Sigrid

Tłumaczenie: Bogumiła Ratajczak
Cykl: Saga o Valhalli (tom 5)
Wydawnictwo: Jaguar
Sigrid. Sagan om Valhalla
Madziek

Ojciec Sigrid zamierza wydać córkę za Eryka, króla Szwecji, aby zapewnić pokój pomiędzy Gotami a Szwedami. Sigrid za wszelką cenę pragnie uniknąć małżeństwa, zgadza się jednak gdy Freya – jedna z najważniejszych bogiń Valhalli – obiecuje dziewczynie, że związek z Erykiem da jej dziecko mające w przyszłości uratować świat przed chrześcijanami. Sigrid przekonuje się wkrótce, że Freya wymaga od niej więcej niż może jej dać.

Svein dorastał wśród najlepszych skandynawskich wojowników. Po sukcesie odniesionym w bitwie postanawia odszukać człowieka, którego najbardziej się obawia, a zarazem nienawidzi. Zamierza wymóc na mężczyźnie, aby oficjalnie uznał go za swojego syna. Sven zamierza jednak posunąć się jeszcze dalej – chce obalić rządy ojca i zasiąść na tronie Danii.

Spotkanie Sigrid i Sveina stanowi początek pięknej historii miłosnej obfitującej w tragiczne wybory i złamane tajemnice, które zmienią historię Skandynawii.

Saga J. Hildebrandt przywodzi na myśl „Grę o tron”. Autorka zabiera czytelnika w świat mitów, którym władają legendarni królowie, a bogowie żyją wśród śmiertelników.

źródło opisu: wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl

Amarisa | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

"„Sigrid” polecam uwadze miłośnikom mitów nordyckich, fanom fantastyki, czytelnikom pragnącym przeczytać powieść nie tylko bardzo dobrze napisaną, ale przede wszystkim wciągającą, pozwalającą przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie wypełnionym magią, bóstwami, nadprzyrodzonymi istotami, wojennymi potyczkami, walką o władzę, pragnieniem zemsty i… prawdziwą, gorącą miłością łamiącą wszelkie zakazy i stawiającą czoła wszelkim przeciwnościom losu."

Zachęcam do zapoznania się z całą moją recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/sigrid-johanne-hildebrandt/

Monika Szulc | 2017-03-05
Przeczytana: 05 marca 2017

Sigrid jest córką wodza Skilfingów i wie, do czego została stworzona. Bogowie ukazali jej przyszłość, w której urodzi syna. Piękny chłopczyk przytula się do niebieskookiego mężczyzny, obu kocha i zrobi wszystko, by jej syn został królem królów. Czy uda jej się wypełnić przeznaczone jej zadanie w obliczu rychłego ślubu? Ojciec wybrał dla niej małżonka, króla Eryka, gdyż pragnie pojednać zwaśnione rody, a Sigrid kierowana powinnością względem swojego ludy, ulega namową ojca.

Książka całkowicie niebanalna. Spowija ją gęsty mrok, chwilami przytłaczający, ale jakże pochłaniający, bo w tej powieści całkowicie można się zatracić.

Dwie odrębne historie, które splatają się i zmieniają całkowicie bieg wydarzeń, lecz te spotkania nie trwają długo. Z jednej strony mamy Swena, wojownika i jego potyczki, a z drugiej Sigrid, która ma plan do zrealizowania. Oboje stanowią dla siebie zakazany owoc, lecz miłość nie wybiera i choć piękna, może doprowadzić do upadku. Książa pełna zaskakujących...

Agnieszka Michalska | 2017-02-09
Przeczytana: 05 lutego 2017

Sięgając po tę pozycję, kompletnie nie wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać. Bazowałam tylko na opisie przysłanym mi przez wydawnictwo. Byłam więc przygotowałam na powieść historyczną, w której rzeczywistość przeplata się z elementami fantasy. Ale już po pierwszym rozdziale wiedziałam, że nie będzie to zwyczajna lektura do „herbatki”. Kolejne tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu. „Sigrid” to niezwykła opowieść o zamierzchłych czasach wikingów, chrystianizacji i podbojach Europy przez różne plemiona. Zainteresowani? To koniecznie zapoznajcie się z całą opinią.

Cała opinia: http://jar-of-books.blogspot.com/2017/02/sigrid-johanne-hildebrandt.html

Patrycja Trzcionkowska | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Przyznam szczerze, że na początku czułam się zmęczona tą książką. Czytanie szło mi dość opornie. Język nie należy do łatwych, a wszystko to przez ogromne bogactwo trudnych imion, nazw wydarzeń czy miejsc i innych terminów, których nie spotykamy na co dzień. Jednak w kolejnej części książki, gdy już przyswoiłam słownictwo, nabrałam rozpędu i nawet nie spostrzegłam, że czytam ostatni rozdział. Dużą zaletą jest umieszczenie na końcu książki słowniczka z wyrazami, które wyszły z użycia.

Sama fabuła jest ekscytująca. Nie brakuje w niej dynamiki i zapierających dech w piersi wydarzeń. Autorka przedstawia nam magiczny świat bóstw i wierzeń skandynawskich. Świat pełen okrucieństwa, w którym nie ma miejsca na tkliwość i wrażliwość. Istotną rolę odgrywają bogowie. Opisy tradycji i zwyczajów nadają książce tajemniczości i powagi. Wątek romansu, który zaistniał przeciwko wszystkim, tworzy intrygującą, niesamowitą historię. Klimat powieść fascynuje i powoduje, że czytelnik się zatraca w...

Alex | 2017-02-12
Przeczytana: 06 lutego 2017

Wiara w przeznaczenie to czasem najlepsza tarcza w walce z pojawiającymi się przeciwnościami jakie pojawiają się na życiowej drodze. Wbrew wszystkiemu i przede wszystkim zaufanie w siłę wyższą daje moc i odwagę by pragnienia zmieniać w rzeczywistość oraz stawiać czoła tym, którzy za wszelką cenę pragną czyjeś porażki zamiast sukcesu. Jednak cena za dążenie do spełnienia marzeń jest o wiele wyższa niż wydawało się to na początku.

Ile może wiedzieć o życiu kilkunastoletnia dziewczyna? Do pewnej nocy Sigrid z rodu Skilfingów nie była świadoma jaki los jej będzie pisany, potem już zdawała sobie sprawę, że czeka na nią splendor, sława i wielka miłość oraz radość macierzyństwa. To wszystko boginie i bogowie szykują dla niej w przyszłości, ale nikt nie spodziewa się, że nie jest ona zbyt odległa. Czy Sigrid podoła czekającemu jej zadaniu? Od niej zależy przyszłość rodziny i wszystkich sprzymierzeńców Skilfingów. Ma po swojej stronie potężne bóstwa, lecz wrogowie także nie zasypiają...

grejfrutoowa | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Sigrid zostaje zesłany znak – ma zostać wieszczką i służyć Frei. Niestety, ojciec ma dla niej inne plany. Postanawia, że dziewczyna zostanie żoną króla Eryka. To da jej ludowi pokój i silnego sprzymierzeńca w trudnych czasach. Sigrid ma sen, w którym widzi dziecko – chłopiec zostanie potężnym królem. Dziewczyna postanawia, że wypełni wolę ojca, ale nie zapomni o tym, że została wezwana na służbę Frei. W tym samym czasie Swen, młody wiking, dociera do króla Haralda Sinozębnego, który jest jego ojcem, i oznajmia mu, że przybył po to, co mu się należy. Król nie chce widzieć bękarta na oczy, ale spełnia jego życzenia, w zamian wiążąc go jednak obietnicą, która być może złamie chłopakowi serce.
Sigrid to pierwszy tom Sagi o Walhalii autorstwa Johanne Hildebrandt. Opowieść toczy się tu dwutorowo – narrator śledzi poczynania młodych bohaterów: Sigrid i Swena. Każde z nich podąża własną ścieżką, lecz w pewnym momencie te drogi zostają przecięte i to na zawsze odmienia ich losy.
Sigrid to...

alexa25 | 2017-02-22
Przeczytana: 19 lutego 2017

W drodze ku przeznaczeniu należy podjąć wiele trudnych decyzji i poświęcić więcej, niż by się oczekiwało – o tym przekonała się Sigrid, bohaterka powieści Johanne Hildebrandt.
Sigrid jest młoda, piękna i oddana bogom, w których głęboko wierzy. Pewnego dnia udaje się na grób swojej matki, gdzie otrzymuje znak od Frei, bogini uosabiającej płodność i bogactwo, z którego wynika, że córka wodza Skilfingów ma być jej kapłanką. Dziewczyna szczęśliwa z powodu roli, jaka jej przypada, wraca do wioski, chcąc pochwalić się swoim losem. Tam okazuje się, że jej ojciec ma wobec niej inne plany, gdyż obiecał ją oddać za żonę królowi Swithjodu – oddanemu Frejowi Erykowi. Sigrid zgadza się na ślub, który ma przynieść jej ojcu wiele korzyści, gdyż w trakcie negocjacji dziewczyna miała proroczy sen, przedstawiający jej syna jako króla królów.
Swen od najmłodszych lat uczy się, jak być najpotężniejszym z Jomswikingów. W ten sposób jego wódź, Palne, chce uzyskać dla niego należny mu tron Danów, gdyż...

Simi_48 | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Los plecie nić naszego przeznaczenia. Wszystko jest zaplanowane w najmniejszym calu. Każdy przejaw integracji jest surowo karany. Od dawien, dawna ludzie wierzyli w moc trzech kobiet, które mają moc nad ludzkim życiem i decydują o ty, jak potoczą się nasze losy. Każda kultura ma dla nich swoją nazwę. W mitologii nordyckiej trzy boginie przeznaczenia określane są jako Normy. Przerażająco silne, sprawiedliwe, ale również bezwzględne kobiety, których boją się nawet najpotężniejsi bogowie. Żaden człowiek nie może sprzeciwić się ich wyrokom. To właśnie one odpowiadają za przyszłość, przeszłość i teraźniejszość. Strażniczki korzenia Yggdrasila łączącego krainę żywych ze zmarłymi, mieszkające nieopodal mrocznej studni Urd, budziły grozę w każdej istocie. Urd odpowiadała za przeszłość, ukazywano ją jako dobrotliwą boginię, która błogosławi ludzkości. Werdandi - bogini teraźniejszości, która opiekuje się ludźmi. I na sam koniec Ona - najbardziej przerażająca i bezlitosna z Norm - Skuld,...

Nudna powieść historyczna, w którą wplecione są wątki fantastyczne? Wolne żarty! Sigrid to zdecydowanie opowieść pełna magii, tajemnic i niesamowitych bóstw, pojawiających się na każdym kroku. To nie tylko książka opowiadająca o dziewczynie z rodu Skilfingów, która zmuszona jest do małżeństwa z obcym mężczyzną, by zapewnić pokój pomiędzy Szwedami a Gotami, ale także opowieść o ludziach gotowych poświęcić siebie, by wypełnić wolę bogów. Terminologia związana z mitologią nordycką może początkowo przytłoczyć, jednak już po kilkunastu pierwszych stronach dajemy się wciągnąć w wir wydarzeń i z zapartym tchem zaczynamy śledzić historię Sigrid.

Tytułowa bohaterka, podczas trwania wydarzeń powieści, przechodzi ogromną metamorfozę. Przez pierwsze kilkanaście stron przedstawiana jest jako młoda, nieco naiwna dziewczyna, oddana w całości bogini Frei. Przymusowe małżeństwo, okrucieństwa doznane ze strony bliskich jej osób oraz zaznanie namiętnej, prawdziwej miłości zmieniają ją. Sigrid...

erloor | 2017-04-19
Przeczytana: 20 kwietnia 2017