Koszmar na różowo

Okładka książki Koszmar na różowo John D. MacDonald
Okładka książki Koszmar na różowo
John D. MacDonald Wydawnictwo: Albatros Cykl: Travis McGee (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Travis McGee (tom 2)
Nightmare In Pink
Albatros
2017-03-06
2017-03-06
Tomasz Wyżyński

Przez większość czasu dość przyjemny gniot, ale w generalnie dość spokojnej książce pojawia się wątek pełnego ubezwłasnowolnienia i niepoczytalności, które prawdę mówiąc mnie trochę straumatyzowały, przez co bardzo serdecznie odradzam osobom, dla których są to tematy problematyczne.

Tak jak pierwszy tom wciągnął mnie w historię z siłą wichury, tak drugi kopnął w zadek i wylądowałam tak, że nie mogłam się odnaleźć. Nie do końca rozumiałam kto jest kim, a nazwiska nic mi nie mówiły. Kilka razy musiałam się cofnąć w powieści, by dokładnie zrozumieć co się rozgrywa.
Jednak końcówka mnie nie zawiodła 😁

Jednak końcówka mnie nie zawiodła 😁

jest kryminał i jest refleksja. Do tego świetny, lekki styl. Polecam:-)

jest kryminał i jest refleksja. Do tego świetny, lekki styl. Polecam:-)

Długo nie mogłam się wgryźć w tę historię... Czytelnik zostaje w nią wrzucony jakby znienacka, bez żadnego wstępu. Dopiero gdzieś około setnej strony wszystko zaczęło mi się układać w głowie. Szkoda tylko, że typowy Albatros zaspojlerował wydarzenia, które miały miejsce po dwustu stronach (liczącej ich przecież niespełna trzysta) powieści... Choć zanim do nich dotarłam zdążyłam zapomnieć o tym, co przeczytałam na skrzydełku, więc i tak byłam zaskoczona. Ale potencjalnych czytelników uprzedzam, uważajcie.
Część pomysłów ciekawa (zwłaszcza końcówka, choć i kreacja głównego bohatera jest intrygująca),ale ogólnie bez szału. Ni to kryminał, ni thriller, ni romans... I to na ostatnim aspekcie osobiście koncentrowałam się najbardziej, trzymając kciuki za związek Niny i Travisa :)
Do szybkiego zapomnienia.

"Koszmar na różowo" - tytuł mówi sam za siebie.

"Koszmar na różowo" - tytuł mówi sam za siebie.

Rewelacyjna, mocna książka bardzo mi się podobała, akcja wartka...trzyma w napięciu, czytało się super.

Jeszcze gorsza powieść niż pierwszy tom autora... Nie wiem w zasadzie o czym ta książka była. Dziwna intryga, która nie została rozwinięta i rozwiązana, zbyt dużo opisów kobiet i ich zachowań, zakończenie bez sensu. Naprawdę, słabo bardzo...

Dawno nie czytałam takiego gniota, sama sobie się dziwię, że dobrnęłam do końca.

Klasyk , na różowo i łatwo się czyta. Głębsza treść bardzo zawoalowana, raczej nie sięgnę po książki tego autora

Książka prawie idealnie opisywała moje klimaty :))

Książka prawie idealnie opisywała moje klimaty :))

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminały
  • KNDL
  • T r a g e d i a murowana!
  • Thriller/Kryminał
  • 52/2016