Czy to długo, czy krótko?

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Róża_Bzowa

Nie za długa i nie za krótka książka o względności czasu – dla wszystkich niecierpliwców, małych i dużych. 5 minut, 3 godziny, 2 miesiące, 1 rok… Ile to czasu? Czy to długo, czy krótko? Ta książka w dowcipny sposób pomoże wam wyobrazić sobie, jak płynie czas, i zrozumieć, że „długo” i „krótko” nie zawsze znaczy to samo. 1 minuta. Tyle musisz poczekać, aż mama skończy rozmowę przez telefon....

1 minuta.
Tyle musisz poczekać, aż mama skończy rozmowę przez telefon. Czy to długo, czy krótko?
Krótko, jeśli czekając, rysujesz patykiem po ziemi,
a długo, gdy pod ręką nie ma żadnego patyka.

45 minut.
Tyle trwa w szkole jedna lekcja. Czy to długo, czy krótko?
Dla Oli długo, gdy jest to matematyka, której nie lubi,
a krótko, gdy jest to wuef, który uwielbia.

Od autorki:
„Mój pięcioletni synek najbardziej na świecie nie lubi czekać i nie wiedzieć, jak długo coś będzie trwało. Przed każdym wydarzeniem zadaje mi dwa ważne pytania. Pierwsze: »Ile czasu będzie to trwało?« i drugie: »Czy to długo, czy krótko?«. Ta książka powstała dla wszystkich niecierpliwców takich jak on, niezależnie od tego, czy znają się na zegarku, czy nie. Tak to bowiem jest z czasem, że raz mija szybko, a raz wolno, płatając nam przy tym dziwne psikusy, i to przez całe życie.”

Ilustracje Urszula Palusińska.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-...»

iniainiainia | 2019-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Czy to dorosły, czy tym bardziej dziecko skusi się na ten świetnie zilustrowany picturebook wydawnictwa Dwie Siostry. Autorstwa Izabeli Zięba oraz Urszuli Palusińska.

Czy zdarzają się cierpliwe dzieci? Nie poznałam do tej pory takich. Czy każda podróż z dzieckiem musi się zaczynać słowami: „Czy długo jeszcze?”.

Jak wiadomo czas to pojęcie względne. Wszystko zależy od punktu widzenia.

Ile to jest, pyta dziecko... 1 minuta, 5 minut, 10 minut, 15 minut, 30 minut, 45 minut,1 godzina, 1,5 godziny, 2 godziny, 3 godziny, 10 godzin, 1 tydzień, 2 miesiące, 1 rok, 18 lat- te szesnaście zakładek zawartych w książce pomoże małym czytelnikom zrozumieć upływ czasu.

Porównania do życia codziennego zaprezentowane przez autorki są odpowiednio przystosowane do wieku. Tłumaczą pojęcie abstrakcyjne, jakim jest czas, a jak wiadomo z tym bywa różnie.

Sama książka jest banalna, co nie oznacza, że zła. Wręcz przeciwnie, jest wartościową pozycją dla najmniejszych niecierpliwców. Zwięzły tekst,...

Ciutwięcej | 2019-06-21

Bardzo lubię książkę Pani Uli "Brzuchem do góry" i tym razem znów się nie zawiodłam. Polecam serdecznie sprawdzić wraz z dzieckiem jak fajnie przedstawiony został tu czas. Jako coś bardzo subiektywnego i nieokreślonego! Super. Cały tekst na moim blogu: http://ciutwiecej.pl/2019/06/ksiazka-czy-to-dlugo-czy-krotko/

książek: 2024
Monka | 2019-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2019

1 sekunda, 5 minut, 3 godziny, 2 miesiące, 10 lat to długo, czy krótko? Okazuje się, że może być nawet zbyt długo i za krótko ;-) Dlaczego? Musicie sprawdzić to sami sięgając po jedną z najnowszych propozycji Wydawnictwa Dwie Siostry :-) "Czy to długo, czy krótko?" to urocza i zabawna książeczka, która uzmysławia naszym przedszkolakom czym jest czas.
Cała recenzja już na blogu :-)

bromba | 2019-05-26
Przeczytana: 26 maja 2019

Dzisiejszy nabytek na targach warszawskich - połknięty na poczekaniu, bo lapidarny tekst i atrakcyjna forma nie pozwoliły odkładać tego na później. Świetna realizacja: rozpoznawalne sytuacje życia codziennego i wiele smakowitych rozwiązań graficznych