Podróż w krainie dharmy

Wydawnictwo: atla & thesaurus press, Wrocław 1995
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
han - shan ta shih nien p'u
ZuB

Han - Shan, czyli Głupia Góra, to przybrane imię chińskiego mistrza Te Ch'inga (1546 - 1623), którego nie należy mylić z Han - Shan'em (zimna góra), mnichem buddyjskim żyjącym w Chinach w VII wieku. Dzięki Han- Shan'owi ch'an (chiński buddyzm zen uwypuklający nauki taoistyczne) przeżył ponowny okres rozkwitu w czasach dynastii Ming.

źródło opisu: atla & thesaurus press, Wrocław 1995

źródło okładki: google

ZuB | 2017-03-28
Przeczytana: 11 marca 2017

Autobiografia mistrza Han - Shana.
Zabawne dowiedzieć się, że tak prosty mistrz Chan (a zarazem o wielkim zrozumieniu Prawdy), miał tyle spraw na głowie, tyle problemów, które udało mu się przezwyciężyć dzięki cierpliwości, mądrości i zaufaniu w Dharmę.
Bardzo ciekawe jest też to, że Han - Shan miał styczność z Dworem Królewskim i nawet nauczał tam Dharmy.

Książka warta uwagi dla tych, którzy interesują się wszystkim co jest związane z Buddyzmem, w szczególności z Zen/Chan.

Na półkach