Chińszczyzna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Chiny
BaskaB

Bardzo osobista książka o historii, kulturze, zwyczajach i codzienności w Państwie Środka.
[opis własny]

***
Ta książka powstała z połączenia głębokiej wiedzy, uczucia i nostalgii. Jest tak samo mądra, pouczająca co poruszająca. "Chińszczyzna" mówi o Państwie Środka więcej i w sposób bardziej osobisty niż wiele przewodników i podręczników.
[Wyd.Adam Marszałek, 2004]

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: Wyd.Adam Marszałek, 2004

ArtZ72 | 2016-11-28
Przeczytana: 2012 rok

Autorka - Polka chińskiego pochodzenia - jest niektórym Czytelnikom znana z serii poświęconych Chinom w miesięczniku Kontynenty (koniec lat 80-tych). W niniejszej książce przybliża wybrane aspekty chińskiej kultury i historii. Nie brak też wątków autobiograficznych. Pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego, kto chce poznać Kraj Środka i jego przebogatą kulturę. Przy tej okazji mój ukłon w stronę Wydawnictwa Adam Marszałek. Nie przypominam sobie drugiej polskiej oficyny wydawniczej, która miałaby na swoim koncie tylu książek na temat Chin.

BaskaB | 2012-02-27
Przeczytana: luty 2007

Lektura obowiązkowa dla tych, którzy wybierają się do Chin.

myarmyoflovers | 2017-08-06
peruniec | 2015-11-26