Nowy dom na Wyrębach

Dom na Wyrębach (tom 2)
Videograf
2017-06-14
2017-06-14
dziennikarz groza horror klątwa literatura grozy literatura polska śledztwo zbrodnia
Inne

Demony polskiej prowincji powracają

Była okej. Chyba 1 część („Dom na Wyrębach”) i tak lepsza. W sumie to kontynuacji nie trzeba czytać, sam „Dom na Wyrębach" wystarczy, no chyba że ktoś się wkręcił.....
Początkowo trudno jest się połapać w historii(+ jest perspektywa innej, dodatkowej bohaterki) ale im dalej tym ciekawiej i jeszcze raz ciekawiej. Uważam, że autor całkiem dobrze to pociągnął, bo często się zdarza, że wielu z nich w kontynuacjach po prostu nie ma pomysłu na ciekawego antagonistę, czy inne przeciwności losu. Tu jak najbardziej😏

Jeśli ktoś narzekał, że pierwsza część była zbyt spokojna to autor to uwzględnił . W drugim tomie więcej się dzieje i kompozycja jest bardziej zróżnicowana ( pojawia się wątek Ewy i tajemniczego Mikołaja, a także prorocze sny Huberta) Całość niestety na tym nie zyskała. Zamiast jednolitego klimatu i rozwijającego się powoli poczucia zagrożenia z części pierwszej , tu mamy większy chaos a mniej wewnętrznej logiki . Hubert jest też mniej przekonujący niż Marek a jego dylematy mniej wiarygodne. Nadal jednak styl pisania autora pociąga mnie na tyle, że sięgnę po trzecią część

1966

Pierwsza część bardzo mi się podobała; klimatyczna, tajemnicza, ciekawa. Drugą pozostawiam bez oceny, bo nie odnalazłem w niej niczego, co by mnie zainteresowało lub zapadło w pamięci; zamiast diabłów ze dwa zwierzaki, zamiast tajemnicy - w sumie niewiele.

W miarę jak Hubert Kosmala staje przed duchami przeszłości, "Nowy Dom na Wyrębach" rozkwita w nieoczekiwanej intrydze. Minęło kilka miesięcy od ostatniej wizyty, a opuszczony dom w Wyrębach staje się areną dla rozwoju dramatu osobistego Huberta. Jego podróż w poszukiwaniu spokoju zostaje zakłócona przez martwą ciszę miejscowości, a rosnące zagrożenie stwarza atmosferę dojmującego napięcia.

Wątki paranormalne nadają tej opowieści dodatkowego wyrazu, pozostawiając czytelnika z pytaniami dotyczącymi rzeczywistości opisanej w pamiętniku Marka Leśniewskiego. Niezapomniane zakończenie i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że "Nowy Dom na Wyrębach" Stefana Dardy pozostaje w pamięci.

Wszystko to tworzy bogatą narrację, w której osobiste demony Huberta splatają się z sekretami Wyrębów. "Nowy Dom na Wyrębach" nie tylko prowadzi czytelnika przez misternie utkaną fabułę, ale również stawia pytania o naturę prawdy i wiarygodności. 🕵️‍♂️🏡 Emocje sięgają zenitu, a każda strona przynosi nowe zaskoczenia! 🌌🎭

Ocena : 🌟🌟🌟

#NowyDomNaWyrębach #StefanDarda #Thriller #Bookstagram #RecenzjaKsiążki #Horror

Ten tom zaspokaja ciekawość. Dowiadujemy się coś się stało z wszystkimi ludźmi z życia Marka i o tym jak się czują. Ale poza tym to, czy ta część była potrzebna? Niby coś się dzieje, ale bardzo niewiele. Głównie to Hubert przeżywa załamanie, bo nie wie czy przyjaciel mówił prawdę, czy miał omamy.

Slaba kontynuacja Domu na Wyrebach.
Rozwleczone rozdzialy, zamiast grozy puszczyk i wilk w okolicy, w koncu tragedia i koniec. W sensie zaproszenie do trzeciej czesci. Mam wrazenie, ze czytelnik moze sobie darowac te czesc.
Sluchalem audiobooka i wykonanie denerwowalo mnie jeszcze bardziej.

Slaba kontynuacja Domu na Wyrebach.
Sluchalem audiobooka i wykonanie denerwowalo mnie jeszcze bardziej.

Niestety spadek formy w porównaniu z poprzednią częścią. W tej książce nic się nie dzieje oprócz jazdy samochodem, robieniem zakupów i jedzeniem.

Nowy dom na Wyrębach nie różni się zbytnio od pierwszej części. Nie jest to horror po którym nie będziemy mogli zasnąć ale momentami jest dosyć upiornie i obrzydliwe ale przede wszystkim książka ma jakiś swój unikatowy klimat. Początek jest dosyć pokręcony i ciężko się w tym wszystkim odnaleźć, po kilkudziesięciu stronach wszystko się klaruje i łapiemy odpowiedni rytm. Powieść jest troszeczkę nie równa, po kilku rozdziałach dosyć mocnych następują mdłe. Końcówka jest interesująca chociaż praktycznie niczego nie wyjaśnia ale za to zmusza nas do przeczytania trzeciej części.

Kontynuacja powieści z doktorem prawa Hubertem w tle. Magiczne Roztocze, demony, strzygi, potwory pod postacią wilków, niezwykłe wydarzenia - cóż chcieć więcej.

Dobrze napisana kontynuacja. Skończyło się tak, że od razu sięgam po kolejną część.

• Horror