O wytrwałym wędrowcu

rollOFthunder

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dagmara | 2014-03-23
Przeczytana: 26 lutego 2014

Przepiękne legendy opowiadające o Karkonoszu - jego życiu, władającej nim nieczułości i bardzo długiej pokucie podczas której leczy nie tylko swoje serce, ale też pomaga błądzącym albo nagradza prawych. Opowiadania te nie tylko ciekawie pokazują dobro i zło, ale fantastycznie pobudzają wyobraźnię. Opisy gór, lasów, podziemi czy zwykłej wiejskiej chaty są bardzo sugestywne. Dodatkowo można przypomnieć sobie, a niektórzy nawet poznać, słowa już dzisiaj mało używane: balwierz, berdysz, kubrak, snadź i wiele innych. Zdania są cudownie rozbudowane pokazując, że język polski oprócz podmiotu i orzeczenia ma jeszcze wiele innych części zdania.
Dziesięć uroczych opowieści na dziesięć kolejnych wieczorów.

EleonoraZi | 2018-03-18

Kiedy byłam dzieckiem, na tej książce babcia nauczyła mnie składać litery.
Widząc jej okładkę od razu mam przed oczami wzgórza, zamki, skały, uśpionych rycerzy. Pamiętam też dobrze ten moment, kiedy litery zaczęły układać się w wyrazy, a wyrazy w zdania.
Mogłabym powiedzieć, że gdzieś głęboko we mnie ten świat ma swoje własne miejsce. Być może to dziecięca wyobraźnia sprawia, że obraz poznany z książki staje się jeszcze bardziej spektakularny i niesamowity, i jako taki go zapamiętujemy.

krasnylud | 2017-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Zbiór 10 baśni/legend z okolic Karkonoszy. Łatwe do czytania, w miarę krótkie (pojedyncze baśnie do połknięcia na raz) a morały nie kłują w oczy wymuszeniem i oczywistością. Bardzo przyjemne, jak ktoś lubi temat oczywiście.

Agata | 2012-07-31
Przeczytana: 29 lipca 2010

Legenda która daje nadzieję . Pokazuje co zrobić by być lepszym ,a na końcu można otrzymać za to nagrodę .

Klara | 2016-08-31
Przeczytana: 07 sierpnia 2016