Mroczna armia

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cykl: Kroniki Gwiezdnej Klingi (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
Nekocia

Druga część trylogii autorstwa Josepha Delaney’a, kontynuacja bestsellerowej serii „Kroniki Wardstone”. Tom Ward, razem ze swą pomocnicą Jenny, kontynuuję misję stracharza walcząc z boginami, wiedźmami i innymi sługami ciemności. Korzystając z pomocy Grimalkin, Tom i Jenny przygotowują się do starcia z potężnym wrogiem, lecz nic nie idzie zgodnie z ich planem. Gdy umiera ostatnia nadzieja na...

Tom Ward, razem ze swą pomocnicą Jenny, kontynuuję misję stracharza walcząc z boginami, wiedźmami i innymi sługami ciemności. Korzystając z pomocy Grimalkin, Tom i Jenny przygotowują się do starcia z potężnym wrogiem, lecz nic nie idzie zgodnie z ich planem. Gdy umiera ostatnia nadzieja na powodzenie planu, nieoczekiwanie pojawia się Alice – potężna czarownica, którą Tom obdarzył w przeszłości głębokim uczuciem. Jednak Alice zwróciła się ku ciemności, jak więc można jej zaufać?

Nowa seria Josepha Delaney’a to opowieść pełna niebezpiecznych przygód, doskonała dla czytelników w każdym wieku.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/mroczna-armia/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/mroczna-armia/

Artur | 2017-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 maja 2017

Mrok ogarniający świat jest coraz gęstszy. Północ walczy z agresywną i potężną rasą Kobalosów wspomaganą przez złych bogów. Tom wraz z uczennicą Jenny zaplątali się w bitwy, których wygrać nie sposób, a każdy pojedynek niesie za sobą kolejne ofiary.
W końcu młody stracharz wraca do siebie, gdzie znów przyjdzie mu zajmować się codzienną walką z mrokiem i jego stworzeniami. Zło jednak podąża jego śladem i zmusi do kolejnej ciężkiej walki. Także i tym razem pomoc nadciągnie z zupełnie niespodziewanej strony.

Moim osobistym zdaniem to jeden z najlepszych tomów obu serii. Dzieje się bardzo wiele, a sami jesteśmy zaskakiwani nie tylko nagłymi zwrotami akcji ale też i niespodziewanymi wydarzeniami. Podobnie jak w kilku ostatnich tomach - autor dość lekko pochodzi do postaci i potrafi się z nimi pożegnać ot tak. To akurat potrafi zirytować czytelnika, gdyż po tego typu lekturze oczekujemy wspaniałych sukcesów w walce dobra ze złem. Tutaj zaś jak w prawdziwym życiu: za każdy większy...

Agnieszka Michalska | 2017-07-04
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Trochę czasu już minęło, odkąd odłożyłam książkę na półkę. Musiałam nieco ochłonąć po wydarzeniach z tego tomu. I chociaż spodziewałam się, że niektóre wątki mogą potoczyć w taki sposób, to jednak Joseph Delaney wciąż potrafi zaskoczyć zupełnie czymś nowym. Dlatego tak uwielbiam serię Kroniki Wardstone i jej kontynuację Kroniki Gwiezdnej Klingi. Tę pierwszą zaczynałam mając trzynaście lat i do dzisiaj jestem wierną fanką pisarza i z wypiekami na twarzy śledzę koleje losów ulubionych bohaterów. Dzisiaj pragnę wam przedstawić Mroczną armię.

Ciąg dalszy: http://jar-of-books.blogspot.com/2017/07/mroczna-armia-joseph-delaney.html

Sylwia | 2017-08-06
Na półkach: Przeczytane, Serie, Fantastyka
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Wojna z Kobalosami trwa, a zwycięstwo wroga jest bardzo realne. A każda próba pokonania Kobalosów niesie za sobą ofiary. Kolejna książka o przygodach Toma Warda, moim zdaniem jedna z najlepszych aczkolwiek nie obyło się bez pewnych wad, ale o tym za moment. Akcja jak zwykle mroczna i dynamiczna, czasami zaskakująca ale zdarza się, że również przewidywalna. Podoba mi się świat Kobalosów - Zły był zły, ale Kobalosą nie dorasta do pięt. Fajnie też, że pojawiają się miejsca i bohaterowie znani z poprzedniej serii, czuję się łączność i spójność świata przedstawionego. No i przede wszystkim wróciła Alice, chyba najlepsza postać serii. Nie podobało mi się rozwiązanie jej wątku w końcówce Kronik Wardston ( kto czytał wie o co chodzi) jednakże autor dosyć sprytnie wybrnął, motywacja Alice i jej powrót mają sens. A teraz trochę o wadach. Nie podoba mi się, że śmierć ważnych bohaterów jest traktowana dosyć pobierznie , ba! że tak głupio umierają. Motyw Lukrasty i Jenny jest dla mnie do...

Halcik | 2017-06-09
Na półkach: Legimi, Przeczytane