Psychologia. Podejścia oraz koncepcje

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Psychology in Perspective
83-7150-465-9
Natalia

Autorki pisząc niniejszy podręcznik, przyjęły za podstawowy cel pytanie "Co na temat psychologii powinien wiedzieć wykształcony człowiek ?" Aby zapewnić studentom raczej głębsze niż szersze spojrzenie na wiedzę psychologiczną, ułożyły materiał nie według tematów czy dziedzin psychologii, lecz według pięciu głównych podejść: biologicznego,poznawczego,teorii uczenia się, społeczno kulturowego oraz psychoanalitycznego.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/1666,psychologia-podejscia-oraz-koncepcje.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/1666,psychologia-podejscia-oraz-koncepcje.html

Damian | 2014-11-14
Przeczytana: 20 września 2014

Polecam każdemu początkującemu w psychologii - dla opanowania lub uzupełnienia podstaw, przeglądu głównych nurtów, zrozumienia otaczającego nas świata wypełnionego ludźmi, jak i siebie samego, a także do codziennych zastosowań. Osobiście zainteresowałem się nią dla uzupełnienia podstaw. Psychologią zajmuję się od dwóch lat, a znajomi są pod wrażeniem tego, jak wiele się nauczyłem czytając tę pozycję
Ponadto książka napisana jest prostym językiem, a jej forma (streszczenia, quizy, eseje podsumowujące każdy dział, wskazówki do skutecznej nauki) bardzo ułatwia naukę

Nieprawdopodobne,ze można tak ciekawie przedstawic pewne tematy z zakresu psychologi i działania mózgu,że nie można oderwac sie od ksiazki przez kilkaset stron:)Polecam dla rozszerzenia wiedzy i dla rozrywki.

Mia | 2016-11-13
Na półkach: Studia, Przeczytane