Seks przyszłości. Nowa wolna miłość

Future Sex
reportaż
literatura faktu
malena

Emily Witt uczciła trzydziestkę rozpadem wieloletniego związku, flautą w łóżku i telefonem od przygodnego partnera dzwoniącego, by uprzedzić ją, że ma chlamydię. Rozczarowana monogamią, również tą seryjną, pakuje walizki i przenosi się do San Francisco, od lat 60. epicentrum nowego seksu, by przekonać się, jak może wyglądać życie poza normą. Tam poznaje świat sieciowych serwisów randkowych, fikuśnej pornografii i kamerek, poliamorycznych związków informatyków z Google’a czy posthipisowskiej medytacji orgazmicznej.
Seks przyszłości to szczera, nieironiczna książka o poszukiwaniu rozkoszy i więzi. Ważna nie tylko w Kaliforni.

źródło opisu: Krytyka Polityczna, 2017

źródło okładki: Krytyka Polityczna, 2017

rumun_żuraf | 2017-12-11

Jak wykorzystać bang towarzyszący rozpadowi związku? Wyjechać do San Francisco i przyjrzeć się zjawisku wolnej miłości. Randkowanie internetowe, organizacja One Taste i technika medytacji orgazmicznej, plan filmowy Public Disgrace i ułańska fantazja reżyserska Księżniczki Donny, zmierzch flufferów, marzenia seksualne i sposoby ich zaspokajania drogą kamerek internetowych, związki poliamoryczne, newage’owy bełkot towarzyszący festiwalowi Burning Man i pułapki współczesnej antykoncepcji. To i wiele więcej. Jest i śmiesznie i przerażająco. Symptomatyczny dla naszych czasów reportaż antropologiczny. A do tego często i gęsto wycieczka w nieznane. Warto.

Magda | 2018-04-15
Przeczytana: kwiecień 2018