Tłumaczenie: Szymon Gwiazda
Cykl: Eisenhorn (tom 3) | Seria: Czarna Biblioteka
Wydawnictwo: Copernicus
dona

Niezliczone światy są teatrem wojny, którą Inkwizycja prowadzi przeciwko najgorszym wrogom ludzkości: obcym, splugawionym i wszetecznym. Kiedy w bitwie przeciwko jednemu z najstarszych przeciwników ludzkości zaczyna mu grozić śmierć, Inkwizytor Eisenhorn jest zmuszony zastosować budzące grozę środki, aby ocalić życie swoje i swoich przyjaciół. Powstaje pytanie, jak głęboko może zanurzyć się w odmęty tajemnic Chaosu, zanim przeistoczy się w jednego z tych, których poprzysiągł zniszczyć

Marcin | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Mija kolejne 50 lat inkwizytor Eisenhorn tym razem ma przewodzić procesowi heretyków, jednak dowiaduje się, że na tej samej planecie przebywa człowiek który lata temu zabił jego przyjaciela i jak to on natychmiast wyrusza go dopaść. Sprawy się komplikują kiedy okazuje się, iż ten człowiek dysponuje TYTANEM CHAOSU, Eisenhorn zmuszony jest wezwać moce spaczenia na pomoc, tym samym coraz bardziej zbliżając się do herezji. Po udanej walce w której straty wśród współtowarzyszy inkwizytora były ogromne. Jednak to nie koniec tragedii, po jakimś czasie symultanicznie zostają zaatakowane wszystkie placówki współpracowników Eisenhorna i giną praktycznie wszyscy jego przyjaciele. Wraz z nielicznymi ocalałymi próbuje się dowiedzieć kto za tym stoi, nie ułatwia zadania mu to, iż zmuszony był powiedzieć ocalałym o używaniu przez siebie zakazanych technik. Czy wszyscy mu to wybaczą i jak się skończy ta przygoda musicie przeczytać sami. Świetne zakończenie trylogii która w ten sposób zatacza koło,...

Greyorn | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

Książka przedstawia nam losy Inkwizytora Eisenhorna, człowieka o znacznej pozycji, lubiącego najbardziej pracę w terenie w gronie zaufanych osób, które sam zwerbował. Tylko co stanie się, gdy to, na co pracował latami w swym długim i niebezpiecznym życiu, zostanie mu odebrane? Co będzie w stanie zrobić, by ocalić siebie i dokończyć misję sprzed lat? Jak wiele będzie musiał poświęcić, mając do dyspozycji ograniczone środki i widmo własnej zagłady lub gorzej - przekroczenia granicy, która oddziela go od tych, których poprzysiągł ścigać? Większość odpowiedzi będziemy mogli znaleźć na kartach tej książki. Dzięki temu, że napisana została w pierwszej osobie mamy wgląd w myśli bohatera, na jego wyboistej drodze. Czyta się to przyjemnie, autor nie zanudza, choć samo zakończenie nie domyka kilku wątków i można poczuć zawód. Dodatkowym minusem jest taka sobie korekta wydawnictwa - książka posiada sporo mniejszych lub większych błędów, które na szczęście nadmiernie nie utrudniają czytania....

tracik | 2015-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Świetna kontynuacja. Mroczna, krwawa i pełna akcji książka która jest kwintesencją WH40k. Pozycja jednak mnie zaskoczyła co z jednej strony było czymś dobrym a z drugiej strony pozostawiło taki niedosyt mówię tu o zakończeniu. Sądziłem że będzie w 100% kończące i wiążące, niestety myliłem się. Książkę oczywiście polecam, jak najbardziej. Bo mimo tego niedosytu to świetne zakończenie serii.

Nobbs | 2011-06-01

Ot, takie sobie czytadełko, do przeczytania raz, może za jakiś czas kolejny. To S-F jest tak soft, jak plastelina w rękach mojej dwuletniej córki ;)

SpecShadow | 2014-04-02
Przeczytana: 24 marca 2014

Solidna książka, trzymająca poziom. Nic dziwnego, autor potrafi utrzymać ww. poziom ale też nie ma co marzyć o czymś wybitnym.

Więc na tym skończyła się moja przygoda z cyklem, z książkami w tym uniwersum jak i z samym Gregorym.

kaziugilla | 2014-07-23

Zakończenie trylogii o Inkwizytorze Eisenhornie jest moim zdaniem dobrą książką. Czytało mi się ją wyjątkowo przyjemnie, była niesamowicie wciągająca, akcja bardzo żywa i koniecznie chciało się dowiedzieć co będzie dalej. Kilka wątków było dosyć zaskaujących, związanych z głównymi bohaterami, ale to też powodowało, że akcja była stosunkowo nieprzewidywalna. Tym nie mniej miałem wrażenie, że moje wydanie nie miało ostatniego rodziału. Wiele wątków pozostało nierozwiązanych, a z pewnością wielu czytelników czekało na rozwiązanie akcji, w tym i ja. Szkoda, pozostawia to straszny niedosyt. Polecam szczególnie dla każdego fana W40k - warto!

UTUHENGAL | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018