Leki z pasieki. Produkty pszczele w profilaktyce i lecznictwie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

Książka opisuje właściwości lecznicze produktów wytwarzanych przez pszczoły: miodu, jadu pszczelego, propolisu, mleczka pszczelego. Zawiera wskazówki jakie gotowe preparaty można znaleźć w aptekach, a także jak przygotować samemu proste preparaty z produktów pszczelich w warunkach domowych.

Opisane produkty pszczół: miód, pyłek kwiatowy i pierzga, propolis, mleczko, jad, wosk.

źródło opisu: Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników, 2005

Athoualia | 2015-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2015

W książce opisano działanie związków czynnych z miodu, wosku, jadu, mleczka i pyłku pszczelego na różne jednostki chorobowe. Podano przykłady badań na ludziach i/lub zwierzętach, dawkowanie oraz sposoby podawania produktów pszczelich (bardzo przydatny przepis na zagęszczenie wyciągu alkoholowego propolisu). Część treści o miodzie powtórzona z książki "Leczenie miodem".
Pozycja dobra dla miłośników apiterapii :)

KarmaPolice | 2015-11-12
Na półkach: 2014, Przeczytane