Tłumaczenie: Szymon Gwiazda
Cykl: Eisenhorn (tom 3) | Seria: Czarna Biblioteka
Wydawnictwo: Copernicus
dona

Niezliczone światy są teatrem wojny, którą Inkwizycja prowadzi przeciwko najgorszym wrogom ludzkości: obcym, splugawionym i wszetecznym. Kiedy w bitwie przeciwko jednemu z najstarszych przeciwników ludzkości zaczyna mu grozić śmierć, Inkwizytor Eisenhorn jest zmuszony zastosować budzące grozę środki, aby ocalić życie swoje i swoich przyjaciół. Powstaje pytanie, jak głęboko może zanurzyć się w odmęty tajemnic Chaosu, zanim przeistoczy się w jednego z tych, których poprzysiągł zniszczyć

Greyorn | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

Książka przedstawia nam losy Inkwizytora Eisenhorna, człowieka o znacznej pozycji, lubiącego najbardziej pracę w terenie w gronie zaufanych osób, które sam zwerbował. Tylko co stanie się, gdy to, na co pracował latami w swym długim i niebezpiecznym życiu, zostanie mu odebrane? Co będzie w stanie zrobić, by ocalić siebie i dokończyć misję sprzed lat? Jak wiele będzie musiał poświęcić, mając do dyspozycji ograniczone środki i widmo własnej zagłady lub gorzej - przekroczenia granicy, która oddziela go od tych, których poprzysiągł ścigać? Większość odpowiedzi będziemy mogli znaleźć na kartach tej książki. Dzięki temu, że napisana została w pierwszej osobie mamy wgląd w myśli bohatera, na jego wyboistej drodze. Czyta się to przyjemnie, autor nie zanudza, choć samo zakończenie nie domyka kilku wątków i można poczuć zawód. Dodatkowym minusem jest taka sobie korekta wydawnictwa - książka posiada sporo mniejszych lub większych błędów, które na szczęście nadmiernie nie utrudniają czytania....

tracik | 2015-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Świetna kontynuacja. Mroczna, krwawa i pełna akcji książka która jest kwintesencją WH40k. Pozycja jednak mnie zaskoczyła co z jednej strony było czymś dobrym a z drugiej strony pozostawiło taki niedosyt mówię tu o zakończeniu. Sądziłem że będzie w 100% kończące i wiążące, niestety myliłem się. Książkę oczywiście polecam, jak najbardziej. Bo mimo tego niedosytu to świetne zakończenie serii.

Nobbs | 2011-06-01

Ot, takie sobie czytadełko, do przeczytania raz, może za jakiś czas kolejny. To S-F jest tak soft, jak plastelina w rękach mojej dwuletniej córki ;)

SpecShadow | 2014-04-02
Przeczytana: 24 marca 2014

Solidna książka, trzymająca poziom. Nic dziwnego, autor potrafi utrzymać ww. poziom ale też nie ma co marzyć o czymś wybitnym.

Więc na tym skończyła się moja przygoda z cyklem, z książkami w tym uniwersum jak i z samym Gregorym.

kaziugilla | 2014-07-23

Zakończenie trylogii o Inkwizytorze Eisenhornie jest moim zdaniem dobrą książką. Czytało mi się ją wyjątkowo przyjemnie, była niesamowicie wciągająca, akcja bardzo żywa i koniecznie chciało się dowiedzieć co będzie dalej. Kilka wątków było dosyć zaskaujących, związanych z głównymi bohaterami, ale to też powodowało, że akcja była stosunkowo nieprzewidywalna. Tym nie mniej miałem wrażenie, że moje wydanie nie miało ostatniego rodziału. Wiele wątków pozostało nierozwiązanych, a z pewnością wielu czytelników czekało na rozwiązanie akcji, w tym i ja. Szkoda, pozostawia to straszny niedosyt. Polecam szczególnie dla każdego fana W40k - warto!

Amizumi | 2016-09-03
Lanithro | 2016-08-29