Vinga

Są bajki, które ŁĄCZĄ POKOLENIA. Czytając dziecku o wróbelku Elemelku Hanny Łochockiej, niejeden rodzic przypomni sobie własne dzieciństwo; a niejeden wróbelek dla kolejnego pokolenia stanie się Elemelkiem. Wnuki będą się zaśmiewać z dziadkami podczas lektury wiersza Danuty Wawiłow i Olega Usenko czy niezapomnianych ballad Wiery Badalskiej, a także zachwycać MĄDRYMI BAJKAMI Lucyny Krzemienieckiej..
Świetne rymy, barwne opowieści, nieprzemijające wartości... I przekazywane z pokolenia na pokolenie legendy, jak te najsłynniejsze „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Smoku Wawelskim” , „Hejnale Mariackim” , o tym „Jak myszy zjadły Popiela” czy o „Skarbach księżniczki Dobrawy” i przyjęciu przez Polskę chrześcijaństwa – opowiedziane wierszem przez mistrzów pióra - Czesława Janczarskiego i Annę Świrszczyńską.
Wiele niezwykłych historii, rozbudzających wyobraźnię, ujmujących pięknem języka, do wspólnego, rodzinnego czytania!
Książka rekomendowana dla dzieci od lat 6

źródło opisu: http://sklep.polityka.pl/catalog/partdetail.aspx?partno=K1701002

źródło okładki: http://sklep.polityka.pl/catalog/partdetail.aspx?partno=K1701002

Vinga | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 marca 2017

Cudowne utwory pachnące dzieciństwem. Z morałem - jak to bajki. Rymowane - nawet te wierszem nie pisane - więc czyta się szybko, a na głos brzmią rewelacyjnie. Idealne do głośnego rodzinnego czytania. My czytaliśmy z uśmiechem od ucha do ucha. Dawno nie miałam takiej frajdy z lektury. A bajki Lucyny Krzemienieckiej oraz "Bajka o królewiczu, kalejdoskopach i babie" Danuty Wawiłow i Olega Usenko sprawiły, że poczułam jakby naraz ubyło mi ze trzydzieści lat.
Polecam serdecznie!

Z radością sięgnęłam po pierwszy tom nowej kolekcji Cała Polska czyta dzieciom. Z sentymentem przypomniałam sobie bajki z mojego dzieciństwa. A moi synowie - także zachwyceni!
Fantastyczny Wróbelek Elemelek, przepiękne opowieści wierszem Wiery Badalskiej, chwilami zapomniane legendy Czesława Janczarskiego i Anny Świrszczyńskiej. Będziemy wracać do tej pozycji, a na majowe zwiedzanie pojedziemy do Krakowa z Legendą o Smoku Wawelskim i Hejnale Mariackim.

ReginaInferna | 2017-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Mnóstwo radości i chyba też... wzruszenia w tym powrocie do klasyki z czasów, kiedy było się małym kotem.

Anettet | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Ze wszystkich bajek, legend i opowieści wierszem mojej córce spodobała się "Ballada o królewiczu Dąsalu Wąsatym". W czasie czytania książki wielokrotnie wracałyśmy do niej, na wyraźne żądanie córki.

Martyna | 2018-01-18
Ewelina | 2017-04-20