Phasma

Wydawnictwo: Uroboros
Phasma
Star Wars, Phasma,
Silvestris

Opowieść o jednej z najbardziej bezlitosnych oficerek Imperium. Phasma jest wzorowym kapitanem Imperium. Wiernie służy przełożonym, szanują ją nawet jej wrogowie. Choć jej imię zna cała Galaktyka – tak naprawdę nikt nie wie, kto skrywa się za błyszczącym hełmem. Nikt nie zna jej przeszłości, a Phasma ma sekret, którego pilnie strzeże. Tymczasem głęboko na statku Absolution schwytany szpieg...

Opowieść o jednej z najbardziej bezlitosnych oficerek Imperium.

Phasma jest wzorowym kapitanem Imperium. Wiernie służy przełożonym, szanują ją nawet jej wrogowie. Choć jej imię zna cała Galaktyka – tak naprawdę nikt nie wie, kto skrywa się za błyszczącym hełmem. Nikt nie zna jej przeszłości, a Phasma ma sekret, którego pilnie strzeże. Tymczasem głęboko na statku Absolution schwytany szpieg ruchu oporu jest brutalnie przesłuchiwany przez stormtroopera nazywanego Cardinal. Ale Cardinalowi nie chodzi o tajemnice ruchu oporu… Chce poznać sekret Phasmy, skandal, w którym kiedyś brała udział.

źródło opisu: http://www.empik.com/star-wars-phasma-dawson-delil...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/star-wars-phasma-dawson-delil...»

Marcin | 2018-09-03
Przeczytana: 01 września 2018

Phasma najbardziej oddany żołnierz Nowego Porządku???? Poznajemy historię najbardziej rozpoznawalnej postaci wśród nowych szturmowców, ta jej błyszcząca zbroja i oddanie rzuca się w oczy. Ale czy naprawdę Phasma taka jest.
Na pokładzie Absolution inny kapitan zwany Kardynałem (od koloru zbroi) przesłuchuje szpiega Rebelii jednak nie chcę od niego wydobyć informacji o ruchu oporu lecz o Phasmie. Snuta przez szpiega opowieść pokazuje nam Phasme jako wojowniczkę z zapyziałej i cofniętej w rozwoju planety która po trupach (nawet własnej rodziny) pnie się na szczyt władzy. Mamy tu trochę nieścisłości np. nie wiadomo tak naprawdę czemu generał Hux wybrał Phasme a odsunął swojego najwierniejszego sługę Kardynała.
Książka fajna na początku trochę w stylu postapo, pokazująca jak czasami bezwzględny potrafi być człowiek w dążeniu do władzy.

MontgomeryR | 2018-08-11

Ciekawy setting - postapo stylizowane na Mad Maxa w świecie Gwiezdnych Wojen.
Niestety zawodzi narracja i zachowujący się do bólu naiwnie bohaterowie. Jedyny plus to Phasma, której przedstawienie historii i charakteru wyjaśnia po części pewną kluczową scenę "Przebudzenia Mocy".

Marcin | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kapitan Phasma - postać, która wyglądała na kogoś w stylu ,,nowy Boba Fett". Niestety, ale w ,,Przebudzeniu Mocy" jej rola ograniczyła się do stania w tle no i oczywiście sceny z wyłączeniem pola siłowego. A w ,,Ostatnim Jedi" pojawiła się tylko na chwilę po to aby umrzeć. Bohaterka mówiąc krótko zmarnowana.

Powstają co prawda różne komiksy i książki na jej temat żeby ją jakoś ocalić. Ta książka była bardzo dobra, pomogła bardzo w ratowaniu postaci, ale ostateczne jej (przynajmniej moim zdaniem) nie uratowała.

Mamy co prawda ciekawy wątek z Kardynałem plus parę nowych (niezłych) postaci, np. Siv, Iris, ale za mało jest samej Phasmy. Brakuje również opisu jej uczuć, myśli itp. Jedyne co mamy to raz na jakiś myśli Siv w stylu ,,a może Phasma uważała tak, a może inaczej. Może była szczęśliwa, a może smutna".

Vim | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Książka z jednej strony bardzo dobra, ale ma parę pomniejszych nielogiczności, które obniżają ocenę. W szczególności tak naprawdę nie zostało wyjaśnione czemu gen Hux wybrał Phasmę nad Kardynała. [Spoiler dalej]

Nie dość, iż Phasma nie zrobiła nic nadzwyczajnego, to jeszcze o ile szturmowcy Kardynała pozostali wierni do końca, to wojowniczka Phasmy, z punktu widzenia której jest ta historia nie z była. Innymi słowy szkoleni przez Kardynała są lepsi niż szkoleni przez Phasmę. Takich nielogiczności jest więcej.

BuBa | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Jedna z lepszych powieści nowego kanonu. Świetne przedstawienie tytułowej Kapitan Phasmy, dzięki książce na pewno przekonamy się dlaczego kapitan w chromowanej zbroi tak łatwo wyłączyła pole siłowe w bazie Starkiller.

Marcin | 2018-09-17
Przeczytana: 17 września 2018