Brzuchem do góry

Dwie Siostry
2017-04-01
2017-04-01

Okładka książki Czy to długo, czy krótko? Urszula Palusińska, Izabela Zięba
Czy to długo, ... Urszula Palusińska,...
Okładka książki Spacer - mistrz Michał Mądracki, Urszula Palusińska
Spacer - mistrz Michał Mądracki, Ur...

Cześć. Dziś chcę Wam opowiedzieć o książce „Brzuchem do góry” Urszuli Palusińskiej, wydanej przez wydawnictwo Dwie Siostry, bo to zdecydowanie jedna z najbardziej zaskakujących pozycji jakie przeczytałem. Jest to przykład książki, która pokazuje nam zwyczajne czynności w zupełnie innym ujęciu. Widzimy tu bowiem świat z perspektywy osób leżących brzuchem do góry. Dzięki temu doświadczymy jak zmiana perspektywy może zmienić nasze postrzeganie. Niezwykle sugestywne obrazy i oszczędny, detaliczny język podkreśla wyjątkowość tej książki. Czujemy się jakbyśmy podglądali bohaterów, jednocześnie doświadczając ich perspektywy.

Książkę polecam zarówno dzieciakom, jak i dorosłym. Może ona być świetnym pretekstem do dyskusji o tym, jak wyjątkowy jest świat wokół nas.

Nie wiem, jak to Urszula Palusińska zrobiła, ale dla mnie ta książka to esencja lata, lato w pigułce, doskonały lek na jesienne chłody. Tyle w niej słońca, pogody, spokoju, upału zaczarowanego w każdym źdźble trawy narysowanym czarnym tuszem, każdej plamie słonecznego blasku prześwitującej przez kapelusz czy dziurawy dach. Autorka książki rewelacyjnie operuje plamą i kreską, jej obrazy są czasami rozmyte — czyż nie jest tak, gdy próbujemy patrzeć prosto w słońce?

To także książka o uważności, pielęgnowaniu chwili, pełna zachwytu nad „tu i teraz”, nad rzeczami zwykłymi: tańcem ciem w świetle latarki, kłębami dymu unoszącego się nad ogniskiem, światłem gwiazd odbitych w jeziorze.

Niezwykła to książka ze względu na ciekawy format i pomysłowe spojrzenie na świat z innej perspektywy.
Urszula Palusińska bawi się z czytelnikiem i oferuje chwile dobrej rozrywki w trakcie czytania i oglądania.

Rewelacja :) Przemyślana (moja opinia) do ostatniej kreseczki.
Radosna.
Dla wszystkich, ale szczególnie polecam dla uważnych.

Rewelacja :) Przemyślana (moja opinia) do ostatniej kreseczki.
Radosna.
Dla wszystkich, ale szczególnie polecam dla uważnych.

• Dla dzieci
  • Biblioteka 2023
  • Odmładzające
  • Sztuka, sztuczka, sztukateria

Dodaj cytat z książki Brzuchem do góry

Video

Video