Zgłosuj na książki roku 2017

Emin Pasza. Wieczny tułacz

Cykl: Prace Historyczne (tom 17)
Wydawnictwo: Infort Editions
2012
Emin Pasza
historyczna
Rulez260

Wiek pary i światła, jak często nazywa się wiek XIX, był czasem ekscentryków i wizjonerów, wielkich wodzów i buntowników, ludzi interesu i awanturników oraz odkrywców, dla których nie istniały żadne granice. XIX stulecie było także wiekiem gwałtownych zmian, czasem kiedy świat, choć nadal wielki, stawał się coraz lepiej poznany i zrozumiały. Był to okres ludzi niepokornych. Jednym z nich był urodzony w Opolu Izaak Schnitzer, który poza innymi jeszcze mianami, najlepiej i najbardziej jest znany jako Emin Pasza, Biały Pasza.

źródło opisu: http://infort-sklep.pl/nowosci.html

źródło okładki: http://wanax.pl/index.php?p1751,emin-pasza-wieczny-tulacz