Tłumaczenie: Maria Smulewska-Dziadosz
Wydawnictwo: Moondrive
maitiri

Piękno, uroda, sława – przyjemne pragnienia czy cel próżnego życia? A gdybyś obudziła się rano i mogła mieć to wszystko bez najmniejszego wysiłku? Pamiętaj jednak – marzenia bywają niebezpieczne, szczególnie jeśli się spełnia.    Ilana Manaster Doreen   Doreen Grey poznałam na początku roku szkolnego. Miała niemodną fryzurę, pryszczatą cerę i kiepską figurę. Opowiedziała mi, że w poprzedniej...

Pamiętaj jednak – marzenia bywają niebezpieczne, szczególnie jeśli się spełnia.

Ilana Manaster
Doreen

Doreen Grey poznałam na początku roku szkolnego. Miała niemodną fryzurę, pryszczatą cerę i kiepską figurę. Opowiedziała mi, że w poprzedniej szkole ostro się z niej naśmiewano. Było więcej niż pewne, że w tak prestiżowej szkole jak Chandler Academy spotka ją to samo. Razem z jej kuzynką postanowiłyśmy pomóc Doreen. Zrobiłyśmy jej zdjęcie i przerobiłyśmy je w Photoshopie.
Nie mam pojęcia, jak to się stało, ale następnego dnia Doreen wyglądała dokładnie jak na tej fotce – jak milion dolarów. Skrzętnie ukrywała sekret swojej przemiany, która odmieniła jej życie. Niestety, im piękniej wyglądała, tym mroczniejsze stawało się jej wnętrze.
Muszę jednak przyznać, że ja też na tym skorzystałam. Dzięki Doreen mogłam wreszcie zemścić się na kimś, kto mnie zranił. Nie spodziewałam się jednak, że sprawy zajdą tak daleko…

źródło opisu: https://shop.moondrive.pl/

źródło okładki: https://shop.moondrive.pl/

Lennves | 2017-03-24
Na półkach: 2017
Przeczytana: 24 marca 2017

"Widzisz, Doreen, dla większości ludzi wolność jest w życiu jedynie źródłem stresu. Przeraża ich podejmowanie decyzji. Żeby im ulżyć, po prostu dokonujesz wyboru za nich"

Doreen to debiut literacki Iliany Manaster. Książka jest pewnego rodzaju hołdem dla rewelacyjnego "Portretu Doriana Greya". Mamy tutaj współczesną wersję XIX dzieła Oscara Wilde'a.

Każdy z nas czasem marzy o tym, żeby wyglądać idealnie, zupełnie tak jak te postaci z magazynów - piękna sylwetka, cudowny uśmiech. Jakie troski można mieć kiedy jest się pięknym? Chociaż na ogół wiemy, że wszystkie zdjęcia są przerabiane w programach graficznych to mimo wszystko gonimy bardziej lub mniej za tym pięknem. Kiedy Doreen dostała od swojej kuzynki Biz swoje zdjęcie, które zostało lekko poprawione ma jedno życzenie; chce wyglądać jak ta dziewczyna ze zdjęcia. Czy nikt ją nie nauczył, żeby uważać czego sobie życzymy bo to może się spełnić?

Portret Doriana Greya należy do moich ulubionych książek, więc z ciekawością...

mrhubcio | 2017-04-18
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Doreen to bardzo dziwna książka. Wprowadzenie na sam początek powieści tylu bohaterów - no ja do końca książki nie mogłem się połapać kto jest kim i co zrobił. Wątek z ukrywaniem swojej pozycji Heidi moim zdaniem za bardzo wybił się na pierwszy. Dobrym pomysłem było dodanie dreszczyku emocji w postaci śledzenia Doreen przez siostrę Simona - nie zaszkodziłoby dodanie kilku rozdziałów z tym wątkiem. Mimo to, "Doreen" nie podobała mi się, nie miałem ochoty czytać ostatnich 50 stron. NIE POLECAM.

KolorowaMuszelka | 2017-08-14
Na półkach: Sprzedam/ wymienię
Przeczytana: 23 lipca 2017

Gdy Biz Gibbons-Brown i jej współlokatorka Heidi Whelan rozpoczynają ostatni rok nauki na prestiżowym Chandler Academy, dołącza do nich Doreen Gray. Dziewczyna gruba, pryszczata, gnębiona w poprzedniej szkole. Niepasująca do standardów Chandlera. Przyjaciółki postanawiają jej jednak pomóc. Chcą dać jej popularność, styl i życie jakiego pragnie. Rozpoczynają od zdjęcia na portal społecznościowy. Jak się okazuje, zdjęcie to obdarowuje Doreen nadzieją, mocą i pewnością siebie. Tworzy potwora.
"Doreen" to książka pełna kłamstw, intryg i niedomówień. Ukazuje okropny świat ludzi z wyższej sfery. Jak się okazuje, nie dla wszystkich jest on aż tak odpychający.

"Czy będzie musiała zrezygnować ze wszystkich tych przyjemności, jakie zapewnia jej uroda, tylko po to, by być dobra? Co za marnotrawstwo."

Pierwsze o czym muszę napisać to to, że "Doreen" zdecydowanie jest książką łatwą i przyjemną. Z pewnością można ją przeczytać w kilka godzin. Jednak nie jest to książka tak banalna, jak...

Katarzyna | 2017-10-18

Lepiej być dobrym czy ładnym?
No właśnie...to nie takie proste.

Weronika | 2017-07-27

"Doreen" to ksiazka bardzo chaotyczna, jest dużo wątków. Z pocztku trudno sie połapać jesli chodzi o bohaterów. Ale mi jednak ta ksiazka sie podobala. Po przeczytaniu "Portretu Doriana Greya" ds sie dojrzeć podobieństwo i przełożenie na ksiazke dla młodzieży XXIw. Jednak tak naprawde gowna bohaterką nie jest tytułowa Doreen tylko jej przyjaciolka Heiti. Heiti razem z kuzynka Doreen przerabiają zdjecie brzytkiej nastolatki na super laske. Następnego dnia Doreen wyglada dokladnie jak na zdjeciu. Jednak gdy ona staje sie piękniejsza jej wnętrze ulega zgorszeniu a co sie dzieje z nią w środku pokazuje tylko to zdjecie, ktore Doreen ukryła. Ja jednak polecam tę książkę. I proponuje rowniez zapoznac sie z "Portretem Doriana Graya"

fiinezyjna | 2017-10-11
Dominika | 2017-09-19