Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 45.00 zł

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Stefan Darda Wydawnictwo: Videograf Cykl: Dom na Wyrębach (tom 2) horror
Videograf
dziennikarz groza horror klątwa literatura grozy literatura polska śledztwo zbrodnia
Dom na Wyrębach (tom 2)
horror
Inne

Oficjalne recenzje i

Demony polskiej prowincji powracają

Link do recenzji

Trochę to naiwne, ale ta książka mnie wciągnęła. Nie jest to literatura wysokich lotów ale czyta się fantastycznie.

Od mojej ostatniej wizyty w Wyrębach trochę minęło i byłem ciekaw czy specyficzny klimat grozy stworzony przez Stefana Dardę pozostał. Przyszedł więc czas na drugi tom i muszę przyznać, ze powrót był całkiem udany.
Fabuła jest prosta - po poprzednim właścicielu Marku Leśniewskim dom na Wyrębach otrzymuje w spadku jego przyjaciel Hubert Kosmala.
Cała reszta to dość podobny...

Więc tak, początek nieco chaotyczny, szczerze mówiąc to po przeczytaniu pierwszych stron moją myślą było "w prologu pisał, że nie chce zawieść oczekiwań a tu taki bałagan". Po chwili jednak wskoczył styl znany z pierwszej ksiązki i zaczęło być dobrze. Nawet polubiłem wstawki Ewki choć ona sama wydała mi się nieco naiwna i głupawa jak na 34 letnią kobietę ze stopniem...

Nowy do na Wyrębach 1 i 2 to tak naprawdę jedna książka podzielona na części, aby hajs się dużo lepiej zgadzał. Co za tym idzie moja ocena będzie wspólna dla obu części.

Akcja zaczyna się kilka miesięcy po tajemniczej śmierci Marka, którego losy opisuje Dom na Wyrębach. Jego najlepszy przyjaciel Huber próbuje zrozumieć co wydarzyło się w domu na Wyrębach, w czym pomagają...

Straszny mam problem z oceną tej części. Ni groma nie pasuje mi zakwalifikowanie jej jako powieść grozy, jako że grozy żadnej we mnie nie wzbudziła. Trochę zaciekawienia, zainteresowania, czasami lekkiego napięcia, lecz na pewno nie grozy. Ale jak się powiedziało "A" to trzeba kontynuować :) W tej części główne skrzypce gra Hubert, który dziedziczy dom na Wyrębach po Marku,...

"Nowy dom na wyrębach" to już zdecydowanie nie to, co część pierwsza, napisana względnie dawno temu. Tak to zresztą jest z drugim tomem - po prostu nie ma już tej mocy. Ale jest więcej problemów. Hubert Kosmala nie jest tak charyzmatycznym bohaterem, jak jego przyjaciel Marek Leśniewski (acz Marek zostaje niebanalnie na chwilę przywrócony, autor robi sobie tym sposobem nie...

Bardzo dobra kontynuacja 1 tomu, kilka ciekawych, nowych wątków i rozszerzenie wątków z 1 tomu, wg mnie mniej było w 2 tomie grozy, jednak czytało się równie ciekawie.

Skończyłam drugi tom cyklu „Dom na wyrębach” i czuję się nieco zawiedziona.
Owszem książkę czyta się płynnie i z zainteresowaniem, ale zdecydowanie brak w niej jakiejś porywającej, budzącej dreszczyk emocji akcji, brak zaskoczeń czymkolwiek, brak momentów grozy zapierających dech.. brak .. właściwie wszystkiego co sprawia, że książka jest pasjonująca i niezapomniana. Ta po...

Druga część też jest super wciągająca, mam też trzecią i nie mogę się doczekać co dalej. Polecam, super wciągająca

Książka nie podobała mi się. Nie miała tego spokojnego klimatu, jak pierwsza część, a za to rozpoczęła kilka nowych wątków. Tak, częściowo były one ciekawe, ale jakby niedbale poprowadzone, tak żeby jak najwięcej zacząć i zainteresować czytelnika czymkolwiek.

1 111
  • 2019