8320033195
zdrowie, medycyna

Książka jest dodrukiem do ostatniego, najnowszego wydania dzieła, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PzWL. W związku z tym, że nakład podstawowy tego tytułu już się wyczerpał, proponujemy Państwu egzemplarz wydany w druku cyfrowym. Technologia ta umożliwia drukowanie nawet pojedynczych egzemplarzy na Państwa życzenie. zawartość i forma tak wydanej książki jest całkowicie zgodna z pierwotnym wydaniem.

livrer | 2015-02-21
Przeczytana: 28 lutego 2015

Wciąż czytam, więc opinia o treści potem. Tylko jedna refleksja bo nie wytrzymam - kto to pisał??? Styl jest tak fatalny, że ledwie da się czytać ze zrozumieniem. Błędy stylistyczne, kosmiczny szyk zdania, jakieś dosłowne tłumaczenia z angielskiego...- wszystko bardzo utrudnia czytanie. Treść też przedstawiona w typowo "lekarski sposób" sucho i rzeczowo. Ech... już czuję, że pożałuję wydania tych 50 zł :/

I stało się.

Nie dałam rady … padłam w połowie. To jest koszmar istny - stylistyczny, merytoryczny, światopoglądowy i finansowy na koniec. Skusiło mnie nazwisko autora oraz zapowiedź z obwoluty, że „publikacja ma na celu kreowanie postawy tolerancji”. No ja się pytam w którym miejscu? W pseudonaukowym bełkocie w oparciu o badania sprzed 30 a nawet 40 lat?! - książka jest przedrukiem&* wydania z lat 90, a większość przytoczonych studiów pochodzi z lat 80 i 70! Czy też może ową tolerancję kreuje w jakże poetyckich wypowiedziach w stylu „mężczyźni używając wymiennie pochwy i...

pan_nilsson | 2014-02-06

Książka jest absolutnie okropna; przestarzała, przytaczająca badania z lat 60. 70. i 80. Skóra się marszczy. A język taki, że można dostać doła. Widać, że wtedy, gdy książka była pisana, homoseksualność była jeszcze naprawdę wielkim tabu, co chyba się odbiło na wypowiedziach badanych grup. Nie mówiąc o tym, że zjawisko homoseskualności kobiecej jest w niej wręcz zmarginalizowane.
Ogólnie - stanowczo nie polecam. Polski rynek prosi się o nowszą pozycję.

Pod niektórymi względami trochę przestarzała, ale mimo wszystko polecam.

Andrzej | 2016-10-02
Wojtis | 2016-06-09