na okładce poza dużym, żółtym tytułem wypisanym czcionką imitującą odręczne pismo (i równie dużym nazwiskiem autorki) można zobaczyć rozmyte światła nocnego miasta, a to znacznie lepsza opcja niż pionowe pasy, które przypominają mi rolety.

Kilka słów o książce: Landon, którego dotychczasowe życie w Nowym Jorku było raczej nudne i ograniczało się do dzielenia czasu między uczelnią, pracą i współlokatorką Tessą, zostanie postawiony w zupełnie nowej dla siebie sytuacji.
Chłopak, który nie pozbył się jeszcze wszystkich uczuć do swojej byłej dziewczyny zaczyna co raz częściej,...

kruczek | 2017-06-15

Jestem właśnie świeżo po przeczytaniu tej książki i wiecie co?
Chyba niespodziewałam się po sobie aż takich nietuzinkowych emocji.
Byłam bardziej przygotowana na zwykłe wow, aniżeli na ogromne och i achy :)
Ale moim zdaniem, to akurat bardzo miła niespodzianka, która niezaprzeczalnie umiliła mi wieczór.
Bo…
„Nothing Less” okazała się historią, która nie tylko ma olśniewającą okładkę, ale i także bardzo zmysłowy środek, który niezaprzeczalnie urzeknie was obietnicą szalonej miłości.

Fabuła:

Według mnie, fabuła tej książki jest niesamowicie lekka, przyjemna i co najważniejsze, niezwykle wciągająca.
To niewiarygodne, ale…
Czytając „Nothing Less„, nie potrafiłam oderwać się od niej nawet na krótką chwilę.
Bowiem…
Historia miłości Landona, to nie tylko poruszająca karuzela wrażeń, ale i także niezwykłe tornado niezapomnianych doświadczeń, które pochłoną was smakiem gorzko-słodkiej miłości.

Styl:

Styl Pani Anny Todd jest nie tylko bardzo barwny i plastyczny, ale i także niebywale...

Joanna J | 2017-10-20
Przeczytana: 20 października 2017

Kolejny tom życiowych rozterek Landona. Ta książka wypada nieco lepiej niż jej poprzedniczka, ale daleko jej do pozycji która czytamy z zapartym tchem. Główny bohater nadal przynudza, a jego rozterki bardziej pasują do nastolatka. Dzięki Bogu autorka oddała również głos Norze, która jest dużo barwniejszą i ciekawszą postacią. Największym plusem jest to, że książka jest krótka i szybko się ją czyta, ale wątpię abym długo pamiętała jej treść.

KrainaKsiążkąZwana | 2017-10-05

Nothing less to lekka i prosta opowieść, która może się sprawdzić jako relaksująca lektura dla mniej wymagających czytelników. Czasami ma się ochotę przeczytać coś, co nie zaangażuje czytelnika i da mu chwilę wytchnienia od codziennego życia.

Całość: http://www.kraina-ksiazka-zwana.pl/2017/10/nothing-less-anna-todd-recenzja.html