Kulawy

7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Gimp
9788365532084
sport, rugby, paraolimpiada

"Kulawy" jest biografią jednego z najbardziej znanych rugbistów na wózkach – Marka Zupana. Niezwykle aktywny, żywiołowy i wysportowany osiemnastolatek w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje tetraplegikiem. W tej książce opowiada o swoim cierpieniu, walce, przetrwaniu i powrocie do sportu, choć w trochę innym wymiarze. Wartka narracja i cięty język autora pozwalają czytelnikowi z bliska przyjrzeć się codzienności sportowców niepełnosprawnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Element, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo Element

GZal | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

[...]
Książek tego rodzaju osób nie czyta się dla ich wartości literackich (dodatkowo polskie tłumaczenie ominęła momentami korekta i redakcja). Zwykle też powielają podobny schemat. Warto jednak poznawać te historie, żeby nabierać dystansu do rzeczy nieważnych.
[...]
całość: