Łowca Czarownic

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Witch Hunter
Longinus

– Tysiąckrotnie przepraszam, szlachetny panie – zaczął rozdygotany oberżysta. – Ale miało miejsce kolejne zabójstwo. Oblicze Thulmanna spochmurniało. Skinął głową na Reikhertza. – Takie jak poprzednie? – zapytał łowca czarownic. – Zmasakrowany i rozszarpany – potwierdził oberżysta. – Znalazł go stary Hans, wracając znad stawu, gdzie łapał żaby. Uważa, że to może być Skimmel, jeden z...

Oblicze Thulmanna spochmurniało. Skinął głową na Reikhertza.

– Takie jak poprzednie? – zapytał łowca czarownic.

– Zmasakrowany i rozszarpany – potwierdził oberżysta. – Znalazł go stary Hans, wracając znad stawu, gdzie łapał żaby. Uważa, że to może być Skimmel, jeden z tutejszych pasterzy bydła. – Reikhertz wlepił wzrok w podłogę, a w jego głosie pojawiła się nuta strachu. – Ale nie ma pewności. Zbyt mało zostało, by można to było stwierdzić.

– Streng! – zawołał, łomocząc pięścią w zamknięte drzwi. – Ruszże się, ty obmierzły pijusie! Zabójca znów uderzył! Wyruszamy za pięć minut!

W ponurym Starym Świecie, okrutni łowcy czarownic napawają wszystkich lękiem. Te purytańskie indywidua, których zadaniem jest polowanie na zło za pomocą wszelkich dostępnych środków, zniszczą każdego, kto był na tyle głupi by sprzymierzyć się z mrocznymi mocami. Najbardziej znanym łowcą czarownic jest Mathias Thulmann, bezwzględny wyznawca Sigmara. Opowieści o jego wyczynach, krążące wśród obywateli Imperium, budzą strach i przerażenie.

Bezimienny horror wkrada się w okolice twierdzy Klausberg, pozostawiając za sobą ślad krwawego
zniszczenia. Czy Thulmann i jego pomocnik Streng rozwiążą tajemnicę klątwy rodu Klausnerów i położą
na zawsze kres terrorowi?

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl/p/Lowca-czarownic/192

źródło okładki: http://copcorp.pl/pl/p/Lowca-czarownic/192

doomborch | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Moja pierwsza przeczytana książka z uniwersum Warhammera Fantasy. Dobra, rzemieślnicza robota. Najmocniejszą stroną jest klimat Warhammera, którym lektura jest przepełniona, a także soczyste opisy. Bohaterowie delikatnie przerysowani, i co dla mnie jest odrobinę irytujące Werner dość łopatologicznie wyrażą emocje i przemyślenia bohaterów. Niestety autorowi zdarza się używać porównań i nawiązań z naszej rzeczywistości, która to w świecie "młotka" jest nieobecna. Przekład nie jest doskonały, o czym świadczą obecne literówki.

Raakiz | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Książka zdecydowanie godna polecenia, jednakże wydanie ma ten sam mankament co inna czytana przeze mnie pozycja od wyd. Copernicus Corporation (mam tu na myśli Świat Rynn) - literówki. Choć nie ma ich aż tyle jak w przypadku wspomnianej książki, to wciąż potrafią sprowadzić z czytelnika z powrotem na ziemię, gdyby przypadkiem się zbyt wciągnął w treść lektury.

Maaciej83 | 2017-08-18
Przeczytana: sierpień 2017

To bardzo dobra książka przygodowa, nie jest zbyt liniowa jest w niej nawet ciekawy zwrot akcji. Można ją polecić fanom fantastyki, a jeżeli jesteście fanami Warhammera możecie do oceny 7/10 dodać jedną lub dwie gwiazdki.

Asioka | 2018-02-12
Astrith | 2017-11-07