Ilana Manaster Wydawnictwo: Moondrive literatura młodzieżowa
Maria Smulewska-Dziadosz
Moondrive
literatura młodzieżowa
Maria Smulewska-Dziadosz

Całkiem ciekawa pozycja z nietypową historią.

Spodziewałam się po tej książce czegoś innego.
Motyw cudownej zamiany z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia nie przypadł mi do gustu. Może opowiedziany w inny sposób byłby bardziej chwytliwy. Lektura lekka, polecam jeśli ktoś chce się zresetować.

To na pozór zwykła historia o typowym brzydkim kaczątku, który pragnie urody i popularności... ale czy na pewno ? Wyrafinowanie, piękno i perfekcja bywają złudne i wymagają poświęceń. Przekonaj się i sięgnij po lekturę

"Doreen" autorstwa Ilany Manaster wzbudziła we mnie wyjątkowo mieszane uczucia.
Książkę przeczytałam bardzo szybko. Ale z niemałym trudem. Nie ze względu na styl pisaeki, a raczej zaprezentowanych przez nią bohaterów. Bardzo ciężko było mi się z nimi utożsamiać, zrozumieć ich motywy. Być może dlatego, że obracali się w środowisku, jakie nigdy mnie ani nie dotyczyło, ani...

2057

Lubię retellingi. Prawie każdy przypada mi do gustu. Szczerze uwielbiam klasyczne baśnie opowiadane na nowo, nieco rzadziej zdarzają się retellingi klasycznych powieści z ubiegłych stuleci. Jedną z nich jest "Doreen", czyli młodzieżowa wersja "Portretu Doriana Greya". Inspiracja jest widoczna na każdej stronie. Zaczynając od imienia głównej bohaterki, poprzez motyw...

Czytając krótki opis książki, spodziewałam się po niej więcej. Z początku akcja bardzo się ciągła, ale z kolejnymi stronami było lepiej. Niektóre charaktery, tu nakreślone, bardzo mnie irytowały. Mimo wszystko da się z tej książki wyciągnąć pożyteczną lekcję ;)

Doreen Grey trafia do szkoły Chandler Academy jako nastolatka o mało atrakcyjnym wyglądzie. Jednak, gdy jej kuzynka Biz wraz z współlokatorką Heidi, postanawia odmienić jej los poprzez przerobienie jej portretu w Photoshopie wszystko nagle się zmienia. Doreen staje się atrakcyjną dziewczyną ze zdjęcia, którą nigdy nie była, skrzętnie ukrywając sekret przemiany.

Droga...

Z racji tego, że książka ta jest hołdem dla "Portretu Doriana Graya", nie będę porównywać, jak bardzo bliskie sobie są te książki. W końcu znakomity twór Wilde'a został tak jakby przeniesiony do współcześnie znanego nam świata.
Czytało mi się ją bardzo płynnie, nie męczyłam się z nią, jak z niektórymi innymi powieściami. Chodź postać Doreen nieraz irytowało mnie naprawdę...

Na półkach: , , , , ,

Nie czytałam "Portretu Doriana Greya", dlatego nie mogę powiedzieć czy jest to dobry retelling czy nie. Oceniałam ją pod względem fabuły czy bohaterów, a nie pod względem tego, czy nie kopiuje "Portretu Doriana Greya".

Mimo, że wiedziałam, że to nie będzie jakaś wybitna lektura, to jednak troszkę od niej oczekiwałam. Jednak muszę przyznać, ze się trochę rozczarowałam.

Na...

"Doreen" jest powieścią na podstawie "Portretu Doriana Graya", lecz w młodzieżowej wersji. Poznajemy Heidi, która przyjaźni się z Biz. Obie uczęszczają do Chandler Academy. Do Biz przyjeżdża kuzynka - Doreen - aby zacząć nowe życie. Heidi od razu zauważa wałki tłuszczu, pryszcze i niemodne ubrania Doreen. Razem z jej kuzynką przerabiają jej zdjęcie w Photoshopie....

Dyskusje

• 2019