O wytrwałym wędrowcu

rollOFthunder

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dagmara | 2014-03-23
Przeczytana: 26 lutego 2014

Przepiękne legendy opowiadające o Karkonoszu - jego życiu, władającej nim nieczułości i bardzo długiej pokucie podczas której leczy nie tylko swoje serce, ale też pomaga błądzącym albo nagradza prawych. Opowiadania te nie tylko ciekawie pokazują dobro i zło, ale fantastycznie pobudzają wyobraźnię. Opisy gór, lasów, podziemi czy zwykłej wiejskiej chaty są bardzo sugestywne. Dodatkowo można przypomnieć sobie, a niektórzy nawet poznać, słowa już dzisiaj mało używane: balwierz, berdysz, kubrak, snadź i wiele innych. Zdania są cudownie rozbudowane pokazując, że język polski oprócz podmiotu i orzeczenia ma jeszcze wiele innych części zdania.
Dziesięć uroczych opowieści na dziesięć kolejnych wieczorów.

Agata | 2012-07-31
Przeczytana: 29 lipca 2010

Legenda która daje nadzieję . Pokazuje co zrobić by być lepszym ,a na końcu można otrzymać za to nagrodę .

Klara | 2016-08-31
Przeczytana: 07 sierpnia 2016