Bajki, legendy i opowieści wierszem

Wiera BadalskaCzesław Janczarski Wydawnictwo: Polityka Seria: Cała Polska Czyta Dzieciom literatura dziecięca
Polityka
literatura dziecięca
Cała Polska Czyta Dzieciom

Ze wszystkich bajek, legend i opowieści wierszem mojej córce spodobała się "Ballada o królewiczu Dąsalu Wąsatym". W czasie czytania książki wielokrotnie wracałyśmy do niej, na wyraźne żądanie córki.

Z radością sięgnęłam po pierwszy tom nowej kolekcji Cała Polska czyta dzieciom. Z sentymentem przypomniałam sobie bajki z mojego dzieciństwa. A moi synowie - także zachwyceni!
Fantastyczny Wróbelek Elemelek, przepiękne opowieści wierszem Wiery Badalskiej, chwilami zapomniane legendy Czesława Janczarskiego i Anny Świrszczyńskiej. Będziemy wracać do tej pozycji, a na majowe...

Cudowne utwory pachnące dzieciństwem. Z morałem - jak to bajki. Rymowane - nawet te wierszem nie pisane - więc czyta się szybko, a na głos brzmią rewelacyjnie. Idealne do głośnego rodzinnego czytania. My czytaliśmy z uśmiechem od ucha do ucha. Dawno nie miałam takiej frajdy z lektury. A bajki Lucyny Krzemienieckiej oraz "Bajka o królewiczu, kalejdoskopach i babie"...

Mnóstwo radości i chyba też... wzruszenia w tym powrocie do klasyki z czasów, kiedy było się małym kotem.

• Literatura dziecięca
  • Prywatna biblioteczka
  • 📚 2017
  • Dziecięce
  • Dziecięce i Młodzieżowe
  • Książki z serii "Cała Polska Czyta Dzieciom
  • 2017
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bajki, legendy i opowieści wierszem