Mass Effect: Andromeda. Nexus Początek

Wydawnictwo: Insignis
Mass Effect – Andromeda: Nexus Uprising
mass effect, gry, rpg
MillaPatto

Oficjalny prequel najbardziej wyczekiwanej gry 2017 roku – Mass Effect: Andromeda Spali przez setki lat, śniąc o nowym domu gdzieś w Galaktyce Andromedy. Kiedy się obudzili, zrozumieli, że to już koniec marzeń o pokojowej egzystencji. I tak oto koloniści wielu ras – turiańskiej, salariańskiej, asari, ludzkiej i innych – stają w obliczu niewyobrażalnych zagrożeń i niezbadanych obszarów...

Spali przez setki lat, śniąc o nowym domu gdzieś w Galaktyce Andromedy. Kiedy się obudzili, zrozumieli, że to już koniec marzeń o pokojowej egzystencji. I tak oto koloniści wielu ras – turiańskiej, salariańskiej, asari, ludzkiej i innych – stają w obliczu niewyobrażalnych zagrożeń i niezbadanych obszarów kosmosu.

Nexus to olbrzymia stacja kosmiczna, centrum dowodzenia i zarządzania kolonizacją. Kiedy jego załoga budzi się, odkrywa wszechobecne zniszczenia na statku, do którego zdążają już arki z kolonistami. Cała misja staje pod znakiem zapytania. Sloane Kelly, dyrektor do spraw bezpieczeństwa, musi zmierzyć się z niełatwym zadaniem: zaprowadzić porządek i zidentyfikować zagrożenie. Jeśli nie uda się jej tego dokonać, Inicjatywa Andromeda może zakończyć się fiaskiem.

źródło opisu: http://www.insignis.pl

źródło okładki: http://www.insignis.pl

NieTylkoGry | 2017-05-15
Na półkach: Dział ksiażki

Mass Effect, jedna z najpopularniejszych serii stworzonych przez BioWare, a zarazem jedna z najbardziej dojnych krów Electronic Arts, już dawno przestała polegać tylko na grach. Nawet więcej: pierwszym produktem z serii była przecież książka Mass Effect: Objawienie, wydana na kilka miesięcy przed premierą pierwszej gry. Od tamtego czasu książek się namnożyło – otrzymaliśmy jeszcze dwie solidne powieści autorstwa scenarzysty gier Drew Karpyshyna oraz żenująco słabą, przeczącą kanonowi Deception. Po tej wpadce BioWare i Electronic Arts na pięć lat zaprzestali bawić się w literatów, ale premiera Andromedy to zbyt duże wydarzenie, żeby przepuścić okazję do wydania kolejnych książek. Pierwsza z nowej serii, recenzowana Mass Effect: Andromeda – Nexus. Początek, w USA wydana została tego samego dnia, co gra, a u nas pojawiła się pod koniec kwietnia. Czy bliżej jej do powieści Karpyshyna, które sensownie rozwijały świat, czy może jednak do niesławnego Deception?

Ci, którzy mają już za...

MadameShepard | 2017-07-18

Z ciężkim sercem daje niską ocenę fragmentowi uniwersum mojej ukochanej gry, ale nie da się tej książki lepiej ocenić. Napisana jest wprost fatalnie, ludzie na blogach lepiej piszą. Ubogi język, brak jakiegokolwiek polotu, talentu do opisów, brak wyrazistej charakterystyki postaci. Zresztą nie ma za bardzo kogo charakteryzować, postaci jest pięć na krzyż i wszystkie nijakie.
Jedyna Sloane wymyka się tej urawniłowce i jest trochę barwniejsza. Ale nie zrobiono nic, by tę postać przybliżyć, wyjaśnić graczowi jej pobudki z gry. W grze jest irytująca, a tu po prostu nudna.
Szkoda, że tak wspaniałe uniwersum rodzi takiego gniota. Książka nikomu do niczego niepotrzebna, prequel, w którym nie dowiemy się wiele więcej, niż jest opowiedziane w grze o tychże wydarzeniach.
Duży zawód, a do Karpyshyna to tyle, ile od nas do Andromedy.

Książki Czytamy | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Muszę przyznać, że miałem pewne obawy przed rozpoczęciem tej książeczki. Po pierwsze dlatego, że poprzednie części miały pewne problemy z tłumaczeniem a mianowicie nazwy miejsc, gatunków czy stanowisk były w książkach nazywane inaczej niż w produkcjach elektronicznych. Na szczęście tutaj nie zauważyłem takowych błędów. Jednakowoż nie polecam książek osobom nie zaznajomionych z uniwersum ME, gdyż jest tam kilka elementów których mogą nie zrozumieć albo zrozumieć na opak a w książce nie jest to w żaden sposób wyjaśnione. Dobra ale za bardzo wchodzę w tematykę tłumaczenia. No więc wracając do książki, jest ona nierówna i potrafi człowieka momentami odrzucić, szczególnie przez pierwsze 100 stron, niby są jakieś elementy akcji jednak za dużo miejsca pozostawiono między nimi. Nie zrozumcie mnie źle lubię gdy między jednym a drugim zwrotem jest chwila na zwolnienie tempa ale jak te chwile są zbyt długie też nie jest to dobre. Na szczęście później ulega to zmianie tak, że czytelnik sam...

FajnaMinia | 2017-06-09
Na półkach: 2017
Przeczytana: 08 maja 2017

Nexus to ogromny statek, przypominający Cytadelę, jednak znacznie od niej większy i przewyższający ją technologicznie. To efekt wspólnej pracy stworzeń wszelkich ras.

Salarianie, turianie, asari, kroganie i ludzie wspólnie wyruszają w pionierską misję do odległej galaktyki, w poszukiwaniu nowych miejsc do kolonizacji. Są pełni nadziei, zasłużonej chwały, zachłyśnięci możliwościami. Ale zasypiając w swych kriogenicznych kapsułach są także pełni obaw przed tym, co spotkają „po drugiej stronie”. Po trwającej 600 lat podróży budzi się szefowa ochrony Sloane Kelly, jednak to co zastaje dalekie jest od tego, co im obiecywano. Monument wspólnej pracy tysięcy stworzeń – Nexus, nagle staje się kupą poskręcanego żelastwa, wiszących kabli i nie działających systemów. Zaczyna się walka o przetrwanie nie tylko samego Nexusa, ale także jako takiego porozumienia i, wydawałoby się, pokoju między rasami, wypracowanego jeszcze przed wyruszeniem w podróż.

Książka stanowi prequel do wydanej w tym...

Tali | 2017-05-10
Przeczytana: 04 maja 2017

Swego czasu bardzo często grałam w gry komputerowe. Strzelanki, wyścigi, MMO to tylko kilka przykładów, z którymi spędziłam mnóstwo wolnego czasu. Jednak w końcu odkryłam ten jedyny, idealny dla mnie gatunek - RPG. Sprzymierzeńcy, światy oraz waga podejmowanych decyzji wciągała mnie za każdym razem. Pewnego dnia sięgnęłam po mało znany mi tytuł - Mass Effect. Jednakże okazało się to strzałem w dziesiątkę. Zakochałam się w przygodach komandora Sheparda i jej towarzyszy. Wszystkie części przeszłam kilka razy, za każdym razem odkrywając nowe fakty lub nieznane dotąd sceny. Przeszukiwałam internet w poszukiwaniu komiksów z uniwersum oraz książek. Aczkolwiek po kilku latach przygody Shepard się zakończyły, lecz w tym roku powstała nowa gra z tego świata.
Od momentu pierwszej zapowiedzi książki Mass Effect, oczekiwałam z niecierpliwością, jak wypadnie nowa seria na podstawie gry. Powieść zaczęłam zaraz po zakończeniu nowej gry, więc na świeżo miałam przedstawiony świat od studia...

Kuba Kuba | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Książkę Mass Effect czyta się bardzo przyjemnie. Zawiera w sobie dość ciekawą historię początków Nexusa w galaktyce Andromedy. Fajnie było się dowiedzieć jak to wyglądało, tym bardziej że czytam tę książkę w momencie, gdy przechodzę też i grę. W grze jeszcze nie poznałem głównej bohaterki książki, ale zdążyłem poznać już inne postacie w niej występujących. Książka mi się podobała, jednak trzeba wziąć pod uwagę że jestem ogromnym fanem tego uniwersum. Jeśli gra Ci się podoba to i książka Ci się spodoba.

rastlin | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Zaskakująco przeciętna książka, początek książki wita nas euforią ludzi zdobywających nową galaktykę. Natomiast chwilę później zanurza się w przydługawych opisach próby naprawy tajemniczych uszkodzeń stacji kosmicznej. Brakuje mi wartkiej i szybkiej akcji, pomiatając że nie czułem się ani przez moment wciągnięty w akcję. Szkoda czasu na tą książkę.

Jakub | 2017-07-27

Jestem fanem gier z serii Mass Effect (szczególnie trzeciej części) i z ciekawością sięgnąłem po tę książkę. Akcja tej powieści dzieje się przed akcją z gry Mass Effect: Andromeda. Książka nie jest może jakimś arcydziełem, ale naprawdę miło mi się ją czytało.

netmen5 | 2017-06-02

Męczy