Uciekająca narzeczona

Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Cykl: Summer Harbor (tom 2)
Wydawnictwo: Dreams

Ona pamięta tylko tyle, że go kocha. On nie może zapomnieć, w jaki sposób go rzuciła. Wstrząs mózgu wymazał siedem miesięcy z życia Lucy. Dziewczyna nie przypomina sobie rozstania z narzeczonym, Zakiem Callahanem, na tydzień przed ślubem ani przeprowadzki do Portland. I naturalnie, nic nie wie o swoich następnych zaręczynach. Jedyne, co pamięta, to to, że Zac jest jej droższy nad życie. Po...

Po nieoczekiwanym i niewyjaśnionym odejściu Lucy Zac przez wiele miesięcy nie mógł odzyskać równowagi. Z rozpaczy rzucił się w wir pracy na rodzinnej plantacji i w swojej restauracji w Summer Harbor. A teraz Lucy znowu pojawia się w jego świecie – bezdomna, bezradna i… zakochana. Potrzebuje go, by poskładać od nowa swoje życie. Lecz co będzie, gdy Lucy wróci pamięć?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Ida | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

"Uciekająca narzeczona", od razu skojarzenie ze znanym filmem "Uciekająca panna młoda". Dawno do takich opowieści nie zaglądałam.
Czytam i wciągnęło. Na tyle, by przeczytać całą, w to jedno, zimne majowe popołudnie.

Rzecz o kobiecie, mężczyźnie, uczuciach - w końcu maj to miesiąc miłości. Lucy i Zac, dwoje młodych, kochających się ludzi z poplątaną ścieżką.
Historia zaczyna się intrygująco, już samą zapowiedzią z okładki. Ona straciła pamięć, ale to, co najważniejsze pozostało w niej głęboko, czyli miłość do niego. On natomiast pamięta, że porzuciła go i bez słowa wyjechała. Co teraz? Zawiła historia? Niekoniecznie, ale jest w niej dużo mądrości, tej życiowej.

Akcja toczy się głównie w małym, lekko sennym miasteczku, w którym wszyscy się znają. Sama bohaterka odczuwa tę małomiasteczkową atmosferę wyjątkowo mocno, kiedy wraca z dobrymi intencjami, ale zostaje zaszufladkowana, jako ta, która porzuciła wspaniałego mężczyznę. Skrzywdziła go, więc teraz sąsiedzi, rodzina i znajomi...

lulamae | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Opinia może zawierać SPOILERY!!!

Drugi tom serii, gdzie akcja toczy się w Summer Harbor. Tym razem głównym bohaterem jest kolejny z braci Callahan - Zac oraz jego była narzeczona, która zwiała bez wyjaśnień tydzień przed ślubem - Lucy Lovett.

Akcja książki zaczyna się, gdy zdezorientowana Lucy dochodzi do siebie po upadku i uderzeniu się w głowę... zauważa, że jest w sukni ślubnej, ale... nie pamięta co się stało. Pierwszą osobą do której dzwoni to jej ukochany Zac, ale... ona porzuciła Zaca ponad siedem miesięcy temu...

Lucy ma amnezję. Nie pamięta ostatnich miesięcy życia, a wszystko co pamięta i czego pragnie to życia z Zakiem.

Jak ta dwójka rozwikła tak zagmatwany problem?

Na początku nawet mi się podobało. Lucy z amnezją, Zac rozwścieczony i mało przyjazny, ale walczący z ciągłą miłością do kobiety jego życia.
Zac stara się jak może, aby Lucy odzyskała pamięć i wróciła do jej obecnego życia, Lucy za wszelką cenę marzy, aby Zac zapomniał o przeszłości i pozwolił...

gleism | 2019-02-09

Jeśli istnieje coś takiego jak romans chrześcijański to właśnie jest ta książka, a nawet cała seria. Dramatyczna nuda! I nawracanie nawróconych.

SłonecznaStronaŻycia | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

To trzecia przeczyta przeze mnie książka Denise Hunter w ostatnim czasie i chyba mam już przesyt. Wydawała mi się zbyt grzeczna, zbyt naiwna, banalna... Autorka znana jest z tego, że w swoich książkach ukazuje wiarę w Boga, ale w tym tomie miałam wrażenie, że jest to zbyt nachalne, że jest tego zbyt dużo.
Historia banalna, grubymi nićmi szyta...
Lucy w wyniku upadku traci pamięć...?! Okazuje się, że nie pamięta ponad siedmiu miesięcy swojego życia. Ostatnie co pamięta to czas, gdy do jej ślubu z Zacem został niecały miesiąc, a ona była w nim bardzo zakochana. Dlatego pierwsze co robi po upadku to dzwoni do niego po pomoc. Tymczasem okazuje się, że tydzień przed ślubem zostawiła narzeczonego bez słowa i zniknęła. Urządziła swoje życie w zupełnie nowym mieście i w dzień wypadku miała wziąć ślub z innym mężczyznom.
Cała fabuła, jak i wyjaśnienie zagadki jest jak dla mnie naciągane. Jest lekko i miło, ale nic ponadto...

Snieznooka | 2019-02-27

Książki Denise Hunter są mi dobrze znane, mają w sobie urok i wiele ciepła, taki wielkiego, że nie potrafię się temu oprzeć. Kiedy tylko nadarza się okazja, a widzę znajome nazwisko na okładce, wiem, że przejdę obok niego obojętnie. Po lekturze „Jak płatki śniegu” byłam ciekawa byłam ciekawa kolejnych losów braci Callahan, tego, co tym razem wymyśliła dla nas autorka. Bohaterowie, których kreuje są tak żywi, namacalni, realistyczni, ze zżywamy się z nimi na każdej płaszczyźnie. Kochamy ich, podziwiamy i chcemy dla nich, jak najlepiej, trzymamy za nich kciuki pochłaniając, spijając każde słowo autorki.

"Zaczęła woleć stan nieświadomości."

Wstrząs mózgu wymazał z życia Lucy Lovett siedem miesięcy życia. Ocknęła się na barowej podłodze ubrana w suknię ślubną przeświadczeniem, że musi powiadomić swojego narzeczonego Zacka Callahana, wszystko brzmi logicznie, ale wcale takie nie jest. Przez siedem miesięcy wydarzyło się naprawdę sporo, Lucy zerwała z Zackiem, przeprowadziła się do...

MeryRose | 2018-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Bardzo fajna kobieca książka, myślałam że będzie lukrowanym typowym romansem ale nie...Książkę czytało się bardzo płynnie ,gładziutko . Nie jest cała w lukrze ot świetna historia o miłości , bardzo łatwo było zanurzyć się w świat roztrzepanej dziewczyny która straciła pamięć.
Z chęcią przeczytam resztę książek z tej serii. Podnosząca na duchu historia , w sam raz dla takiej romantyczki jak ja.

Maromira | 2019-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2019

Ja nie wiem, czy to formuła się autorce wyczerpała, czy jest to słabsza powieść, czy też po prostu mi się proza Denise Hunter przejadła, ale mam wrażenie, że Summer Harbor jest o wiele gorszą serią, aniżeli Chapel Springs. W bohaterach nie ma iskry, między potencjalnymi parami brak jakiejkolwiek chemii, a najciekawszy wątek przewijający się przez całą serię (czyli ciotki) jest podany tak niestrawnie, że aż szkoda.

Nie inaczej jest z "Uciekającą narzeczoną". Hunter niby trzyma wszystkie karty w garści, by stworzyć kolejny przyjemny romans, ale całkowicie pokłada swoją historię. Brak chemii, brak wiarygodnych bohaterów, wiadomo, kto z kim skończy, ale nie ma żadnego powodu dla czytelnika, by kibicować głównej parze. Historia się po prostu toczy, a potem kończy. I tyle.

Denise Hunter to autorka, którą możecie kojarzyć z takich książek jak "Boskie lato", "Taniec ze świetlikami", czy "Jak płatki śniegu". Osobiście przeczytałam jak na razie tylko "Taniec ze świetlikami", który bardzo mi się spodobał. Kiedy więc zobaczyłam zapowiedź najnowszej powieści Denise Hunter, wiedziałam, że muszę się z nią zapoznać. "Uciekająca narzeczona" urzekła mnie przepiękną, delikatną okładką oraz intrygującym opisem. Pomysł na przedstawienie fabuły wydawał mi się ciekawy, dlatego postanowiłam jak najszybciej zabrać się za lekturę tej książki. Jakie były moje wrażenia? Zapraszam was do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.

Wstrząs mózgu wymazał siedem miesięcy z życia Lucy. Dziewczyna nie przypomina sobie rozstania z narzeczonym i jest przekonana, że nadal trwa w szczęśliwym związku z Zakiem Callahanem. Nie ma pojęcia o tym, że przeprowadziła się do Portland i zdążyła się ponownie zaręczyć z innym mężczyzną. Po nieoczekiwanym...

Kate | 2018-01-04
Na półkach: ✔ 2018 (65), Przeczytane

Całkiem fajna historia, chociaż przyznam że czytałam bardziej ze względu na chęć poznania zagadki, wyczekiwałam momentu aż główna bohaterka odzyska pamięć. Na końcu trochę za dużo wzywania Pana Boga jak dla mnie ale suma summarum było fajne ;)

Na półkach: Przeczytane, Dreams

Ostatnio mam wrażenie, że czas skurczył mi się jeszcze bardziej niż kiedyś. Tak naprawdę to siedzę w domu z dziećmi, wydawać by się mogło, że nic nie robię, w końcu nie pracuje, prawda? A guzik prawda! Ciągle jestem czymś zajęta. Obowiązki domowe, dzieciaki, piękna pogoda na dworze więc sporo czasu zajmują nam spacery i odwiedziny na placach zabaw. Dodatkowo miałam trochę fotograficznych spraw do ogarnięcia. W rezultacie tak naprawdę nie miałam (nadal nie mam) czasu na inne rzeczy. Stąd własnie na cisza na stronie, ten brak recenzji. Książek do zaprezentowania Wam tutaj czeka cała masa, ale ja najzwyczajniej w świecie nie jestem w stanie wydłużyć swojej doby. Odrobinę czasu udaje mi się wygospodarować na czytanie. Samo pisanie recenzji jest wbrew pozorom bardzo pracochłonne i czasochłonne i chcąc nie chcąc musiałam je nieco ograniczyć, ale z czytania mimo wszystko nie mogłabym zrezygnować ;) Na pewno się poprawię, ale najpierw muszę nadrobić zaległości. No ok, skoro się Wam...