Smocza Wyspa

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Cykl: Shane Schofield (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
Scarecrow Returns
Justyna Lesień

Po dokonaniu szeregu ataków terrorystycznych Armia Złodziei przejmuje ośrodek na Smoczej Wyspie. I rozpoczyna próbę uruchomienia znajdującej się tam niezwykłej broni atmosferycznej, znanej jako Aparat Tesli: instalacji, mogącej podpalić atmosferę. Zagrożone jest przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców USA. Władze amerykańskie, które dowiadują się o planowanym ataku, są przerażone....

Władze amerykańskie, które dowiadują się o planowanym ataku, są przerażone. Rosyjska próba zaatakowania Smoczej Wyspy za pomocą rakiet z bombami atomowymi skończyła się fiaskiem, kolejne są niemożliwe. Uratować świat może już tylko Shane Schofield oraz jego sześciu ludzi. Na zasabotowanie Aparatu Tesli mają dwie godziny, a przeciwko sobie kilkuset znakomicie przygotowanych i wyposażonych w rakiety, samoloty, helikoptery i amfibie żołnierzy Armii Złodziei, przemyślne fortyfikacje i nieludzką pogodę. Zaczyna się walka z czasem.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

BagatElka | 2015-11-11
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 11 listopada 2015

"Smocza wyspa" to nie książka to kino akcji.
Mocne uderzenie na początku a potem coraz więcej,coraz szybciej i tak do samego końca.
Tu nie ma czasu na analizę,filozoficzne rozważania i rozkładanie na czynniki pierwsze.Kto chce każde zdarzenie i manewr sprawdzić w google albo pod kątem realności czy słuszności zasad fizyki,chemii i innych,niech da sobie spokój z czytaniem.
To się dzieje!
Jeśli ktoś kocha filmy typu "Niezniszczalni " to w klimacie "Smoczej wyspy" znajdzie to wszystko co zapewnia świetną rozrywkę.
Każdy na tej wyspie jest Chuckiem Norrisem i może wszystko.
Szalona rozróba,szalone niedźwiedzie polarne i ksywki jak z komiksu .
A wszystko to , aby świat ocalić ;-)

Miras | 2018-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Książka, która wpadła mi w ręce przez przypadek. I tak myślę, że gdyby to było jakieś 20 lat temu to byłbym pewnie zachwycony. A teraz jest tylko dobrze. Sam pomysł na książkę super /zimna wojna, wyścig zbrojeń, super tajna broń, no i super bohater prawie nieśmiertelny/. Jak to mówią za dużo grzybów w barszczu, czy jakoś tak.

wiejskifilozof | 2015-07-26

Książki przygodowe lubię,bo są fajne i dają wytchnienie od szarych dni.Zawsze gdzieś nas rzuci autor i porządnie nami zamiesza.
Dziś jesteśmy na Smoczej Wyspie.Koło Rosji.Wraz z Dzieciakiem,Matką,Babą i innymi.Cel powstrzymać Armię Złodziej.A nie będzie to łatwe.Bo są to ludzi bezwzględni i okrutni.
Dużo strzelaniny,śmierć przyciągnie fanów i fanki takich książek.
Książka ma duży plus.Bo co prawda nie jest ambitna,lecz fajna.I ma super akcję.I to najważniejsze.

z_aczytana | 2015-06-20
Przeczytana: 2015 rok

Ta książka jest jak mocny film sensacyjny. Czytając ją nie widziałam liter, ale przelatujące przed moimi oczami sceny, sceny walk, tortur i sceny odwagi. Świetny thriller, powalający na kolana i ostro wciągający. Dobrze skrojone postacie, szczególnie małego robota Bertiego. ;) Szybka dynamika akcji, czasami ciężko było nadążyć, bo cały czas coś się działo. Czytało się to tak, jak myślało Schofieldowi - szybko i bez chwili czasu na głębsze przemyślenia, ale w obu przypadkach z rewelacyjnym rezultatem. Powieść godna polecenia.

McBett | 2015-05-14
Przeczytana: 13 maja 2015

Cóż takiego autor chciał nam zaoferować? Akcję z książek Dana Browna, szczegółową terminologię i pojęcia wojskowe Toma Clancy'ego oraz grupkę Amerykanów ratujących świat rodem z filmów lat dziewięćdziesiątych.
To mogło się udać, ale niestety się nie udało.
Gdzieś od połowy książka zaczęła trącać groteską. To, co miało być zaskakujące, okazało się irracjonalne, by nie rzec śmieszne. Bohaterowie, wyposażeni w nowoczesną broń i niewyczerpane zasoby amunicji, kładli trupem niezliczone zastępy wrogów, sami przez większość czasu nie odnosząc poważniejszych raz. To właściwie nie dziwne, gdyż nieprzyjaciele zostali wykreowani na bezmózgie marionetki, o intelekcie plasujących ich między amebą a betonem.
Nie obyło się oczywiście bez aktów heroizmu (które zamiennie można by nazwać czystą głupotą) i pojednania dwójki zaprzysiężonych antagonistów, którzy na koniec poszli na randkę.

Szkoda, wielka szkoda, ale za dobrą pierwszą połowę cztery gwiazdki.

anetapzn | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

Zgodnie z notą na okładce - Smocza wyspa to niesamowicie mocna powieść akcji, która rozpoczyna się od pędu, wielkiego bum i dalej jest tylko lepiej:).
Czym w ogóle jest tytułowa Smocza Wyspa? To miejsce usytuowane daleko od zwykłego człowieka, niewielka wysepka na arktycznym morzu, a jednocześnie najbardziej tajemniczy epizod Zimnej Wojny. To tam w ścisłej tajemnicy rosyjscy naukowcy wręcz bawili się najnowocześniejszą na owe czasy nauką, techniką, chemią, biologią. Rosjanie w owym czasie nie mieli żadnych zahamowań ani finansowych ani etycznych, a ich badacze pracujący na wyspie mieli całkowicie wolna rękę. To co im z owych zabaw i eksperymentów wynikło, do dziś dnia przyprawia o nerwicę przywódców najpotężniejszych państw świata. Właśnie to miejsce, o którym większość już zapomniała, lub odsunęła je na spód archiwów, zostaje niespodziewanie zaatakowane i w ciągu dosłownie chwili zdobyte przez tajemnicze ugrupowanie o nazwie Armia Złodziei. Organizacja ta ma na swoim koncie wiele...

majek | 2018-09-11
Przeczytana: 11 września 2018

Ta książka jest specyficzna. Z uwagi na ilość krwi, słownictwo i brutalność - może odrzucać. Jednak można znaleźć w niej też coś pięknego: więzy między bohaterami, jakąś taką.. czułość. Widać też, że Autor lubi swoje postaci. Co prawda przeżywają katusze, ale są jak koty i zawsze spadają na cztery łapy. Główni bohaterowie (pomimo wad i przerażającego "image") są po prostu dobrzy. Jako zawodowcy i jako "ludzie".
Nie da się odmówić tej książce wartkiej akcji, która wciąga z siłą lodowatego wiru. Plastyczne opisy i dźwięki pozwalają na przeniesienie do przedstawionego świata. Nawet testosteron wylewający się z co drugiej kartki jest jakiś taki znośny.
Polecam tę książkę, choć nie radzę czytać na noc lub do obiadu ;).

salat11 | 2015-12-30
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Książka dla fanów Stracha na wróble. Szybka, wartka akcja (cały czas się coś dzieje), sporo informacji dotyczących uzbrojenia i zmieniająca się jak w kalejdoskopie sytuacja bohaterów.
Miłośnicy książek Matthew Reilly'a nie będą zawiedzeni.

Anna | 2017-04-19
Przeczytana: kwiecień 2017

Anna833 | 2017-09-23
Przeczytana: marzec 2015

z serii "zabili go i uciekł" i to dosłownie, ale dobrze się czyta :)